HokejMcDavid je vládcem celé NHL. Odnesl si trofej od novinářů, smekli i...

McDavid je vládcem celé NHL. Odnesl si trofej od novinářů, smekli i kolegové

V zámoří vrcholí letošní ročník hokejové NHL. První finálovou bitvu mezi sebou svedli zástupci Tampy Bay a Montrealu, vedení soutěže ale řešilo i jiné věci. Rozdávaly se individuální ceny pro TOP hráče ligy a veselo bylo zejména u McDavidů. Střelec „Olejářů“ je králem ligy.

Sezona 2020/21 pomalu kráčí do svého konce. NHL už čeká rozluštění jen jedné jediné hádanky. Kdo se letos stane šampionem a zvedne nad hlavu Stanley cup? O tom se rozhodne v následujícím týdnu. Zuby si na něj brousí Montreal a Tampa Bay, která zvládla první bitvu lépe.

Nejlepšího hráče soutěže ale nemá v kádru ani jeden z téhle dvojice. Ročník, který byl výrazně zkrácen kvůli pandemii nemoci covid-19, se nejlépe vydařil Connoru McDavidovi z Edmontonu. Kapitána „Olejářů“ zařadilo na první místo všech 100 hlasujících.

Což se stalo podruhé v historii. Podobný počin se udál jen v sezoně 1981/82, kdy anketu ovládl Wayne Gretzky. McDavid si do vitríny vystaví kromě Hart Memorial Trophy, kterou udělují nejužitečnějšímu hráči NHL novináři, i Ted Lindsay Award, o které rozhodují hráči.

„Náš tým se postupně stále zlepšuje. Celá řada hráčů udělala ve vývoji další krok kupředu a já jsem toho jen součástí. Když se nám to bude dařit i dále, můžeme v lize dosáhnout na celou řadu úspěchů,“ uvedl kapitán Oilers, kteří vypadli s Montrealem.

Fox, Fleury, Kaprizov

To jsou tři další jména hokejistů, kteří si letos vysloužili za své výkony trofej. Nejlepším obráncem se stal Adam Fox z New Yorku Rangers. Jde o velké překvapení, v bodovací soutěži totiž skončil se 47 body až druhý.

Brankářům dominuje Marc-Andre Fleury, který stráží „svatyni“ Vegas. NHL hraje zkušený gólman už 17 let, Vezinovu trofej si ale zajistil poprvé v kariéře. Byl to právě Fleury, kdo se svým parťákem pustil za záda nejméně gólů ze všech týmů v celé základní části.

TOP nováčkem ligy se pak stal Kiril Kaprizov z Minnesoty. 24letý Rus nasázel 27 gólů a i jeho 51 bodů bylo nejlepším počinem mezi benjamínky soutěže. Na šesté místo se v této kategorii prodral Vaněček z Washingtonu.

Trofeje NHL za sezonu 2020/21:

  • Hart Memorial Trophy (nejužitečnější hráč podle novinářů): Connor McDavid (Edmonton)
  • Ted Lindsay Award (nejužitečnější hráč podle hráčů): Connor McDavid (Edmonton)
  • Vezina Trophy (nejlepší brankář): Marc-Andre Fleury (Vegas)
  • James Norris Memorial Trophy (nejlepší obránce): Adam Fox (NY Rangers)
  • Calder Memorial Trophy (nejlepší nováček): Kirill Kaprizov (Minnesota)
  • Frank J. Selke Trophy (nejlépe bránící útočník): Aleksander Barkov (Florida)
  • Jack Adams Award (nejlepší trenér): Rod Brind’Amour (Carolina)
  • Lady Byng Memorial Trophy (hokejový gentleman): Jaccob Slavin (Carolina)
  • Bill Masterton Memorial Trophy (vytrvalost, sportovní přístup a oddanost hokeji): Oskar Lindblom (Philadelphia)
  • Mark Messier Leadership Award (pro vůdčí osobnost): Patrice Bergeron (Boston)
  • King Clancy Trophy (za vůdčí schopnosti a humanitární činnost): Pekka Rinne (Nashville)
  • Cena pro generálního manažera roku: Lou Lamoriello (NY Islanders)
  • Willie O’Ree Community Hero Award (pozitivní vliv na komunitu, kulturu či společnost skrze hokej): Kevin Hodgson
  • Art Ross Trophy (nejproduktivnější hráč základní části NHL): Connor McDavid (Edmonton) – 105 bodů
  • Maurice Richard Trophy (nejlepší střelec): Auston Matthews (Toronto) – 41 gólů
  • William M. Jennings Trophy (pro brankáře z týmu, který v základní části NHL obdržel nejmenší počet branek): Marc-Andre Fleury, Robin Lehner (Vegas) – 124 inkasovaných gólů

Nejčtenější tento týden

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama