Mistrovství světa v ragby pokračuje o víkendu šesti zápasy, v nichž se představí favorizované státy z britských ostrovů. Ochutnávkou na nadcházející program byla páteční bitva mezi Argentinou a Samoou, kterou dirigoval jihoamerický mladík Emiliano Boffelli. 

Argentina začala duel proti národnímu týmu z Oceánie skvěle, už v 9. minutě položila pětku a následně proměnila kop na „háčko“. Oba bodové příděly zařídilo zmíněné křídlo United Rugby Championship Edinburgh. Osmadvacetiletý ragbista pak proměnil i dva trestné kopy. 

Samoa chtěla vzdorovat, jenže ze tří pokusů na branku se trefil kopáč Lealiifano jen jednou. Do druhé půle pak vstoupila lépe znovu Argentina, další tři body vystřelil jihoamerickému celku muž, jenž se narodil ve stejném městě jako hvězdný fotbalista Lionel Messi, tedy Rosariu, jménem Emiliano Boffelli.

Mužstvo z ostrovního státu sice v 75. minutě zapsalo 7 bodů, konkrétně 5 za položení a 2 za úspěšný následný kop, avšak na triumf to nestačilo. Pro skupinu D tak výhra Argentiny 19:10 znamená dramatizaci a velké míchání karet.

Japonsko má totiž po dvou zápasech pět bodů, stejně tak je na tom padnuvší Samoa. Ta okupuje díky lepšímu skóre druhou příčku, ale v utkání za pět dní ji čeká právě hostitelská země z roku 2019 z východu Asie.

Plán na víkend

Fanoušci, kterým chybí tradiční novozélandská haka, si budou sice muset na All Blacks ještě týden počkat, avšak v sobotu 23. 9. se hrají dvě nesmírně atraktivní klání. Anglie se střetne s Chile a na obhájce trofeje z Jihoafrické republiky si brousí zuby ambiciózní Irsko. Jejich vzájemná bitva startuje ve 21:00.

https://x.com/rugbyworldcup/status/1705520671403417930?s=20

Tři ze čtyř soubojů už podstoupila letošní pořadatelská země Francie a ve všech obstála vítězně. Naopak Namibie má za sebou tři prohry. Deset bodů ze dvou klání si připsaly hned tři výběry, konkrétně Itálie, Wales a Irsko. Souboj mezi zemí pizzy a zmíněnými All Blacks tak bude jistě pikantní. Nový Zéland je totiž kvůli úspěchům Italů až třetí.

V neděli pak na diváky čekají dva zápasy, V Nice se utká Skotsko s Tongou a v Lyonu dojde k měření sil mezi rozjetými Velšany a nepřesvědčivými Australany. Co víc, klokani musí seveřany porazit, jinak hrozí, že vůbec nepostoupí ze skupiny.

ZDROJRugby World Cup France 2023, X, Foto: Reuters
Předchozí článekDerby s výzvou i pro fanoušky. Nepokoje? V plánu je pálení vlajek
Další článekBrno hledá trenéra, Martinec končí. Plekanec vyučoval nájezdy