12.5 C
Czech
Čtvrtek 12. března 2026
TenisMedveděv ztratil nervy na Australian Open. Zničil raketu i síťovou kameru

Medveděv ztratil nervy na Australian Open. Zničil raketu i síťovou kameru

Daniil Medveděv během sice vítězného, rozhodně však ne jednoduchého zápasu v úvodním kole letošního Australian Open rozbil raketou kameru připevněnou k síti.

Pátý hráč světa nakonec porazil Thajce Kasidita Samreje v pěti setech 6:2, 4:6, 3:6, 6:1, 6:2. Nicméně během náročného zápasu proti soupeři, který je na 418. místě světového žebříčku, se naplno projevila jeho frustrace.

Medveděv začal na svého trenéra křičet už ve druhém setu, než se jeho emoce skutečně projevily ve třetím, kdy prohrával o brejk.

Thajec se omlouval, Medveděv mlátil raketou

V závěru třetího setu, kdy Samrej podával na vedení 2:1 v zápase, to už Medveděv nezvládl. Během vypjatého momentu měl Samrej štěstí, když se jeho úder odrazil od sítě a donutil Medveděva změnit směr a sprintovat pro míč. Ruská hvězda se k němu dostala včas, ale s následným Samrejovým křížovým winnerem už nedokázala nic udělat.

Zatímco se Samrej omlouval za svůj šťastný úder, Medveděv si vybil frustraci na malé kameře umístěné na síti. Opakovaně udeřil do středu sítě, čímž zničil svou raketu i kameru. Vizuální přenos z kamery se okamžitě přerušil a polámané kousky musel zametat sběrač míčků.

Předsedající rozhodčí následně udělil Medveděvovi varování za „zneužití rakety“.

Medveděv byl překvapený úrovní soupeře

Šampion US Open z roku 2021 prohrál třetí set, zatímco Samrej, který na tento turnaj dostal divokou kartu, se přiblížil největšímu vítězství své kariéry na svém premiérovém grandslamovém turnaji.

Třiadvacetiletému tenistovi to však nebylo souzeno, Medveděv se vzpamatoval a vybojoval napínavé pětisetové vítězství.

Při pozápasovém rozhovoru na kurtu Medveděv vypadal v dobré náladě a o svém výbuchu v závěru třetí sady se nezmínil. Podle CNN byl však překvapen úrovní svého soupeře.

„Pokud bude hrát takhle každý zápas, může mít dobrý život. Peníze, holky, kasino, cokoliv,“ žertoval. „Přál bych si, aby takhle hrál každý zápas.“

Medveděv, trojnásobný finalista a loňský vicemistr Australian Open, se nyní ve druhém kole utká s devatenáctiletým Američanem Learnerem Tienem.

Nejčtenější tento týden

Pastrňák rozhodl, Nečas skóroval a čeští brankáři slavili

Čeští hokejisté byli v úterním programu NHL znovu výrazně vidět. Martin Nečas sice pomohl Coloradu gólem, jenže jeho tým doma padl s Edmontonem 3:4. David Pastrňák naopak v prodloužení připravil vítěznou branku Bostonu proti Los Angeles. Radost měli i gólmani Jakub Dobeš a Lukáš Dostál, kteří své týmy podrželi při výhrách.

Ronda Rousey zpět v kleci. Po deseti letech vyzve Carano

Bývalá hvězda smíšených bojových umění Ronda Rousey chce podle svých slov „přepsat svůj konec“, když se po deseti letech vrátí do MMA zápasem proti Gině Carano. Souboj dvou amerických legend se uskuteční 16. května v aréně Intuit Dome.

Donald Trump by podle Infantina uvítal účast Íránu na mistrovství světa

Americký prezident Donald Trump podle prezidenta FIFA Gianniho Infantina uvedl, že íránská reprezentace je na letošním mistrovství světa ve fotbale ve Spojených státech vítána, a to i navzdory probíhajícímu vojenskému konfliktu mezi oběma zeměmi.

Šesti íránským fotbalistkám byl udělen azyl v Austrálii

Příběh íránského ženského fotbalového týmu během asijského šampionátu v Austrálii má nečekané pokračování. Několik hráček se rozhodlo nevrátit do vlasti a požádalo o ochranu. Australská vláda jim nabídla humanitární víza.

Vladař inkasoval šestkrát, Vaněček pomohl Utahu alespoň k bodu

Dva čeští brankáři zasáhli do pondělního programu NHL, ani jeden ale na výhru nedosáhl. Daniel Vladař prožil v dresu Philadelphie velmi těžký večer a po šesti inkasovaných gólech střídal. Vítek Vaněček naopak držel Utah dlouho ve hře, jeho tým však nakonec padl v Chicagu po prodloužení.

Siniaková v Indian Wells vyřadila obhájkyni titulu Andrejevovou

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells mimořádně těžký zápas a poprvé v kariéře prošla do osmifinále dvouhry. Česká tenistka po téměř tříhodinové bitvě porazila obhájkyni titulu Mirru Andrejevovou 4:6, 7:6, 6:3. V dalším kole narazí na Elinu Svitolinu.

Kämpf se ve Washingtonu těší na novou šanci, debut zatím brzdí administrativa

David Kämpf má za sebou další nečekaný přesun v NHL a v novém působišti zatím sbírá první dojmy. Český útočník po odchodu z Vancouveru přiznal, že ho výměna zaskočila, zároveň ale neskrývá radost z angažmá ve Washingtonu. Do kabiny přišel mezi známé tváře a věří, že týmu brzy pomůže i na ledě.

Ostuda po Old Firm derby. Na hřiště vtrhli fanoušci, zasahovala policie 

Čtvrtfinále Skotského poháru mezi Rangers a Celticem mělo být dalším velkým dílem slavného Old Firm derby. Nakonec se však bude mluvit především o chaotických scénách po závěrečném hvizdu. Po penaltovém rozstřelu, který poslal Celtic do semifinále, totiž na trávník stadionu Ibrox vtrhli fanoušci obou klubů a incidenty nyní vyšetřuje policie i skotská fotbalová asociace.

Luke Littler obhájil titul z UK Open po výhře nad Wadem

Luke Littler obhájil triumf na turnaji UK Open, když ve finále v Mineheadu porazil Jamese Wadea 11:7. Devatenáctiletý mistr světa tak navázal na loňský titul a stal se prvním hráčem od Michaela van Gerwena v letech 2015 a 2016, kterému se podařilo vyhrát „FA Cup šipek“ dvakrát po sobě.

Siniaková prošla v Indian Wells dál, Lehečka s Kopřivou končí

Kateřina Siniaková zvládla v Indian Wells další těžký zápas a po více než tříapůlhodinové bitvě postoupila do třetího kola. Český den na kalifornském turnaji ale zůstal jen napůl povedený. Jiří Lehečka i Vít Kopřiva ve svých duelech skončili a mužská část české výpravy se z dvouhry rychle vytratila.

Vejmelka jako první v sezoně dosáhl na 30 výher, Zacha a Pastrňák táhli Boston

Čeští hokejisté v sobotním programu NHL znovu výrazně promluvili do dění. Karel Vejmelka dotáhl Utah k cenné výhře 5:4 v prodloužení nad Columbusem a jako první brankář v této sezoně dosáhl na metu 30 vítězství. Boston porazil Washington 3:1, Pavel Zacha dal gól a David Pastrňák přidal dvě asistence. Uspěl i Jakub Dobeš, který pomohl Montrealu k obratu v Los Angeles.

Russell vyhrál v Austrálii a Mercedes slaví double

Mercedes vstoupil do nové sezony formule 1 snovým výsledkem. Velkou cenu Austrálie vyhrál George Russell před týmovým kolegou Andreou Kimim Antonellim, třetí dojel Charles Leclerc. Britský pilot potvrdil formu z kvalifikace a oslavil šesté vítězství v kariéře.

Djokovič se vrátil vítězně a myslí na olympiádu

Novak Djokovič se po pauze vrátil na kurty vítězně a v Indian Wells znovu připomněl, že s ním soupeři musí počítat. Otočil zápas s Kamilem Majchrzakem, postoupil do třetího kola a hned nato otevřeně mluvil o tom, že ještě nechce končit. Ve hře zůstávají další tituly i olympijská obhajoba v Los Angeles.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama