1.3 C
    Úterý 19. března 2024

Maďarská pohádka. Češi udolali Holanďany, čtvrtfinále EURA je nemine

Česká fotbalová reprezentace se postarala o dost možná největší překvapení letošního mistrovství Evropy. V Budapešti si Češi vyšlápli na Nizozemsko a postoupili. Hrdinou byl, dá se říct tradičně, Tomáš Holeš, jenž už letos gólem rozhodl derby Slavie se Spartou, trefil se i proti Plzni a Arsenalu.

První šanci zápasu měl hned ve druhé minutě Tomáš Holeš, branku ale minul. Nizozemci dělali defenzivě Česka problémy, v koncovce to však naštěstí Tulipánům nefungovalo.

Ve 28. minutě se ke střele odhodlal Patrik Schick, trefil ale jen střed brány. Tři minuty nato to zkoušel na druhé straně Donyel Malen, Ondřej Čelůstka ale jeho ránu zablokoval.

Ve 38. minutě se ve velké šanci ocitl Antonín Barák, levačkou však mířil nad. V nastavení ještě střílel Patrick van Aanholt, ale minul a do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou půli otevřela tutovka Malena, Tomáš Vaclík mu ale rukama na poslední chvíli sebral míč. Na druhé straně chvíli nato zahrál rukou v gólové šanci Mathijs de Ligt a rozhodčí mu po shlédnutí opakovaného záběru ukázal červenou kartu.

„Ve skutečnosti jsme prohráli kvůli mému jednání; to je zoufalý pocit,“ začal Holanďan de Ligt. „Měli jsme hru pod kontrolou a najednou přišla taková řacha. Nechal jsem si balon odskočit, což bylo špatné rozhodnutí,“ dodal smutně.

V 64. minutě mohl přesilovku využít Pavel Kadeřábek, Denzel Dumfries však jeho střelu zablokoval. Pět minut nato už ale branka padla. Po rohovém kopu se míč dostal k Tomáši Holešovi, jenž hlavou rozvlnil síť.

Na dva nula zvýšil hrdina EURA!

V 77. minutě ještě střílel zpoza vápna Lukáš Masopust, Maarten Sketelenburg si ale tentokrát poradil. Čtyři minuty poté už však opět lovil balón ze sítě. Holeš našel Schicka a ten trefil levý dolní roh brány.

Velkou roli ve vítězství sehráli také čeští fanoušci, kteří hlavní město Maďarska zaplnili. „Fanoušci byli fantastičtí, hnali nás, jejich podpora byla famózní,“ prohlásil po utkání střelec Holeš.

Poté už si český výběr zápas pohlídal a vyhrál 2:0. Postupuje tak do čtvrtfinále, v němž si zahraje s Dánskem. Zápas je v plánu v sobotu a Češi odcestují do Baku v Azerbajdžánu.

Pravidla, systém a formát MS v hokeji 2024

Šestnáct nejlepších národních týmů planety. Polovině z nich svitne medailová naděje, pro druhou polovinu zhasne. Systém Světového poháru v hokeji zůstává nezměněn již dvanáctý turnaj v řadě. Od roku 2012, kdy se šampionát konal ve Švédsku a Finsku, jsou týmy rozděleny pouze do dvou skupin po osmi - namísto čtyř skupin po čtyřech.

Šéfka WRU odmítl nabídku Warrena Gatlanda na rezignaci po porážce Walesu v Six Nations

Výkonná ředitelka Velšské ragbyové unie (WRU) Abi Tierney odmítla přijmout rezignaci hlavního trenéra Warrena Gatlanda po domácí porážce Walesu s Itálií 24:21 v turnaji Six Nations. Tato prohra znamenala pro tým první dřevěnou lžíci po 21 letech a čistou porážku poprvé od roku 2003.

Carlos Alcaraz: Španěl se po výhře nad Jannikem Sinnerem utká s Daniilem Medveděvem

Dvacetiletý Španěl, který od července nevyhrál žádný turnaj, překonal pomalý začátek. V zápase, který se stal nejnapínavější sportovní podívanou porazil Sinnera 1:6, 6:3, 6:2. Alcarazovo vítězství vyrovnalo vzájemnou bilanci na 4:4 a posunulo psychologickou výhodu, kterou Sinner dosud měl.

Česká hokejová reprezentace oznámila program přípravy před mistrovstvím světa

Česká hokejová reprezentace se chystá na nadcházející mistrovství světa, a program přípravy je již naplánován. Začne to přípravným kemem v Říčanech, které odstartuje druhého dubna. Po tomto kempu následují první přípravné zápasy, které se odehrají v Karlových Varech.

Program play off na MS v hokeji

Každý tým odehraje v základní skupině sedm zápasů. Jak často říkají hokejisté, mistrovství světa začne až poté. Úvodním buly play-off. V duelech, kde není prostor pro klopýtnutí, protože to znamená hokejovou smrt.