Basketbalový tým NBA Los Angeles Lakers si v pondělí připoměl 42. narozeniny Kobeho Bryanta. Hráči nastoupili proti Portlandu na čtvrtý souboj čtvrtfinále play off Západní konference ve speciálních dresech.

Kobe Bean Bryant byl americký profesionální basketbalista, který hrál na pozici menšího křídla, tzv. střílejícího rozehrávače, v týmu Los Angeles Lakers. Je považován za jednoho z nejlepších basketbalistů všech dob.

Do profesionální ligy NBA se rozhodl vstoupit přímo ze střední školy. Bryant odehrál celou svou kariéru za Lakers a získal v jejich dresu pět titulů NBA. Dvakrát se stal nejužitečnějším hráčem.

Kobe Bryant zahynul 26. ledna 2020 při pádu helikoptéry. Mezi devíti oběťmi tragédie byla i jeho dcera Gianna.

Není dne, kdy bych na něj nemyslel,“ vzpomněl před červencovým restartem sezony LeBron James. Právě on Kobeho překonal v celkovém počtu bodů jen den před Bryantovou smrtí.

Teď táhne právě Lakers v play off, kde před vítězstvím nad Portlandem ve druhém zápase série naposledy triumfovali v roce 2012.

Kanada poráží Čechy v dramatickém souboji 4:3 v prodloužení

V napínavém zápase, který zůstal bez gólů až do divoké třetí třetiny, rozhodl Dylan Cozens dvěma trefami, včetně vítězné branky v prodloužení. Kanada porazila Česko 4:3 a ovládla skupinu A. Češi hráli spíše defenzivní hokej, který nenabídl mnoho střel na kanadskou branku. Lvům nepomohl ani příchod posily z Bostonu.

Usyk a Fury se znovu utkají v říjnu. Vítěz bude v roce 2025 čelit Joshuovi

Po napínavém zápase v Rijádu se pozornost rychle přesunula k očekávané odvetě mezi Tysonem Furym a Oleksandrem Usykem. Ukrajinský boxer, který se stal nesporným šampionem těžké váhy, by se měl s Furym utkat znovu v říjnu tohoto roku v Rijádu. Tato odveta je nejen smluvně zavazující, ale je také nejočekávanějším zbývajícím zápasem letošního roku.

Xander Schauffele triumfoval na US PGA Championship a zajistil si tak první titul na major turnaji

Ve strhujícím finále ve Valhalle prokázal Xander Schauffele své mistrovství vítězstvím na US PGA Championship. Schauffele se ubránil obrovským výzvám Brysona DeChambeaua a Viktora Hovlanda, zahrál závěrečné kolo za 65 a získal svůj první major titul.