Více
  7.4 C
  Czech
  Pondělí 4. března 2024

  Loučí se Bůh. Zlatan, autor vtipných výroků a nádherných gólů řekl v 41 letech sbohem

  S trochou nadsázky se dá říci, že fotbalový svět už nikdy nebude jako dřív. Kariéru definitivně uzavřel 41letý Švéd Zlatan Ibrahimović. Zůstalo po něm 576 gólů, 226 asistencí a 34 trofejí. Především ale neuvěřitelné množství technických fines, sebevědomých hlášek a spektakulárních gólů. Sám Zlatan o sobě rád mluvil ve třetí osobě a nazýval se Bohem.

  Takoví hráči už se dnes moc nevidí. Málokdo se uměl prodat takovým způsobem, jako Zlatan. Provokoval, soupeři ho nesnášeli, fanoušci týmu, kde zrovna hrál, milovali. A jeho nezaměnitelný humor vstoupil dnes už do historie. „Co dáte své ženě k Vánocům? Nic. Má Zlatana.“ „Nebo kdy skončíte s kariérou? To ví pouze Bůh. Toho se ale těžko zeptám. Právě s ním mluvíte.“

  Svérázné bonmoty by ale vyšuměly do ztracena, kdyby Zlatan svým slovům nedostál. Jenže on vyhrál nizozemskou, španělskou, francouzskou i italskou ligu. Celkem se radoval z dvanácti titulů! Jen ta Liga mistrů mu unikla. V tom byl smolařem. V roce 2009 se radovala poprvé pod Pepem Guardiolou Barcelona. V létě právě holohlavý boss svérázného Švéda přivedl. Barca ovšem vypadla v semifinále s jeho bývalým klubem Interem Milán, který nakonec soutěž ovládl. Po sezoně Zlatan Katalánsku zamával a Barcelona se opět radovala… Chodil okolo, ale tady na něj štěstí nesedlo.

  Samotný Zlatan pozvedl svoji značku ještě výše. Byl tváří několika reklam a zahrál si v novém Asterixovi a zároveň o něm vznikly v loňském roce dva filmy. Kritikou poměrně strhané, ale co na tom sejde. Když někdo bude vzpomínat na Zlatana, tak se musí zmínit jeho neuvěřitelná paleta nádherných gólů. V mládí dělal bojový sport taekwondo a akrobatické prvky měl zkrátka v sobě. Vždyť kdo by zapomněl na jeho fenomenální nůžky proti Anglii v roce 2012 z neuvěřitelných 33 metrů?

  „Zlatanománii“ podlehla i Amerika, ale z ní se vrátil ještě v 38 letech do AC Milán. Nejdříve jako klíčový hráč, když oslavil svůj poslední titul, později už jako střídající ikona. I borec s takovým egem nelehkou roli přijal. Takový Cristiano Ronaldo tohle nezvládl. Včera večer mu tleskalo vestoje vyprodané San Siro a Zlatan měl z loučení slzy v očích. Jenže při děkovné řeči se nezapřel, když fanouškům Verony vzkázal. „Pokračujte v bučení. Tohle je největší okamžik, který jste za rok viděli.“

  Sledujte nás na sítích