18.6 C
    Sobota 27. července 2024

Liverpool vyloupil Inter, znovu skóroval Salah. Bayern zachraňoval remízu v závěru

Osmifinále Ligy mistrů pokračovalo ve středu 16. února dvěma fenomenálními bitvami. V Itálii, na stadionu San Siro, se představil anglický velikán Liverpool FC. Do Salzburgu zamířil Bayern Mnichov. Hostující mužstva stála v pozicích favoritů, nicméně jen tým Jürgena Kloppa tuto roli potvrdil. Inter Milán porazil 2:0, zatímco Bayern vyválčil v Rakousku pouze remízu. A tu navíc zachraňoval minutu před koncem zápasu Coman.

Liverpool zavítal na svatostánek Interu Milán v dobrém rozpoložení. V Premier League vítězí a v letošním ročníku Ligy mistrů jak by smet. Sérii neporazitelnosti mohl natáhnout i v duelu s Internazionale. Což se podařilo.

Domácí výběr sice začal aktivně, a hned v úvodu zvonilo za Alissonem zvonilo břevno, nicméně „The Reds“ umí být nemilosrdní a trestat všechna zaváhání soupeře. Což se potvrdilo v druhé půli. Když Perišič pohrdl další slibnou šancí, ke slovu se dostal Firmino. Po rohovém kopu rozvlnil síť domácí svatyně a mohl se radovat z vedení 1:0.

V zápětí se Handanovič koukal bezmocně do své branky na míč znovu. Prosadil se Salah. Egypťan napřáhl ke štiplavé střele ve vápně a trefil, přestože mu v cestě stáli tři obránci, naprosto ideálně prostor mezi třemi tyčemi. Liverpool náskok uhlídal a zvítězil 2:0. Odveta se hraje 8. března na Anfield Road.

Škobrtnutí Mnichova v lize nebylo náhodné

O víkendu prohráli fotbalisté Bayernu na hřišti Bochumu. Nečekaný výsledek, všichni sázeli na to, že se Mnichov bude činit a výhrou nad Salzburgem v Lize mistrů si koupí odpustek. Nestalo se. Rakouský tým sice nadějné vedení v závěru ztratil, s remízou ale musí být spokojený.

Samotný duel nabídl mnoho vzruchu. Nejprve se zranil domácí forvard Okafor, jeho pozici tak musel zaujmout Adamu. Což se o necelých deset minut později ukázalo jako správná volba. Adama se dostal k ráně z hranice vápna, a tak to zkusil obstřelem na hostující klec. A uspěl. Fotbalista Red Bullu se radoval z gólu a domácí vedli.

Vedli dlouho, leč nestačilo to… V devadesáté minutě vyrovnal na 1:1 Coman, Salzburžští neskrývali smutek. Mohli si pro odvetu do Allianz Areny, která se odehraje taktéž 8. března, odvézt vítězství. Takto budou muset bezpodmínečně na pažitu giganta z Mnichova vyhrát.

Středeční výsledky LM:

• Salzburg – Bayern Mnichov 1:1 (1:0)
    • Inter Milán – Liverpool 0:2 (0:0)

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.