Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Megazápas Furyho s Usykem stále čeká na potvrzení, jde hlavně o peníze

  Celý boxerský svět už s napětím vyhlíží megazápas mezi Angličanem Tysonem Furym a Ukrajincem Oleksandrem Usykem. Ve hře budou pásy všech čtyř organizací, což dělá ze zápasu přelomovou událost. Ale čas kvapí a promotéři se stále nedohodli. Datum 29. dubna a stadion Wembley v Londýně tak nejsou zdaleka potvrzené.

  Tyson Fury drží titul WBC. Oleksandr Usyk je pro změnu šampionem organizací WBO, WBA a IBF. Oba vedou už několik měsíců zdlouhavá jednání o vzájemném zápase o všechny čtyři pásy. Promotér Frank Warren teď dokonce přiznal, že jednání o titulu šampiona těžké váhy jsou stále pouze ve fázi příprav.

  Zdálo se to jako relativně jednoduchá dohoda, ale v posledních týdnech se to zamotalo. Původně plánovaná Saudská Arábie totiž zápas hostit nebude a tím se změnila finanční situace. Teď to vypadá na Londýn, kde ale výdělek obou boxerů nebude tak vysoký, jak se předpokládalo. Hlavními zdroji bude prodej vstupenek do hlediště stadionu a prodej kuponů na sledování zápasu u televize, tedy v rámci pay-per-view.

  Zástupci obou bojovníků se ale nemohou dohodnout na rozdělení financí. Šéf společnosti Top Rank Bob Arum, Furyho americký promotér, tvrdí, že Fury si zaslouží „lví podíl“, protože větší zájem je o něj. Usykův promotér Alexander Krassyuk zase trvá na tom, že jeho strana nepřipustí rozdělení jinak než alespoň 50:50. 

  „Nakonec nemohu nutit Usyka, aby bojoval. A nemohu nutit ani Tysona, aby bojoval,“ řekl Warren pro talkSPORT. „Je to jejich volba. Oni jsou ti, kteří se dostanou do ringu, a na konci dne to buď uspořádáme, nebo ne. Potřebujete souhlas obou boxerů, a ten v tuto chvíli nemáme.“

  Warren věří, že už do konce týdne by mohlo být jasno, přece jen navrhovaný termín 29. dubna je proklatě blízko. Všichni kolem zápasu prý ale pilně pracují na tom, aby se akce uskutečnila. „Doufám, že se nám to podaří, protože nikdo nechce ten zápas vidět víc než já,“ řekl Warren. „Víte co, nikdo nikdy nepropagoval čtyři pásy. Nikdy se to nestalo. Bylo by to poprvé, byla by to historická záležitost.“

  „Věřím, že Tyson ten zápas vyhraje. Já to moc chci. Ale nemůžu lidi nutit do situace, pokud jim to nevyhovuje. Pokud se nebudou cítit pohodlně, nebudou na ten zápas psychicky v pohodě, tak to prostě neuděláme,“ dodal ještě Frank Warren.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.