21 C
    Čtvrtek 2. května 2024

Kuchta spasil Spartu pod Ještěděm. Kromě Slavie jde dál Dynamo a klokani

Drama pod Ještědem i klokaní radost na Moravě. Čtvrtfinále MOL Cupu přineslo vyrovnaný boj mezi Libercem a Spartou, který nakonec opanovali letenští díky Janu Kuchtovi na penalty, jasnou výhru Slavie nad Vyškovem a dva triumfy poměrem 2:1. Do semifinále jde Bohemka i Dynamo z Českých Budějovic.

Sparta nevstoupila do duelu se Slovanem vůbec dobře. Už v páté minutě si nepohlídala nabíhajícího Rondiće, jenž otevřel skóre dorážkou sražené Tuptovy rány. Zápas se odehrával v bojovném duchu, hosté naráželi na dobrou obranu Liberce.

Po hodině hry se skóre nezměnilo, a tak poslal Brian Priske na hřiště Jana Kuchtu. A to se ukázalo jako klíčový krok. Snajpr Sparty nejprve v 76. minutě využil srážky Sadílka s Prebslem a dorazil míč z malého vápna do sítě.

O šest minut později pak opět uklízel odražený balon z podobného do branky, čímž poslal svůj tým do vedení 2:1. Gól slavil dlouhým během podél protilehlé tribuny, za což schytal solidní pivní sprchu z ochozů.

Vše směřovalo k tomu, že Sparta vyhraje. Avšak v 90+2.minutě byl nejprůbojnější v šestnáctce Rabušic a gólem hlavou poslal utkání do prodloužení. Drama dospělo až do penalt. Zatímco Karabec, Krejčí i Kairinen za hosty a Rabušic s Olatunijim za domácí proměnili, Červ v dresu libereckého Slovanu přestřelil.

To rozhodlo. Sorensen s Meszarosem pak sice oba gól dali, ale letenští už mohli rozhodnout. A tak se v páté sérii postavil na penaltu Kuchta, kop proměnil, a proto Sparta postoupila.

Klokan zaskočil šohaje

V Uherském Hradišti čelil obhájce loňského titulu z MOL Cupu Bohemians. Tým Jaroslava Veselého parádně začal, v první půli vsítil Čermákem a Hůlkou dvě branky a Slovácko zaskočil. Michal Kadlec a spol. nemohli najít na klokany správný recept a byť v závěru snížili, vyrovnat nezvládli. Bohemka z pozice kurzového outsidera postoupila po výhře 2:1.

Slavia doma přivítala druholigový Vyškov, který letos v poháru vyřadil dva prvoligové celky – Jablonec a Zlín. V Edenu už to ale byla jiná písnička, Slavia dominovala a postoupila po vítězství 4:0.

A vyhráli i fotbalisté Dynama České Budějovice. Na Střeleckém ostrově porazili Zbrojovku Brno 2:1, zejména díky dvěma trefám Zajíce, a radují se z postupu do semifinále. Los je plánován na pátek 10. 3., začít by se mělo ve 12:00.

Garcia má problém. Testy na zakázané látky mluví jasně

Ryan Garcia, nadějný 25letý boxer, razantně odmítl jakékoli obvinění z dopingu. Výsledky ovšem mluví jinak. Testy prokázaly pozitivní nález zakázané látky zvyšující výkonnost před jeho vítězstvím nad Devinem Haneyem. Boxerský svět by se otřásl v základech, pokud by se nález potvrdil.

Dojatý Nadal na Madrid Open. Do důchodu se navzdory spekulacím nechystá

Sedmatřicetiletá tenisová legenda Rafael Nadal po svém rozloučení na Madrid Open odmítl spekulace o odchodu do důchodu. Přestože jeho závěrečný zápas na turnaji skončil porážkou 7-5 6-4 s nasazenou třicítkou Jiřím Lehečkou, Nadal je ohledně pokračování své kariéry rozhodnutý.

Výsledek zápasu Paul vs. Tyson se objeví v oficiálních záznamech

Letošní zápas mezi youtuberem Jakem Paulem a bývalým světovým šampionem Mikem Tysonem byl oficiálně kategorizován jako profesionální. To znamená, že výsledek souboje, který se má konat v Texasu 20. července, se objeví v jejich záznamech. Jak může dopadnout zápas mezi klukem z internetu a krvelačným Mikem?