1.8 C
Czech
Úterý 25. listopadu 2025
FotbalLiga mistrů zná prvního finalistu. Inter si zahraje o trofej po 13...

Liga mistrů zná prvního finalistu. Inter si zahraje o trofej po 13 letech

Už před samotným dvojzápasem bylo letos nad slunce jasné, že si finále letošního ročníku Ligy mistrů zahraje tým z Itálie. A vlastně také Milána. Inter a AC spolu bojovaly o možnost získat slavnou „ušatou“ trofej a ve dvou bitvách nebyla o zajímavosti nouze. I když nutno říct, že šlo spíše o jednostrannou záležitost.

V prvním zápase totiž Inter Milán porazil své městské rivaly 2:0, navíc venku. Nutno sice říct, že oba týmy hrají své domácí zápasy na stadionu San Siro, Inter byl ale v úvodním semifinále veden jako hostující celek. Do odvety šel o něco klidnější a věděl, že pokud se nestane nic mimořádného, postup má v kapse.

Nestalo. Vlastně se dlouho nestalo vůbec nic. Pár šancí v úvodu k vidění bylo, třeba v 11. minutě mohl dát gól domácí Diaz a parádním zákrokem se blýskl Onana, spíše se ale hra pozastavovala kvůli četným faulům na obou stranách. Kousek ke gólu byl až ve 38. minutě Leao, jeho projektil ale jen těsně minul tyč brankáře milánského Interu.

Co rozhodlo? Náskok, ale hlavně pojistka „Nerazzurri“ v podobě trefy. Zápas rozsekl v 74. minutě Lautaro Martínez. Kapitán Interu, nedávný vítěz mistrovství světa a útočník, bez kterého by se klub v tažení do prvního finále Ligy mistrů po 13 letech neobešel. „Odvedli jsme skvělou práci v obou zápasech. Klíčem byl ale tým,“ řekl po zápase Argentinec.

„Mám podobnou zkušenost z mistrovství světa, když držíte spolu, hrají se vám tyhle důležité zápasy nejlépe,“ pokračoval Martínez v rozhovoru pro Sky Sport. „Dokončili jsme další misi. Bez ohledu na soupeře bude finále poslední zápas a dáme do něj všechno. Byl by to splněný sen vyhrát po světovém šampionátu i Ligu mistrů. Ani o tom nechci mluvit,“ dodal.

Real, nebo City

Inter se probil do svého prvního finále Ligy mistrů od roku 2010. Tehdy slavili triumf 2:0 nad německým Bayernem Mnichov borci jako Zanetti, Eto’o, Milito, Samuel nebo Sneijder. A koučoval je José Mourinho, který tehdy dobýval svými novými taktikami svět. Kdo bude stát proti Interu teď? To se dozvíme dnes večer.

První souboj mezi Realem Madrid skončil remízou v hlavním městě Španělska, teď se dvojzápas přesune do Anglie. Tam budou chtít Citizens přiživit šance na zisk první „ušaté“ trofeje ve své klubové historii.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Rittich vychytal nulu, Hronek skóroval a Pastrňák asistoval

David Rittich zazářil v NHL osmým čistým kontem kariéry a dovedl Islanders k těsnému vítězství nad Seattlem. Filip Hronek skóroval za Vancouver, ale jeho tým nestačil na Calgary. David Pastrňák přidal asistenci při prohře Bostonu v San Jose. Colorado s Martinem Nečasem pokračuje v dominantní sérii a vede celou NHL.

McLaren se omluvil za diskvalifikace v Las Vegas. Norris i Piastri doplatili na poškození vozu

Tým McLaren prožil po Velké ceně Las Vegas hořké chvíle. Přestože Lando Norris dojel na vynikajícím druhém místě za Maxem Verstappenem a Oscar Piastri obsadil čtvrtou příčku, oba piloti byli čtyři hodiny po závodě diskvalifikováni kvůli nadměrnému opotřebení skluzového bloku podlahy. Vedení stáje se jezdcům omluvilo a potvrdilo, že oba monoposty utrpěly „neúmyslné poškození“.

Luke Littler získal první titul na Players Championship Finals

Světová jednička Luke Littler přidal do své rychle se plnící sbírky další cennou trofej. V Mineheadu osmnáctiletý anglický fenomén ovládl Players Championship Finals, když ve strhujícím finále porazil krajana Nathana Aspinalla 11:8.

Krejčí potvrzuje životní formu v NBA

Vít Krejčí znovu ukázal, že jeho jízda není náhoda. Český rozehrávač táhne Atlantu přes těžké zápasy a střelecky si drží tempo, které ho řadí mezi nejlepší trojkaře soutěže. Liga dál žije velkými výkony, ale jeden z nejvýraznějších patří právě jemu.

Diskvalifikace McLarenu otevřely Verstappenovi cestu zpět do hry

Max Verstappen využil diskvalifikací Landa Norrise a Oscara Piastriho a po vítězství v Las Vegas znovu vstoupil do hry o titul mistra světa, uvádí BBC Sport. McLaren přišel o klíčové body kvůli nadměrně opotřebeným kluzným deskám a náskok v šampionátu se výrazně ztenčil. Boj o korunu se tím zamotal před závěrečnými dvěma závody sezony.

Oklahoma znovu válí v NBA Cupu a drtí soupeře

Oklahoma potvrzuje formu a dál vede NBA. Thunder zvládli i duel s Utahem a zůstávají téměř bezchybní. Golden State naopak ztrácí půdu pod nohama, i když Stephen Curry znovu předvedl střeleckou show.

Pastrňák přihrál na vítězný gól a Boston ukončil sérii porážek

David Pastrňák znovu promluvil do dění v NHL a v prodloužení připravil vítězný gól Bostonu na ledě Los Angeles. Bruins nastoupili v útoku s českým triem Pastrňák, Pavel Zacha a Matěj Blümel a ukončili sérii dvou porážek. Buffalo mezitím doma rozdrtilo Chicago 9:3 a Minnesota uspěla v Pittsburghu vysoko 5:0.

Lando Norris udává tempo v Las Vegas. I tak se ale vyskytly problémy 

Lídr šampionátu Lando Norris vstoupil do Velké ceny Las Vegas skutečně velkolepě. V úvodním tréninku zajel nejrychlejší čas a naznačil, že v kvalifikaci bude „bojovat o pole position“. McLaren potvrdil výbornou formu, přestože druhá část programu byla zkrácena kvůli podezření na uvolněný kanálový poklop.

Subriel Matias neprošel dopingovým testem. O titul WBC se možná neutká 

Přípravy na lednový titulový zápas o pás WBC v superlehké váze dostaly zásadní trhlinu. Portoričan Subriel Matias, úřadující světový šampion a plánovaný soupeř Angličana Daltona Smithe, byl podle oznámení WBC pozitivně testován na zakázanou látku. Informaci předala antidopingová agentura VADA, která provádí testování v rámci dobrovolného programu určeného pro elitní boxery.

Nečas třemi asistencemi dovedl Colorado k další výhře

Martin Nečas znovu zazářil v NHL. Český útočník třemi asistencemi výrazně pomohl Coloradu k vítězství 6:3 nad Rangers. Vynikl i brankář Dan Vladař, jenž dovedl Philadelphii k obratu proti St. Louis a získal ocenění pro první hvězdu utkání. Naopak další čeští gólmani prožili náročný večer.

Oleksandr Usyk se vzdal pásu WBO. Přebral ho Fabio Wardley

Britský boxer Fabio Wardley se ocitl v nečekané, ale velmi výhodné pozici. Poté, co se ukrajinský šampion Oleksandr Usyk rozhodl vzdát titulu WBO v těžké váze, byl právě Wardley oficiálně povýšen na nového držitele pásu. Podle něj je však Usykovo rozhodnutí těžko pochopitelné, a to zejména proto, že se světový šampion vzdal titulu v momentě, kdy byl povinen čelit právě Wardleymu.

Ferrari pod tlakem? Hamilton a Leclerc mírní napětí 

Lewis Hamilton a Charles Leclerc poprvé reagovali na ostré výroky předsedy Ferrari Johna Elkanna, podle něhož by „piloti měli méně mluvit a více se soustředit na práci“. Oba jezdci zdůraznili, že kritika byla míněná konstruktivně, a že vztahy uvnitř týmu zůstávají pevné.

Dostál zářil v bráně Anaheimu, Gudas přidal gól i bitku a Tomášek skóroval za Edmonton

Lukáš Dostál předvedl proti Bostonu 36 zákroků a dovedl Anaheim k další domácí výhře 4:3. V utkání zaujal i Radko Gudas, který vstřelil svůj první gól v sezoně a pustil se do bitky. Na druhé straně bodovali David Pastrňák a Pavel Zacha. Další český útočník David Tomášek skóroval ve Washingtonu, ale porážku Edmontonu 4:7 neodvrátil.

Perušič se Schweinerem postupují do čtvrtfinále světového šampionátu

Ondřej Perušič s Davidem Schweinerem uspěli v osmifinále mistrovství světa v Adelaide. Český pár porazil portugalskou dvojici Joao Pedrosa a Hugo Campos dvakrát 21:16 a 21:18. Obhájci titulu tak pokračují v cestě turnajem, kde je nyní čeká německé duo Nils Ehlers a Clemens Wickler.

Skotsko zdolalo Dánsko 4:2 a míří na mistrovství světa 

Skotsko se po dlouhých 26 letech vrací na mistrovství světa. Reprezentanti trenéra Steva Clarka porazili před publikem na Hampden Park oslabené Dánsko 4:2 a zajistili si přímý postup na světový šampionát, což je první účast od roku 1998. O historickém triumfu rozhodly dvě branky v nastavení z kopaček Kierana Tierneyho a Kennyho McLeana.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama