13 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Liverpool a Ajax slaví postup do osmifinále. Real zachránil dvěma góly Benzema

Středeční večer přinesl další odvetné zápasy ve skupinách Ligy mistrů. Postup ze základní skupiny si zajistily Liverpool a Ajax, kteří ve čtyřech odehraných zápasech neztratili ani bod a s předstihem mohou slavit účast ve vyřazovací fázi.

Blízko k postupu mají také fotbalisté Manchesteru City, kteří na domácím stadionu nic nepodcenili a porazili belgické Bruggy 4:1. Výhra se ovšem nerodila příliš lehce, protože po prvním poločase byl stav vyrovnaný 1:1.

Ve stejné skupině se představilo PSG na hřišti Lipska. Domácí šli po brance Nkunku do vedení, ale ještě do poločasu otočil vývoj skóre dvěma góly Wijnaldum. Tři body si ale francouzský velkoklub neodvezl, protože v nastavení druhé půle srovnal Szoboszlai na 2:2 a zajistil tím svému týmu úplně první bodový zisk ve skupině.

Vůbec první bod získalo ve středu také italské AC Milán. Na domácím hřišti nutně potřebovalo porazit Porto, aby se vrátilo do hry o postup. Jenže konečná remíza 1:1 mu příliš nepomohla a na druhé Portugalce ztrácí před posledními dvěma zápasy v základní skupině čtyři body.

Ajax je k nezastavení, Dortmund porazil i podruhé

V obdivuhodné formě pokračuje v Lize mistrů holandský Ajax Amsterdam. I ve druhém vzájemném zápase dokázal porazit silný Dortmund, když na venkovní půdě zvítězil 3:1 a navázal tak na úvodní výhru proti německému týmu 4:0. S předstihem si zajistil postup do další fáze evropské soutěže, po čtyřech odehraných zápasech má navíc působivé skóre 14:2.

Ve skupině D k žádnému překvapení nedošlo. Real nastoupil před vlastními fanoušky proti Šachtaru Doněck a na vítězství se pořádně nadřel. Do kabin se odcházelo za nerozhodného stavu, protože na branku Benzemy zareagoval ve 39. minutě hostující Fernando. O osudu utkání nakonec rozhodl domácím kapitán, který se v 61. minutě trefil znovu, a nakonec se jednalo o vítězný gól.

Důležitou výhru si připsal také Inter Milán, který byl před utkáním v tabulce až za Šerifem Tiraspol. Nováček v Lize mistrů ale těžkou pozici nezvládl, doma prohrál proti Italům 1:3 a spadl na průběžnou třetí příčku.

Ve fotbalovém světě to vře. Dva hráči Premier League zatčeni

Ve světě fotbalu se často setkáváme s kontroverzemi a skandály. Ty se ovšem nyní dostaly mimo hřiště. Tentokrát se vše točí kolem dvou hráčů Premier League, kteří byli zatčeni v souvislosti s údajným znásilněním. Oba devatenáctiletí muži byli propuštěni na kauci poté, co byli vyslechnuti policií. Zatčení jsou členy stejného klubu. Ten odmítl se k celé věci vyjádřit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.