TenisMenšík září. Jmenovec filmové legendy píše v USA krásný příběh

Menšík září. Jmenovec filmové legendy píše v USA krásný příběh

Snové představení Jakuba Menšíka na US Open. Stále ještě sedmnáctiletý mladík prošel ve čtyřech setech přes Titouana Drogueta, díky čemuž se stal nejmladším účastníkem třetího kola od roku 1990. Tam narazí na domácího Fritze. Utká se s ním v den svých osmnáctých narozenin a je možné, že se bude hrát na jednom z hlavních kurtů.

Den jako z pohádky pro jmenovce známého herce a komika Vladimíra Menšíka. Jakub, jemuž je sedmnáct let, dokázal v New Yorku projít přes favorizovaného Francouze Drogueta. První set sice prohrál, pak ale začala krasojízda české vycházející hvězdy.

Druhý set patřil Jakubu Menšíkovi poměrem 6:2, o poznání více se pak nadřel ve třetím setu. Tam zvítězil až v tiebrejku, ovšem přesvědčivým způsobem. Francouze smetl 7:1. Čtvrtý set, který znamenal postup pro mladíčka z České republiky, opanoval 6:3.

Nyní se grandslamový debutant postaví v den svých osmnáctých narozenin, tedy v pátek 1. září, domácímu Tayloru Fritzovi a vzhledem k popularitě americké hvězdy je možné, že bude Menšík slavit svůj velký den na jednom z hlavních kurtů.

Veselý je veselý, Kvitová smutná

Na postup se hodně nadřel Jiří Veselý. Francisco Cerúndolo bojoval s českým hráčem přes čtyři hodiny. Veselý si vzal první dva sety, vyhrál je poměrem 7:6 a 6:2, avšak Argentinec nesložil zbraně a díky výhrám 6:3 a 6:2 vyrovnal na 2:2 na sety. Bitvu rozsekl až dramatický pátý set, až v rozhodující zkrácené hře dokázal Veselý urvat výhru. Nyní jej čeká srbský šikula Borna Gojo.

US Open skončilo pro dvojnásobnou wimbledonskou šampionku Petru Kvitovou. Jedna z historicky nejlepších tenistek Česka podlehla Dánce Caroline Wozniacké ve dvou setech. Hráčka z Odense vyhrála první sadu 7:5 a druhou pak rozhodoval až tiebrejk. Bohužel pro české fanoušky jej opět zvládla Carolina, a poslala tak Petru domů.

Do třetího kola ale postoupila jiná tenistka ze srdce Evropy Karolína Muchová. Rodačka z Olomouce znovu neztratila ani jeden set, bitva jí patřila po triumfech 6:3 a 6:3. O osmifinále si nyní zahraje, podobně jako Jakub Menšík, s domácí hvězdou. Čeká ji Taylor Townsendová, která vyřadila nasazenou devatenáctku z Brazílie Beatriz Haddadovou Maiaovou.

Nejčtenější tento týden

Bejlek zvládla vstup do turnaje v Aténách a zahraje si o čtvrtfinále

Sára Bejlek zvládla první překážku na turnaji WTA v Aténách. Česká tenistka přehrála v úvodním kole Slovenku Viktórii Morvayovou 6:0 a 7:5. Po jednoznačném prvním setu ale musela ve druhé sadě otáčet nepříznivý vývoj. O postup mezi nejlepší osmičku si nyní zahraje proti talentované Rakušance Lilli Tagger.

Před letní pauzou se láme sezona F1. Belgie a Maďarsko mohou změnit boj o titul i budoucnost Verstappena

Dva závody, které mohou výrazně ovlivnit zbytek sezony F1. Velké ceny Belgie a Maďarska uzavřou první polovinu mistrovství světa před tradiční letní přestávkou. Ve středu pozornosti bude nejen souboj o titul mezi jezdci Mercedesu, ale také budoucnost Maxe Verstappena, návrat Ferrari do špičky či očekávané technické novinky Aston Martinu.

Krutá zpráva po porážce. Šipkař Danny Noppert zveřejnil nenávistné útoky od fanoušků sázek

Porážka na turnaji European Darts Open pro něj znamenala konec sportovních nadějí, tím ale nepříjemnosti neskončily. Nizozemský šipkař Danny Noppert po vyřazení od Sebastiana Bialeckého zveřejnil šokující zprávy, které mu začaly chodit na sociálních sítích. Jeden z útočníků zašel tak daleko, že zneužil bolestivou rodinnou tragédii, s níž se Noppert vyrovnává dodnes.

Sinner obhájil titul ve Wimbledonu a přidal pátý grandslam

Jannik Sinner znovu ovládl Wimbledon. Ve finále porazil Alexandera Zvereva po čtyřsetové bitvě 6:7, 7:6, 6:3 a 6:4. Italská světová jednička získala první grandslamový titul v sezoně a celkově pátý. Zároveň se zařadila mezi hráče, kteří dokázali na londýnské trávě obhájit triumf.

Vémola se vrací do klece a ve Frankfurtu vyzve Vosgröneho

Karlos Vémola se po více než roce vrací k profesionálním zápasům. Česká legenda MMA nastoupí 26. září na stadionu Deutsche Bank Park ve Frankfurtu, kde ji v domluvené váze do 89 kilogramů čeká neporažený německý bojovník Frédéric Vosgröne. Organizace očekává jeden z největších turnajů své historie před bezmála 60 tisíci fanoušky.

Van der Poel vyhrál devátou etapu Tour de France

Mathieu van der Poel ovládl devátou etapu Tour de France po úspěšném úniku a ve spurtu čtyřčlenné skupiny si připsal třetí etapové vítězství v kariéře. Kvůli vysokým teplotám organizátoři zkrátili trasu na 154,6 kilometru. Žlutý trikot uhájil Tadej Pogačar, zatímco Mathias Vacek po náročném dni výrazně klesl průběžným pořadím.

Salač v Německu předvedl stíhací jízdu a skončil sedmý

Filip Salač napravil nepovedenou kvalifikaci výborným výkonem v závodě Moto2 na Sachsenringu. Český jezdec se z patnáctého místa na startu posunul až na sedmou příčku a posedmé za sebou skončil v elitní desítce. V průběžném pořadí mistrovství světa si navíc udržel osmé místo.

České finále Wimbledonu ovládla Linda Nosková

Linda Nosková získala první grandslamový titul v kariéře. Ve finále Wimbledonu porazila Karolínu Muchovou 6:2, 5:7 a 6:3. Český tenis tak ovládl ženskou dvouhru v All England Clubu potřetí za poslední čtyři roky.

Linda Nosková hraje ve Wimbledonu svůj nejlepší tenis

Linda Nosková vstupuje do prvního grandslamového finále kariéry ve velké formě. Ve 21 letech se ve Wimbledonu utká s Karolínou Muchovou a už teď má jistý posun mezi osm nejlepších hráček světa. Na trávě přitom ještě nedávno hledala jistotu. Letos na ní ale vyhrála turnaj v Berlíně a v Londýně přidala další životní výsledek.

Chris Billam-Smith odmítá čekat na Opetaiu. Po brutální bitvě už vyhlíží další velký zápas

Chris Billam-Smith se po tvrdé výhře nad Ryanem Rozickim zotavil překvapivě rychle a chce se ještě letos vrátit mezi provazy. Jeho vysněným soupeřem zůstává šampion Jai Opetaia, britský boxer ale dává jasně najevo, že kvůli němu nebude odkládat další zápas.

Conor McGregor strhl Hollowayovi brýle. Návrat irské hvězdy provázely emoce i bouřlivé ovace

Conor McGregor je po dlouhé pauze zpět v UFC a ještě před samotným zápasem s Maxem Hollowayem rozvířil emoce. Na závěrečném staredownu strhl soupeři brýle, nechal se unášet ovacemi fanoušků a připomněl, proč stále patří mezi nejsledovanější bojovníky světa. Jeho návrat ale dál provázejí kontroverze i pochybnosti o tom, zda dokáže navázat na někdejší slávu.

Nejlepším hokejistou roku podle IIHF se stal Macklin Celebrini

Kanadský útočník Macklin Celebrini ovládl anketu Mezinárodní hokejové federace o nejlepšího hokejistu uplynulé sezony. Dvacetiletý talent zaujal výkony v NHL i na reprezentační scéně. Za sebou nechal amerického brankáře Connora Hellebuycka i finského útočníka Sebastiana Aho.

České finále ve Wimbledonu je skutečností! Nosková výhrou nad Kostyuk doplnila Muchovou

Český tenis čeká mimořádná událost. Linda Nosková zvládla své první grandslamové semifinále, když porazila Martu Kostyuk 6:4, 6:4, a zajistila si premiérovou účast ve finále Wimbledonu. V sobotu ji čeká souboj s Karolínou Muchovou, takže vítězkou slavného turnaje se po finále jistě stane česká tenistka. Takové finále se na grandslamu uskuteční vůbec poprvé.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama