21.9 C
    Neděle 19. května 2024

Litvínovská jízda nekončí, Moses z Brna dal hattrick, zářil Radil

Dva týmy se stejným bodovým ziskem se usadily na čele hokejové extraligy. Litvínov vyhrál pojedenácté v řadě a dorovnal Pardubice. V pátečním kole uspěly i Plzeň, Brno nebo Boleslav.

Páteční kolo bylo v české hokejové extralize předposledním v úvodní čtvrtině základní části. V neděli se potkají poslední dvojice, které na sebe ještě letos nenarazily. Kromě tedy dvou výjimek, kde se zápasy odložily.

Na čele jsou dva neohrožené týmy, které stále vítězí. Překvapení sezony z Litvínova dál vítězí, skalp Vítkovic byl už jedenáctou výhrou v řadě, čímž Chemici natáhli svoji rekordní sérii výher. Úspěch 6:3 opět řídili bratři Kašové, tým vyhrál zejména díky čtyřem gólům ve druhé třetině během necelých pěti minut.

David Kaše sice přišel dočasně o vedení v tabulce produktivity, ale asi mu to tolik nevadí. Ve prospěch pardubického Lukáše Radila hraje při rovnosti bodů aktuálně jen větší počet vstřelených branek. Útočník Dynama se podílel na všech čtyřech brankách svého týmu při výhře nad Třincem v prodloužení.

Brno porazilo Liberec 5:2.
    Brno porazilo Liberec 5:2. Foto: HC Bílí Tygři Liberec

Pardubice tak vedou o skóre před Litvínovem, pak následuje devítibodová mezera a třetí Sparta. Extraliga je znovu extrémně vyrovnaná. Čtvrtý Třinec a poslední Kladno dělí pouhých sedm bodů!

Rytíři klesli na dno i přes to, že doma poprvé vyhráli. Zdolali České Budějovice 3:2 po prodloužení, i když ztratili dvoubrankové vedení. Naopak pro Motor to byla pátá prohra v řadě, byť čtyři z toho byly po šedesáté minutě a ta jedna rovněž o jediný gól.

Lépe se dýchá už i sedmé Kometě. Ta sice rychle prohrávala s Libercem 0:2, ale od poloviny duelu začala stav otáčet. Na výhře 5:2 se podílel hlavně americký útočník Steve Moses, který nasázel hattrick.

Souboj Olomouci s Mladou Boleslaví znamenal hlavně souboj utrápených týmů a bylo jasné, že jeden z nich přeruší nepříznivou sérii porážek. Nakonec poprvé venku za tři body uspěla Boleslav, když ve třetí části rozhodl Aaltonen. Hanákům nepomohl ani příspěvek 1+1 od Jana Káni, který se v týdnu vrátil z Vítkovic.

A na závěr kola bitva v Plzni. Tam Hradec Králové začal až pozdě dohánět náskok soupeře. Škoda uhájila svoje těsné vedení a vyhrála potřetí z posledních čtyř zápasů, znovu o gól, tentokrát 3:2.

V Londýně oslavy nepropuknou. Češi vyškolili Brity 4:1

Česko předvedlo na ledě obdivuhodný výkon. Přestože se Británie snažila a jedním gólem se vyhnula úplné katastrofě, Češi jsou v O2 areně jako doma. Kapitán Roman Červenka čtyřmi body dirigoval ofenzivu a dovedl Česko k jasné výhře 4:1, díky které zůstává domácí tým na čele skupiny A.

Hokejový zázrak se dnes nekonal. Češi porazili Rakušany 4:0

Za bouřlivého jásotu publika předvedli Češi další výborný výkon a čtvrtou výhrou se dostali na čelo skupiny A. Zároveň se tak pomstili za loňskou porážku v nájezdech, což byla jediná rakouská výhra v historii vzájemných zápasů. Zápas s Rakouskem ale Češi rozhodně nepodceňovali. O tom by mohla vyprávět Kanada i Finsko. Hokejový zázrak se dnes ale v O2 areně nekonal.

Schauffele vyrovnal rekord na turnaji Major. McIlroy a MacIntyre září na US PGA Championship

Xander Schauffele předvedl na US PGA Championship v Kentucky rekordní výkon, když v úvodní fázi turnaje nastřílel 62 ran. Americký golfista, známý svou přesností a zručností, dokázal v pozoruhodném kole bez bogey utopit devět birdie a vytvořil si ve Valhalle tříbodový náskok.

Obrovské překvapení. Rakousko poráží Finsko gólem v poslední sekundě

Rakousko šokovalo hokejový svět dramatickým vítězstvím 3:2 nad Finskem na Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2024. Podceňovaným hráčům z Rakouska se podařilo zdolat favorizované Finsko, které nikdy předtím v 11 vzájemných zápasech na MS od roku 1957 neporazili. Hokej nemá logiku. Rakousko přepisuje historii této hry.