Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Kvitová jako vloni, Veselý proti Kordovi. Los Wimbledonu zná podobu

  V pondělí začíná v Londýně tenisová akce jako žádná jiná. Na Wimbledon se těší fanoušci, experti, ale hlavně samotní hráči, pro které jde často o nejvyšší možný vrchol. Ani letos u toho nebudou chybět čeští tenisté a tenistky, který navíc dnes určil los soupeře pro první kolo. S kým se potkají? Tady je přehled.

  Stačí to jedno jediné slovo vyslovit a hned víte, o co se jedná. Wimbledon je jihozápadní částí Londýna, fotbalovým klubem nebo stanicí londýnského metra… svět ho ale především zná jako ten největší grandslamový tenisový turnaj. První ročník se hrál už v roce 1877 a duch akce přetrval až do dnešních dnů.

  Další ročník, ten s pořadovým číslem 136, se rozjede v pondělí. Na začátku příštího týdne odstartují první kola, ve kterých se na slavných travnatých dvorcích představí také zástupci České republiky. Celkem jich je čtrnáct, tři muži a jedenáct žen. Proti komu se v prvním kole postaví?

  Kvitová stejně jako vloni

  Nejvýše nasazená Češka se chystá na vpád do Wimbledonu proti Italce Paoliniové. Což je stejná soupeřka, kterou dostala dvojnásobná vítězka turnaje i vloni. Devátá hráčka světa bude jasnou favoritkou. Desátá Barbora Krejčíková narazí na domácí Britku Watsonovou, osmnáctá Karolína Plíšková na Stevanovičovou ze Srbska.

  Zajímavé souboje čekají také níže postavené české hráčky. Linda Fruhvirtová vyzve 30. ženu žebříčku WTA Martičovou z Chorvatska, Barbora Strýcová se porve s Belgičankou Zanevskou. Martincovou čeká Podoroská z Argentiny, Kateřinu Siniakovou čínská tenistka Čeng Čchin-wen. Vondroušovou bude dělit od postupu do druhého kola Američanka Waltertová, Bouzkovou zase Stearnsová ze Švýcarska. Na turnaj se těší také 16. nejlepší hráčka světa Karolína Muchová, která se postaví Niemeierové z Německa, Nosková se utká s Maďarkou Gálfiovou.

  Muži proti favoritům

  V osudí prvního kola Wimbledonu jsou také čeští tenisté. Nejvýše nasazený Jiří Lehečka bude chtít přejít přes 69. hráče světa Ofnera, Jiří Veselý narazí na Sebastiana Kordu a Tomáš Macháč, který úspěšně zvládl projít na turnaj v kvalifikaci, se v prvním kole představí proti Britovi Cameronu Norriemu. Ten je světovou dvanáctkou.

  Turnaj začíná v pondělí.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.