-4.2 C
Czech
Středa 7. ledna 2026
Katar 2022Messi, jeho banda a miliony fandů. Buenos Aires se zabarvilo do modré...

Messi, jeho banda a miliony fandů. Buenos Aires se zabarvilo do modré a bílé

Jedním slovem šílenost. Tak by se daly označit scény z Argentiny, kam včera nad ránem dorazili čerství fotbaloví mistři světa. Nadšený dav vítal Messiho a spol. už na letišti, v 16 hodin našeho času pak v hlavním městě Buenos Aires začaly oslavy. Mluví se o tom, že do centra metropole našly cestu přes čtyři miliony lidí. A do akce tak musely vrtulníky.

Přípravy na Vánoce? Kdykoliv jindy by byly v Argentině na prvním místě. Jenomže to by v neděli nesměli jihoameričtí fotbalisté ovládnout finále světového šampionátu. Triumf nad Francií spustil nekontrolovatelný chaos. Ze záběru z hlavního města Buenos Aires přímo mrazí. Oslavy si užívají všichni plnými doušky.

Po vítězství nad Francií slavili fotbalisté na hřišti, pak v kabině a také o den později v letadle. Do Argentiny se pak přesunuli v úterý v brzkých ranních hodinách a už tam zjistili, jaké šílenství spustili. Ve 4 hodiny ráno bylo na letišti neskutečné množství lidí, kteří vítali své hrdiny. O něco zajímavější situaci ale přinesly včerejší oslavy v centru Buenos Aires.

Argentinská média informují o tom, že se v centru metropole objevily přes čtyři miliony fanoušků. Což je vzhledem k tomu, že má jen samotné město Buenos Aires populaci kolem tří milionů, naprosto dechberoucí. Fandové sledovali světové šampiony při jízdě autobusem přes celé město. Všude se ale dopravní prostředek nedostal.

V akci vrtulníky

Vzhledem k bláznovství, které fanoušci ve městě měli na svědomí (někteří se dokonce snažili do otevřeného autobusu s hráči skočit), museli fotbalisté použít alternativní dopravu. „Světový šampioni přeletěli nad hlavami fanoušků ve vrtulnících. Vzhledem k jejich počtu nebylo možné dostat se k nim autobusem,“ přiblížila mluvčí prezidentské kanceláře Argentiny. Tam pouť fotbalistů končila.

Bezpečí především. Postoj úřadů k fanouškům, kteří čekali na příjezd autobusu, se ale mnohým nelíbí. Podle některých dokonce přední představitelé Argentiny okradli fandy o zážitek do konce života. „Jsem zklamaný,“ řekl jeden. „Jsme naštvaní. Vláda nezorganizovala oslavy dobře a okradla nás o pohár pro mistry světa,“ doplnil druhý.

Někteří fanoušci cestovali do Buenos Aires dlouhé kilometry a v autě trávili hodiny. Těšili se na to, až spatří Messiho s pohárem v ruce. To se ale mnohým vůbec nepoštěstilo.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Fabio Wardley chce Tysona Furyho. O titul WBO se popere klidně hned

Držitel světového titulu organizace WBO v těžké váze Fabio Wardley prohlásil, že by byl „extrémně nadšený“, kdyby mohl obhajovat mistrovský pás proti Tysonu Furymu. Reagoval tak na Furyho nedávné oznámení, že v roce 2026 plánuje návrat do profesionálního ringu. Sedmatřicetiletý boxer navíc Wardleyho sám zmínil na sociálních sítích mezi možnými soupeři, čímž okamžitě rozvířil spekulace.

Prokop vybojoval na Dakaru druhé místo ve třetí etapě a drží se druhý i celkově

Martin Prokop na Dakaru vystřihl životní jízdu. Ve třetí etapě dojel druhý a stejnou pozici si drží i v celkové klasifikaci. Na nového lídra Mitcha Guthrieho ztrácí jen 26 sekund. V kamionech se na druhé místo průběžného pořadí posunul obhájce prvenství Martin Macík, nejrychlejším Čechem dne byl Aleš Loprais.

Rulík poslal na olympiádu jádro mistrů světa a věří v další pražský příběh

Radim Rulík zveřejnil nominaci českých hokejistů pro olympijský turnaj v Miláně. Do pětadvacítky zařadil 19 šampionů z mistrovství světa 2024 v Praze a opřel se i o řadu posil z NHL. Kouč přiznal, že chce navázat na zlatý turnaj doma, jen bez výhody tribun. Brankáři podle něj začínají na stejné čáře.

Stříbrná dvacítka po finále se Švédskem odjíždí se vztyčenou hlavou

Česká dvacítka prohrála ve finále mistrovství světa se Švédskem 2:4, přesto si z turnaje odváží další medaili a znovu potvrdila, že patří mezi světovou elitu. V závěru sahala po zázraku, když při hře bez brankáře dvakrát udeřila a na chvíli rozkývala i švédskou jistotu. Vedle týmového úspěchu přišla i výrazná individuální razítka, Vojtěch Čihař získal historicky první české ocenění pro nejužitečnějšího hráče šampionátu.

Tyson Fury se znovu vrací z důchodu. Návrat plánuje na rok 2026

Bývalý mistr světa v těžké váze Tyson Fury opět změnil názor. Kontroverzní Brit oznámil, že se v roce 2026 vrátí do profesionálního boxu, čímž ukončil další, a jak se ukazuje jen dočasnou, kapitolu své sportovní penze.

Novak Djokovič odstoupil z turnaje v Adelaide

Světová tenisová jednička Novak Djokovič se rozhodla vynechat generálku na Australian Open v Adelaide. Srbský rekordman oznámil, že zatím není po fyzické stránce připraven vrátit se do soutěžního kolotoče a chce se plně soustředit na start prvního grandslamu sezony v Melbourne.

Loprais ztratil vedení mezi kamiony na Dakaru a Macík drží třetí místo

Druhá etapa Rallye Dakar zamíchala pořadím v kamionech. Aleš Loprais přišel o průběžné vedení a klesl na čtvrtou příčku. Martin Macík zůstává po dvou dnech třetí. Do čela se posunul Nizozemec Mitchel van den Brink. Mezi auty vede Násir Attíja a český pilot Martin Prokop spadl na 12. místo, na motorce pokračuje Martin Michek patnáctý.

Vyhazov pro Rubena Amorima. Manchester United odvolal hlavního trenéra

Konec Rubena Amorima v Manchesteru United přišel rychle a bez okolků. Emotivní výstup po remíze v Leedsu byl poslední kapkou v dlouhodobě napjatém vztahu mezi trenérem a vedením klubu. Éra, která měla přinést nový směr, skončila dalším otazníkem nad tím, kam se United vlastně ubírají.

Dom Taylor má stopku. Zákaz všech turnajů PDC a odebrané prize money po pozitivním testu

Anglický šipkař Dom Taylor dostal zákaz startu na všech akcích pořádaných organizacemi PDC poté, co neuspěl při antidopingové kontrole. Disciplinární autorita Darts Regulation Authority (DRA) zároveň potvrdila, že Taylorovi bylo odebráno finanční ocenění z mistrovství světa.

Novak Djokovič se definitivně distancoval od hráčské unie, kterou pomáhal založit

Srbská tenisová legenda Novak Djokovič oznámila, že se „zcela stahuje“ z Profesionální tenisové asociace hráčů (Professional Tennis Players Association, PTPA), kterou v roce 2021 spoluzaložil. Jako hlavní důvody uvedl dlouhodobé pochybnosti o transparentnosti, způsobu řízení organizace a o tom, jak byly navenek prezentovány jeho názory i role.

Lehečka vstoupil do Brisbane výhrou nad Macháčem, Bejlek slaví postup v Aucklandu

Jiří Lehečka zvládl v Brisbane český souboj s Tomášem Macháčem a na úvod obhajoby titulu vyhrál po třech setech. V ženské části turnaje na poslední chvíli odstoupila Karolína Plíšková, kterou trápí lýtko. V Aucklandu naopak rozjela sezonu vítězně Sára Bejlek, která přehrála Pannu Udvardyovou a jde na nasazenou trojku Ivu Jovic.

Česká dvacítka zlomila Kanadu a zahraje si o zlato

Čeští hokejisté do 20 let porazili v semifinále mistrovství světa v St. Paulu Kanadu 6:4. O rozhodnutí se postaral v čase 58:46 Tomáš Poletín, pojistku do prázdné branky přidal 26 sekund před koncem Vojtěch Čihař, který dal v utkání dvě branky. Finále proti Švédsku začne v noci na úterý ve 2:30 SEČ, Kanaďané si zahrají o bronz s Finskem od 22:30 SEČ.

Český start snů na Dakaru: Prokop třetí, Michek patnáctý a Loprais ovládl první etapu kamionů

Rallye Dakar hned v úvodu nabídla českým barvám silný příběh. Martin Prokop dojel ve 305 kilometrů dlouhé první etapě třetí a stejné místo drží i průběžně. Mezi motocyklisty zajel Martin Michek patnáctý čas a drží se v kontaktu s čelem závodu.

Pastrňák a Nečas bodovali, Vladař zavřel Edmonton a byl první hvězdu zápasu

Sobotní noc v NHL nabídla výrazné české stopy. David Pastrňák nasbíral dvě asistence a Boston vyhrál ve Vancouveru 3:2 v prodloužení, přičemž Filip Hronek se postaral o oba góly Canucks. Martin Nečas zapsal dvě nahrávky při obratu Colorada v hale Caroliny, brankář Daniel Vladař zase dovedl Philadelphii k výhře 5:2 v Edmontonu a stal se první hvězdou zápasu.

Krejčí se dočkal první ligové výhry s Wolves, West Ham schytal 0:3

Wolverhampton to konečně prolomil. V Premier League poprvé v sezoně vyhrál a West Ham si z Molineux odvezl jasnou porážku 0:3. Ladislav Krejčí odehrál celý zápas, Tomáš Souček naskočil až do druhé půle. Pro domácí úleva a první vítězný zápis, pro hosty další trhlina do už tak napjaté atmosféry kolem týmu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama