Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Legendární Barney jde na Price, ženská trojice končí hned v prvním kole

  Mistrovství světa v šipkách je v plném proudu. Zatímco ty nejzářivější hvězdy svá utkání zvládají, výkony ženského tria na postup do druhého kola nestačily. Šampionát nabídne po Vánocích bitvu bývalých mistrů světa, Pricovi se postaví ikonický Raymond van Barneveld.

  Ani Beau Greaves, ani Lisa Ashton. A po úterním zápase ani Fallon Sherrock. Žádné z žen se nepodařilo na turnaji projít dál. Greaves padla s O´Connorem jednoznačně 3:0, Ashton podlehla Ryanu Meiklemu těsně 2:3. A „The Queen of the Palace“ podobný kousek jako před třemi lety nezopakovala.

  Na Fallon Sherrock čekal v prvním kole Ricky Evans. Jeden z nejrychleji hrajících šipkařů na planetě při nástupu pobavil diváky, měl falešné fousy a čepici jako Santa Claus a do pozadí hrála vánoční píseň „Snow is Falling“. Tím však pozitivní odezva diváků směrem k Rickymu skončila.

  Ally Pally stálo na straně Fallon, ta tak s obrovskou podporou v zádech vyhrála hned první set. Anglický „Rapid“ však hrál zodpovědně, nenechal se davem rozhodit a nedobré náhozy napravoval skvělým zavíráním. To také celou bitvu rozhodlo.

  Ricky Evans udržel průměr 47,62 % na doublech, Sherrock tak v rozhodujících chvílích se svými 29,03 % nestíhala. Brit vyhrál všechny následující sety a postoupil k Joeu Cullenovi do druhého kola.

  Barney si smlsl na „Barberovi“

  Londýnská arena se během úterního večera otřásla v základech. Ke svému utkání totiž nastoupil miláček publika Raymond van Barneveld. Nejenže během walk-onu hlasitě zpívali fanoušci jeho nástupovou píseň „Eye of the Tiger“, ale často se ozývaly během klání tradiční chorály „Barney Army“.

  Meikle vypadal připraven, čekal jej však stejný průběh zápasu jako Sherrock. Holanďan mu dovolil pouze zisk prvního setu, pak už ale mladíka z Anglie moc do šancí nepouštěl. Zbylé sety vyhrál 3:0, 3:2 a 3:0 a zahraje si s Gerwynem Pricem o postup do osmifinále. Utkání je na programu 27. prosince.

  Česká stopa na MS

  O fantastický úspěch se postarala česká dvojice, Karel Sedláček i Adam Gawlas postoupili z prvního kola, a proto je čeká další představení na londýnském pódiu. „Zlej Kája“ narazí na těžký kalibr v podobě Dirka van Duijvenbodeho, Adama čeká neméně obtížný protivník Ryan Searle.

  Oba duely proběhnou ve čtvrtek 22. prosince, zhruba od 14:30 se mohou diváci těšit na Gawlase, o dvě hodiny později by měl v Alexandra Palace nastoupit ke svému utkání Karel Sedláček.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.