1.9 C
Czech
Čtvrtek 4. prosince 2025
ŠipkyRob Cross: Littler a Humphries nemohou vyhrát vše

Rob Cross: Littler a Humphries nemohou vyhrát vše

Bývalý světový šampion z roku 2018 Rob Cross před pátou nocí Premier League v Brightonu prohlásil, že Luke Littler a Luke Humphries sice patří mezi nejlepší hráče šipek, ale nemohou vyhrát všechno.

Současná světová jednička Humphries a úřadující mistr světa Littler nadále dominují šipkovému sportu. James Wade se dokonce pozastavil nad kvalitou PDC a zpochybnil, zda je skutečně tak vysoká, jak se říká. Humphries vstoupil do Premier League ve skvělé formě, kdy zvítězil ve dvou večerech v Belfastu a Exeteru a obsadil druhé místo v Glasgow.

Littler se po triumfu na UK Open připravuje na čtvrteční souboj v Brightonu jako hlavní hvězda večerních klání. „Pokud jde o konzistenci, momentálně jsou pravděpodobně nejlepšími dvěma hráči na světě, a to s jistým odstupem,“ řekl Rob Cross pro Sky News.

„Neznamená to, že by se šipky nedaly předpovídat. Všichni máme svůj limit, včetně obou hráčů. Nemohou ale vyhrát všechno mezi sebou. V tuto chvíli jsou však asi nejkonzistentnějšími dvěma hráči na planetě,“ podotkl.

Rob Cross také ocenil výkon teprve teenagera Littlera. „Skládám mu poklonu, překvapilo mě, jak dobře zvládl své první mistrovství světa. Každý den od té doby potvrzuje svůj um a upřímně už mě moc nepřekvapuje,“ tvrdí bývalý šampion. 

Prostor pro ostatní 

Cross a Humphries se utkají ve vzájemném duelu v Brightonu, kde se Cross pokusí získat svůj první večerní triumf v letošní Premier League. Humphries ho porazil v semifinále v Exeteru třemi stobodovými zavřeními.

„S mojí formou to bylo trochu nahoru a dolů,“ přiznal Cross pro GBNews. „Měl jsem skvělé zápasy a pak i průměrnější, kdy to prostě neklapalo. Teď se snažím dosáhnout větší konzistence každý týden. Pokud se mi to podaří, budu v pohodě. Pořád si to užívám, ale občas to prostě nevyjde.“

Šipky zažívají vrchol 

V podcastu Love The Darts Michael Bridge a Richard Ashdown zpochybnili možnost, že by Littler a Humphries ovládli šipky stejně jako Phil Taylor a Michael van Gerwen v minulosti.

„S takovou konkurencí dnes nemůže nikdo dominovat,“ míní Bridge. „Šipky jsou teď v neuvěřitelně silném stavu turnaj za turnajem. Skutečná dominance byla za Taylora, kdy se soupeři tolik nepřipravovali. Littler asi nebude dominovat, ale velké turnaje vyhraje.“ Uvidíme, čím nás mladík z Anglie překvapí. 

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Národní tým posílí Červenka i Kaše, o nominaci stále probíhá boj. Rozhodne se po Švýcarských hrách

Českou hokejovou reprezentaci čekají příští týden Švýcarské hry, na které trenér Radim Rulík povolal silnou sestavu včetně kapitána Romana Červenky, Ondřeje Kaše či Jana Rutty. Do nominace se vrací dvanáct čerstvých mistrů světa z Prahy a o šanci popere se i brankářský nováček Nick Malík z Plzně. Rulík zároveň otevřeně přiznává, že už má jasnější představu o olympijské soupisce pro Milán, a část kádru tvoří i šest hráčů z NHL.

Tiger Woods se po operaci zad zotavuje pomalu. Termín návratu je neznámý

Tiger Woods má za sebou další operaci zad a tentokrát se rekonvalescence vleče pomaleji, než doufal. Padesátku oslaví s putterem v ruce, ale zatím jen na tréninkovém greenu. O návratu na PGA Tour mluví opatrně a připouští, že je „ještě hodně daleko“ od plánování turnajového kalendáře.

Zacha asistoval, Boston v Detroitu znovu padl o gól

Pavel Zacha zapsal v úterním programu NHL jednu asistenci. Boston však i přes jeho přihrávku v poslední minutě nedotáhl stíhací jízdu a prohrál v Detroitu 4:5. Colorado dál dominuje soutěži, tým Martina Nečase zdolal Vancouver 3:1 a opřel se o dva góly Nathana MacKinnona. Dramatické momenty nabídly i další duely, včetně návratu brankáře Cartera Harta do NHL či první kariérní trefy dvojice mladíků v dresu Nashvillu.

Skandál na poslední chvíli. Janibek Alimkhanuly neprošel testem na drogy 

Boxerský svět zasáhla krátce před víkendovým galavečerem nečekaná zpráva. Kazachstánský šampion Janibek Alimkhanuly neprošel antidopingovou kontrolou a jeho očekávaný unifikační souboj s Erislandym Larou tak dostal zásadní trhlinu.

Sporná penalta rozohnila Tottenham. Frank obvinil VAR z chyby

Trenér Tottenhamu Thomas Frank měl po divokém utkání na St. James’ Parku jasno: VAR podle něj neměl v závěru vůbec zasahovat. Spurs nakonec díky akrobatickému zásahu Cristiana Romera v nastavení urvali remízu 2:2, ale horké téma večera se točilo kolem penalty, kterou Newcastle dostal v 86. minutě.

Wierer ovládla vytrvalost v Östersundu, Voborníková brala body

Italka Dorothea Wierer vyhrála vytrvalostní závod biatlonistek v Östersundu. V cíli porazila Finku Sonju Leinamova o tři desetiny sekundy. Francouzka Camille Bened uzavřela stupně vítězů. Češky tentokrát nedosáhly na první dvacítku pořadí, nejlepší Tereza Voborníková skončila čtyřiadvacátá.

FIFA chystá revoluci. VAR bude na MS 2026 posuzovat i rohové kopy

FIFA se připravuje na další zásadní změnu ve využívání videoasistence rozhodčích. Na mistrovství světa 2026 plánuje zavést VAR kontroly také u udělování rohových kopů, krok, který může výrazně proměnit způsob, jakým se fotbal bude posuzovat na nejvyšší úrovni. Rozhodnutí však provází kontroverze, protože domácí ligy i samotná IFAB zatím tuto novinku odmítají.

Oleksandr Usyk vs. Fabio Wardley. Zápas, který možná nikdy neuvidíme 

V těžké váze to opět vře. Oleksandr Usyk minulý týden uvolnil svůj titul WBO a podle manažera čerstvého šampiona Fabia Wardleyho tím jasně ukázal, že o vzájemný duel nestojí. Brit se po vítězství nad Josephem Parkerem stal novým držitelem pásu a očekával, že jeho dalším krokem bude povinná obhajoba právě proti Ukrajinci. Místo toho Usyk oznámil, že se chce vydat jiným směrem, a to za Deontayem Wilderem.

Palát skóroval, ale Devils padli. Vejmelkovi a Vaněčkovi se večer nepovedl

Útočník Ondřej Palát se v pondělním programu NHL znovu gólově připomněl, jenže New Jersey podlehlo doma Columbusu 3:5. Radko Gudas přidal asistenci u výhry Anaheimu nad St. Louis. V těžkém večeru se ocitli čeští brankáři. Dan Vladař inkasoval pětkrát proti Pittsburghu a dvojice Karel Vejmelka a Vítek Vaněček neudržela Utah nad hladinou na ledě San Jose.

České házenkářky smetly Kubu a slaví postup na MS

České házenkářky na mistrovství světa deklasovaly Kubu 44:21 a zajistily si postup ze základní skupiny. Tým trenérů Daniela Čurdy a Tomáše Hlavatého zvládl klíčový duel s přehledem a získal první body na turnaji. Nejvíce zářila Charlotte Cholevová, která nasázela jedenáct branek. Češky teď míří do osmifinálové fáze, kde je čekají Norky, Angola a Jižní Korea.

Mrázek nedochytal duel s Chicagem a Anaheim ztratil jisté vedení

Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nedohrál utkání Anaheimu s Chicagem. Ducks přišli o rychlé vedení 3:0 a prohráli 3:5. Connor Bedard z Chicaga nasbíral čtyři body. Mrázka navíc trápí zdravotní potíže podobně jako klubového kolegu Lukáše Dostála.

Obavy se vyplnily. Tom Aspinall bojuje s vážným zraněním očí

Britský šampion těžké váhy UFC Tom Aspinall čelí vážným zdravotním komplikacím. Při obhajobě titulu na turnaji UFC 321 jej soupeř Ciryl Gane trefil do očí. Incident se odehrál v závěru prvního kola 25. října a vedl k okamžitému ukončení souboje bez výsledku. Aspinall si tak titul udržel, od té doby nicméně řeší mnohem závažnější problém, a to zda ještě bude moci vůbec pokračovat v kariéře.

Česká smíšená štafeta dojela na Světovém poháru v Östersundu pátá

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony solidně, i když na stupně vítězů nedosáhli. Smíšená štafeta ve složení Vítězslav Hornig, Michal Krčmář, Tereza Voborníková a Markéta Davidová dojela v úvodním kole Světového poháru v Östersundu pátá. V závodě smíšených dvojic obsadili Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová třinácté místo.

Verstappen vítězí v Kataru a dramatizuje boj o titul

Max Verstappen ovládl Velkou cenu Kataru a před finále sezony stáhl náskok Landa Norrise na 12 bodů. Oscar Piastri dojel druhý a drží se ve hře se ztrátou 16 bodů. Závod přinesl napínavý vývoj, chyby McLarenu i silný finiš favorizovaného Nizozemce, který využil lepší strategie a opět oživil souboj o titul.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama