31.3 C
    Sobota 27. července 2024

Magie na ledě Bostonu. Pastrňák potopil Paláta a spol. svým dvanáctým hattrickem v kariéře

Hvězda Bostonu v podobě Davida Pastrňáka opět nesmírně zářila. Český snajpr zapsal v bitvě s Tampou Bay Lightning již dvanáctý hattrick v základní části v kariéře a stíhá Jágra, jenž statistiku třígólových zápasů s patnácti hattricky vede. Medvědovi s 88 na zádech je ale navíc stále pouze 25 let, a tak je pravděpodobné, že by mohl legendu z Kladna brzy překonat.

Bruins do zápasu s „blesky“ nevstoupili úplně nejlépe, ve druhé třetině totiž při přesilové hře nezachytili unikajícího Paláta s Hagelem a druhý zmíněný poslal Tampu v oslabení do vedení. Boston to nerozložilo, za pár minut bylo vyrovnáno.

David Pastrňák dostal na půli hřiště vynikající pas od Hauly a nastartoval své rychlé brusle. Havířovský rodák si poradil s bránícím protihráčem a dokázal v úniku překonat Vasilevského. Jenže dvojnásobní vítězové Stanley Cupu z posledních dvou let nedali kůži lacino, na ledě „Medvědů“ chtěli vyhrát. V úvodu třetí části napřáhl ke střele Stamkos a nemýlil se. Rázem to bylo 2:1 pro hosty.

Ale „Pasta“ byl nesmírně hladový. Jedenáct minut před závěrečnou sirénou vsítil neskutečný gól z otočky. Vasilevský byl sice namáčknut na svou přední tyčku, David ale zvládl neuvěřitelně najít bekendem místo mezi betonem a lapačkou a procpal kotouč do sítě.

Celé klání pak Pastrňák rozsekl čtyři minuty před koncem souboje pohotovou dorážkou z mezikruží a vypukla bostonská radost. Na led létaly čepice, klobouky, kšiltovky i kulichy, David totiž zkompletoval dvanáctý hattrick kariéry. Boston nakonec Tampu přestřílel 39:24 a bitvu opanoval po výhře 3:2.

Zvedne nám to sebevědomí, říkal střelec

Hrdý Slezan David Pastrňák po zápase uznal kvality soupeře: „Porazit tak skvělý tým, jakým je Tampa Bay, nakopne a zvedne sebevědomí. Je to cenná výhra. Zasloužili jsme si ji, byli jsme lepší.“

„Pasta“ poté přidal: „Už nějakou dobu ty tři týmy (Floridu, Toronto a Tampu Bay, kteří jsou v tabulce nad Bostonem – pozn. red.) naháníme. Ještě dost zápasů zbývá a naším hlavním cílem je, abychom se stále zlepšovali,“ podotkla první hvězda zápasu, jež vsítila všechny branky domácího výběru.

Všechny trefy připravil Pastrňákovi spoluhráč Erik Haula. Ten k zápasu řekl: „Občas jsem si připadal trochu ztracený. Rozebírali jsme to, že jsme od sebe při forčekingu daleko. Dnes to ale bylo skvělé. Byli jsme tak schopni trávit více času v útočném pásmu a vytvářeli si proto více možnosti ke skórování. A David? Prostě fantazie,“ nešetřil chválou Haula.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.