25.8 C
    Úterý 30. dubna 2024

McDavid utíká Pastrňákovi, překonal dosavadní maximum. Oilers i tak padli

Blázen z jiné planety. I tak se v hokejovém světě mluví o nenahraditelné opoře Oilers Connoru McDavidovi. Šestadvacetiletý ďábel dosáhl v utkání s Bruins na metu padesáti vstřelených branek v základní části NHL, což se mu ještě nikdy nepovedlo. Navíc liga nekončí, snajpr může počet hravě navýšit… Avšak kanadský celek stejně prohrál, díky Zachovi si Boston odvezl z Rogers Place oba body.

David Pastrňák vsítil letos již 42 branek a stále hraje o korunu krále střelců. Jenže musí dohánět nadpozemsky hrajícího Connora McDavida, jemuž se navíc povedlo dát „Pastovi“ a spol. v noci další dva góly, díky kterým vede statistiky už s náskokem osmi tref právě před havířovským rodákem.

Duel mezi Edmontonem a Bostonem otevřel Kanaďan s číslem 97 na zádech ve 3. minutě. Leon Draisaitl vybídl dlouhým pasem z vlastní třetiny na modré čáře připraveného McDavida a vedoucí muž tabulky produktivity NHL otevřel skóre rychlou střelou zápěstím.

Jenže uběhlo přesně třináct sekund a Bruins slavili vyrovnání. Po vhazování nahodili hosté puk za branku domácích a obrana Oilers se jej pokusila dostat do středního pásma. Nicméně Orlov s Hathawayem jej získali, vrátili před Skinnera a připravený Čech Tomáš Nosek rozvlnil síť kanadského týmu.

Do kabin se šlo po první třetině za stavu 2:1 pro Boston. V 16. minutě viděli diváci v Rogers Place famózní souhru Coyla s Folignem, kdy druhý jmenovaný naložil s precizní přihrávkou třicetiletého spoluhráče nejlépe, jak mohl. Naznačil pohyb doprava, ale puk umístil nad levý beton Skinnera.

McDavid boří mýty i rekordy

Nejrychleji vstřelených padesát branek v základní části z aktivních hráčů NHL. O to se ve druhé třetině postaral Connor McDavid. Díky vybojovanému kotouči a naservírovanému přímo před branku Kostinem mohl McDavid udělat kličku a vyrovnat na 2:2. Překonal tím Matthewse, jenž v loňské sezoně potřeboval na 50 tref o jedno utkání více.

Jenže Kanaďana s doposud 115 nasbíranými body nakonec stejně mrzela prohra. Ve 40. minutě totiž bojovný Pavel Zacha v pádu zakončil souhru s Pastrňákem a rozhodl o výhře medvědů poměrem 3:2. Mužstvo Jima Montgomeryho tak stále vede východní konferenci, má náskok jedenácti bodů před Carolinou.

Zpátky ve hře. Erling Haaland se vrací po zranění svalu

Erling Haaland se vrátil na hřiště poté, co se zotavil ze zranění svalu. To ho trápilo v posledních zápasech za Manchester City. Jeho návrat se pro něj stal úspěchem a pro tým z Manchesteru zárukou vítezství nad Nottingham Forest. Nejvíce se na postavení legendy do základu těšili pochopitelně fanoušci.

Anglická ragbyová hvězda Billy Vunipola zatčen na Mallorce. Choval se násilně v baru

Anglický ragbista Billy Vunipola byl v neděli brzy ráno zatčen po údajném násilném incidentu v baru na španělské Mallorce. Incident se měl odehrát v baru Epic v Palmě, kde měl být Vunipola agresivní a pokusil se napadnout zákazníky a ochranku.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.