Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Lewandowski se usmířil s Bayernem. Nikdy na angažmá nezapomenu, tvrdí polský snajpr

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Rozlučka a odchod v dobrém. Robert Lewandowski se na skok vrátil do Bayernu Mnichov, aby na něj v bývalém klubu nezanevřeli. Polský forvard už se soustředí na nové angažmá v Barceloně, kde na první gól zatím čeká.

  Třiatřicetiletý Robert Lewandowski v létě skončil v německém klubu po osmi letech ověnčený řadou individuálních i týmových úspěchů. Rok před vypršením smlouvy ale urostlý polský forvard klub z Mnichova opustil.

  Polák kritizoval, že se ho Bayern snaží udržet proti jeho vůli. Vedení klubu naopak odpovídalo, že produktivní útočník touží odejít, přestože mu kontrakt končí až v roce 2023. Celá situace vyústila v to, že Lewandowski v půlce července zamířil z Bayernu do Barcelony a oba celky se nakonec dohodly na odstupném ve výši 50 milionů eur, tedy asi 1,22 miliardy korun.

  Odchod opory hodně řešili fanoušci i média. Napětí zklidnila návštěva Lewandowského zpátky v Mnichově. „Všechno je v pořádku. Se všemi jsem se sešel a poděkoval jim,“ uvedl Lewandowski televizi Sky, když odjížděl ze sídla klubu, kde ho krátce navštívil.

  Za osm let v Bayernu nastřílel polský útočník těžko uvěřitelných 344 gólů ve 375 duelech. „Nikdy nezapomenu, čeho se mi zde dostalo a co jsem tu zažil. To je pro mě to nejdůležitější. Poslední období bylo trochu komplikované, ale občas je to součást fotbalu,“ přidal.

  Populární Lewa se rozloučil také se sportovním ředitelem klubu Hasanem Salihamidžičem. „Robert se za mnou přišel rozloučit do kanceláře a mluvili jsme spolu asi patnáct minut. Probrali jsme všechno a všechno jsme si vyjasnili. Robert udělal pro Bayern velké věci a tak by to mělo zůstat. Na druhou stranu také Robert ví, za co má být Bayernu vděčný,“ zmínil Salihamidžič.

  Lewandowski zažil s mnichovským klubem krásné časy a vyhrál celou řadu trofejí. Osmkrát byl mistrem ligy, třikrát ovládl Německý pohár, jednou Ligu mistrů a také mistrovství světa klubů. Platí za druhého nejlepšího střelce v historii bundesligy.

  Ve svém novém působišti Polák zatím neskóroval. Odehrál tři přátelské zápasy, ve kterých vždy nastoupil v základní jedenáctce a ve druhém poločase střídal. Katalánci v těchto soubojích porazili 1:0 Real Madrid, remizovali 2:2 s italským Juventusem a naposledy porazili 2:0 New York Red Bulls.

  Generálku na španělskou ligu sehraje Barcelona v neděli proti mexickému celku U.N.A.M. O týden později tým vstoupí do sezony proti Vallecanu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno