Více
  9.1 C
  Czech
  Pondělí, 26 září, 2022

  Lídr Colorada doufá v novou smlouvu. Chce v týmu zůstat do konce kariéry

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kanadský útočník Nathan MacKinnon získal v uplynulém ročníku s Coloradem Avalanche Stanley Cup a opět patřil k lídrům mužstva, když v základní části nasbíral 88 bodů a v play-off přidal dalších 24. Nyní doufá v novou smlouvu a také v to, že u celku z Denveru stráví zbytek kariéry.

  MacKinnon vstoupí v příští sezoně do poslední roku své sedmileté smlouvy, která mu dohromady vynese 44,1 milionu dolarů (přes 1 miliardu korun). Tu podepsal 8. července 2016 a pokud by nepodepsal nový kontrakt, stal by se nechráněným volným hráčem. Cíl sedmadvacetiletého útočníka je ale jasný. Zůstat v týmu i nadále.

  „Určitě bych tu podepsal moc rád. To není žádné tajemství,“ řekl MacKinnon v rozhovoru pro podcast NHL The Rink. „Cítím, že jsme blízko. Myslím, že záměry obou stran jsou, aby se to dotáhlo do konce. To je to hlavní. Je toho ale momentálně hodně,“ pokračoval v povídání rodák z Halifaxu.

  MacKinnon už ve čtvrtek novinářům prozradil, že by rád novou smlouvu podepsal ještě před startem následujícího ročníku, který Colorado zahájí 12. října v Ball Areně proti Chicagu Blackhawks. Právě před prvním zápasem nové sezony poputuje pod strop arény vlajka s připomínkou zisku Stanley Cupu z loňského roku.

  „Momentálně je toho hodně, o čem přemýšlím. Hodně přemýšlím o své budoucnosti, ale mým cílem je strávit u Avalanche celý život,“ nechal se slyšet mistr světa s Kanadou z roku 2015. MacKinnon byl v prvních šesti letech považován za jednoho z nejvíc podhodnocených hráčů vzhledem ke svým výkonům. Za jednu sezonu zatížil platový strop 6,3 miliony dolarů (155 milionů korun).

  MacKinnon od doby, kdy začala platit jeho nová smlouva, tedy od sezony 2016/2017, je v celé NHL osmý v počtu gólů (183), šestý mezi nahrávači (312) a pátý v počtu bodů (495) i bodů na zápas (1,18) v základní části.

  Avalanche se v posledních pěti sezonách dostali pokaždé do play-off a i tam jednička draftu z roku 2013 prokazuje své kvality. MacKinnon za tu dobu nastřílel ve vyřazovací části 39 gólů, což je nejvíce z celé soutěže. K tomu přidal 44 asistencí, které ho řadí na páté místo. Jeho 83 bodů za posledních pět let je druhý nejvyšší počet a 1,32 bodu na zápas je třetí nejvyšší průměr.

  „Smlouva, kterou jsem měl v době podpisu, tak byla naprosto férová. Vůbec si nestěžuju, ale nechcete mít nálepku nejhůře placeného hráče za celou kariéru. Ale když se někde ukážou údajná čísla, co bych chtěl, tak to není pravda. Je to něco šíleného. Ale doufám, že dohodu, kterou uzavřeme, budou lidé považovat za férovou pro obě strany,“ doplnil MacKinnon.

  Šikovný centr také řekl, že by chtěl být jednou srovnávám se Sidneym Crosbym, Alexem Ovečkinem, Jevgenijem Malkinem, Krisem Letangem a Patrickem Kanem. Všichni zmínění hokejisté zůstali nejlepšími hráči NHL i po třicítce.

  „Mám v plánu být elitní hráčem až do konce smlouvy. Když se podívám na Sida, Oviho, Malkina, Letanga.. Těmhle klukům je 35, 36 let a pořád jsou to elitní hráči. Zapomněl bych na Patricka Kanea. Doufejme, že jím budu také,“ přeje si MacKinnon.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno