Více
  1.8 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Ledecká opět perlila. Rozhovor o plánech na novou sezonu zastínila vtipná poznámka

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Před čtyřmi lety ohromila zimní královna Ester Ledecká celý svět, když dokázala zvítězit na olympijských hrách ve dvou různých disciplínách. Dvě zlaté medaile – jedna z paralelního slalomu na snowboardu, jedna ze sjezdu na lyžích. Česká obojživelnice vstoupila tímto momentem do dějin, ale sama tvrdí, že to byl jen začátek. Už si totiž brousí zuby na blížící se hry v Pekingu a na předsezónní konferenci neskrývala nadšení. Zvládla i vtipkovat s novináři.

  K přípravě, kterou tradičně strávila ve slunném Řecku, poznamenala: „Hodně jsme zapracovali na kondici. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a těšíme se konečně na sníh.“

  Ledecká následně mluvila o činnostech, které s týmem nejvíce pilovala: „Pracovala jsem na tom, abych eliminovala případné problémy se zády, které při střídání lyží a prkna v minulosti přicházely. Myslím, že to bude dobré,“ pronesla závodnice na čtvrteční tiskové konferenci v Praze.

  Uplynulo jen pár minut a novináři se závodnice zeptali, jak dopadly špičkové sportovní testy, které měly mapovat celé její tělo. Ledecká se pousmála a bez váhání pronesla: „Mám proti sjezdařkám stále malý zadek. Na tom se musí zapracovat, aby se mi nesmály,“ načež sál propukl v upřímný smích. Ester pak dodala: „Ale nechci tím říct, že potřebuju kila navíc. Jen by se hodil ten hezký zadek,“ a pobavila tak i sama sebe.

  Ledecká obnovila pravidlo zakázaného slova

  Před Pchjongčchangem to fungovalo, proč v tradici nepokračovat i před Pekingem. Ester zakázala svému okolí i sama sobě používání slova „olympiáda“ pod pokutou deseti eur. Stále totiž není kvalifikována a nerada mluví o něčem, co není jisté. Všichni však pevně věříme, že se jí důležité kvalifikační závody povedou a bude nás na hrách opět skvěle reprezentovat.

  Mnoho poklon složila Ester během konference svým servismanům, kteří v realizačním týmu zůstali: „Mám to štěstí, že jsou pořád se mnou. Celý tým měl několik zahraničních nabídek, ale zůstali se a já jsem jim moc vděčná. Jsou nejlepší na světě.“

  Ester Ledecká si v uplynulých letech připsala například vítězství v super-G ve francouzském Val d´Isére nebo sjezdařské zlato z Lake Louise. Mimo to dosáhla česká superhvězda ve světových závodech pětkrát na stupně vítězů, mnohokrát obsadila i čtvrtou příčku. Další výzvy se blíží, nová sezona začíná!

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Florbal ženy

  Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

  Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.
  Mark Williams

  Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml

  Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.
  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Kevin Sinfield

  Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

  O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.
  Tom Williams

  Od velkého ragbyového skandálu uteklo 12 let. Výhru měla zajistit umělá krev

  V první polovině dubna roku 2009 se konalo čtvrtfinále Heineken Cupu mezi Harlequins a výběrem Leinster. Zbývalo 5 minut do konce zápasu, když mladý ragbista odcházel na lavičku s krví na obličeji. To, že byla krev umělá a měla týmu zajistit pouze zdržení času, v tu chvíli nikdo nevěděl.
  Usain Bolt

  Dieta podle Usaina Bolta. Během olympiády spořádal přes 1 000 kuřecích nugetek

  Nejslavnější běžec všech dob Usain Bolt, držitel několika světových rekordů. Jamajský fenomén ukončil svoji kariéru v roce 2017 na světovém šampionátu v Londýně, dnešní zajímavost se však netýká tratě, ale jídla. Bolt na Olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu dokázal sníst přes 100 kuřecích nugetek za den.
  Reklama
  Reklama
  Reklama