Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Lounovou těsně před startem Dakaru zlobí auto. Chci dojet do cíle, hlásí zpěvačka

  Nadšení, ale i komplikace. Takové byly první dny na Dakarské rallye pro populární zpěvačku Olgu Lounovou a zkušeného závodníka Martina Čábelu. Členi týmu Moto Racing Group se potýkali na shakedownu zejména s technickými problémy jejich vozu Mercedes G500. „V půlce čtvrtečního testu nám přestalo jet auto, takže jsme se ploužili desetikilometrovou rychlostí a mimo trať, protože jsme nechtěli zdržovat jiná auta. Vůz jsme opravili a jsme připravení bojovat a dojet do cíle Dakaru,“ prohlásila Lounová před prvním startem na nejtěžší pouštní soutěži v kategorii Classic.

  První zážitky v Saudské Arábii nebyly pro známou zpěvačku zcela ideální. Vždyť přivolaný taxikář s nimi naboural. Z bivaku a ze specifické dakarské atmosféry už byla ale nadšená. „Každé závody jsou pro mě dobrodružstvím. A tady na Dakaru už jsme toho zažili mnoho ještě před startem. Jsem vděčná, že jsem tady, protože je to můj splněný sen,“hlásila Lounová, která se bude starat o navigaci. A sama moc dobře ví, že to nebude snadná disciplína. „Jedou se tu v podstatě dva různé závody – na pravidelnost a navigaci. Kompletně vám vypnou přístroje a orientujete se podle roadbooku.“

  Nadšenkyně do motorsportu už několikrát navigovala v klasických rallye soutěžích. „Jenže terén na Dakaru je pro mě nový, snad vše pochopím rychle,“přála si Lounová, která se na svůj premiérový start velmi těší, stejně jako její kolega v posádce. V posledních dnech ale měli větší starosti kvůli technickým problémům. „Ze začátku nás začala zlobit převodovka, kde nám prasknul u lamely kroužek. Asi stářím, to se nedalo odhadnout. Potom nás začal zlobit tlak a teplota paliva. Na shadedownu jsme se moc nesvezli. Byli jsme rádi, že jsme se vrátili do cíle,“popisoval komplikace Čábela, který má velmi bohaté zkušenosti s motorsportem.

  Jede a řadí!

  „Ve čtvrtek jsme dali vše do pořádku, vypadá to, že to jede a řadí jak má. Jinak se s autem jelo dobře. S Olgou si v kabině rozumíme, navigaci na Dakaru se učí, jen potřebuje procvičit. Pokud páteční přejezd zvládneme, mohlo by to začít nabírat na prologu zajímavé tempo,“ přál si Čábela, podle kterého se jednalo o neočekávané závady. „Žádný problém s autem předtím nebyl. Naštěstí máme v týmu skvělé mechaniky, kluci si zaslouží pochvalu.“

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.