Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Liverpool volá po návratu ikony. Miláček Anfieldu bude za pár měsíců volný

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ještě předtím, než se stal součástí hvězdného tria s Lionelem Messim a Neymarem, působil útočník Luis Suárez v Liverpoolu. Sem přišel z Ajaxu, tady zažil skvělé časy a dával jeden gól za druhým. Do svého bývalého působiště v Premier League by se teď mohl po letech vrátit zpět. Za pár měsíců totiž bude bez smlouvy.

  Dařilo se mu v Groningenu, zářil v Amsterdamu, jméno si udělal v Liverpoolu a doby své největší slávy zažil v Barceloně. Taková je vizitka uruguayského kanonýra Luise Suáreze, který v současné době hraje ve své domovině za Nacional Montevideo. Jeho přesun domů v létě vzbudil rozruch, po necelém půlroce už se ale v souvislosti s ním mluví o další změně adresy.

  Kanonýr jihoamerické reprezentace se vrátil na rodný kontinent po konci v Atléticu Madrid. Možností měl více, kromě Anglie také Německo nebo Itálii. Rozhodl se ale pro comeback do klubu, kde s fotbalem ještě v minulém století začínal. Jenomže uplynulo pár měsíců a média už spekulují o tom, že by se mohl vydat zpět směr starý kontinent, tedy Evropa. Kam? Fans mají jasno.

  Vrať se domů!

  Destinací by se mohla stát Anglie, ze které odcházel do španělské Barcelony. V barvách Liverpoolu se ho bála celá Premier League, za klub z Anfield Road dal ve 133 zápasech mezi lety 2011 a 2014 celkem 82 gólů a na 47 jich dokázal přihrát. Pro fanoušky Reds dodnes platí za živoucí legendu, která pobláznila ulice tamního přístavního města.

  Sociální sítě v čele s Twitterem jsou plné vzkazů. „Vrať se domů, Luisi,“ píše jeden z fanoušků Liverpoolu. „Měl by to alespoň zkusit,“ píše druhý. Liverpool v létě angažoval jeho krajana Darwina Núňeze, kterému by Suárez mohl podle fanoušků dělat jakéhosi mentora.

  Jak daleko je plán o reality? Příliš daleko rozhodně ne. Suárez skutečně na konci října v Nacionalu skončí. Ne snad kvůli nedobrým výkonům, v 10 zápasech 4 góly dal a na 3 přihrál, uruguayská soutěž ale finišuje a stejně tak i Suárez. Jede se podle dohody, která říká, že po konci sezony konči v klubu také slavný útočník.

  To, jestli se vrátí do Liverpoolu, je ale ve hvězdách.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno