1.5 C
Czech
Pondělí 1. prosince 2025
EURO 2021Krok od finále ME jsou Španělé s Italy. Švýcaři vypadli, končí i...

Krok od finále ME jsou Španělé s Italy. Švýcaři vypadli, končí i Belgie

Během včerejšího dne se fotbalový svět dozvěděl jména dvou týmů, které si zahrají semifinále letošního mistrovství Evropy. Po dalším zázraku už pokukovalo Švýcarsko, na penalty ale tentokrát postoupili Španělé. Ve druhém duelu se dařilo lépe Italům, kteří poslali domů Belgii.

Evropský šampionát už se pomalu dostává do svých závěrečných bojů. Do konce EURA už zbývá všehovšudy pět zápasů. Dnešní dvě čtvrtfinále, pak dvě semifinále a nakonec finálová bitva, která rozhodne o tom, kdo letos zvedne nad hlavu trofej.

První hádanky už rozluštily včerejší zápasy. V tom první byli veselejší fotbalisté Španělska, i když nutno říct, že Švýcaři trápili po Francii i dalšího obřího favorita. Zápas se znovu dostal až do penaltového rozstřelu.

Druhý pokus už ale Švýcarsku nevyšel. Síly docházely i kvůli červené kartě, kterou viděl v závěru Freuler. Zase se ale měnila historie. Do švýcarské sítě padl další vlastní gól, rekordní 10. na letošním EURU.

„Mám smíšené pocity. Jsem hrdý. Odcházíme s hlavami nahoře. Na druhé straně jsme byli blízko semifinále, to se často nestává. Převládá ale u mě víc pozitivních než negativních pocitů,“ uvedl švýcarský kouč Vladimir Petkovič.

Španělé jsou mezi čtyřmi nejlepšími týmy mistrovství Evropy po devíti letech. V roce 2012 celý turnaj dovedli do vítězného konce.

Italové přehráli „Rudé ďábly“

Už před samotným výkopem bylo jasné, že jeden z velkých favoritů na titul bude ze hry. I druhý zápas nabídl celkem poutavou fotbalovou akci. Tedy minimálně, co se první půle týče. V té padly hned tři góly a zasahoval VAR.

Dva míče zapadly do sítě Belgie, tedy týmu, který vyřadil Portugalce, její fotbalisté mají tzv. zlatou generaci, patří jim první místo podle žebříčku FIFA, nikdy ale nic nevyhráli. A to se nezmění na po letošním ME, Italové totiž svým soupeřům zajistili odjezd domů.

Ti mají šampionát parádně rozjetí. O gól je nejprve obralo video, dva další zásahy už ale platily. A to stačilo. Skvělý gólman i výborná taktická hra posouvá Italy do semifinále. Tam narazí na Španěly, budou se ale muset obejít bez své zraněné opory na kraji obrany.

„Víme, že nás v další fázi čeká Španělsko, ale čím výše postupujete, tím narážíte na těžší výzvy. Pro dnešek si ale chceme užít naše vítězství a výkon,“ prohlásil kouč Mancini. Hrát se bude 6. července v Londýně.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

České házenkářky smetly Kubu a slaví postup na MS

České házenkářky na mistrovství světa deklasovaly Kubu 44:21 a zajistily si postup ze základní skupiny. Tým trenérů Daniela Čurdy a Tomáše Hlavatého zvládl klíčový duel s přehledem a získal první body na turnaji. Nejvíce zářila Charlotte Cholevová, která nasázela jedenáct branek. Češky teď míří do osmifinálové fáze, kde je čekají Norky, Angola a Jižní Korea.

Mrázek nedochytal duel s Chicagem a Anaheim ztratil jisté vedení

Brankář Petr Mrázek kvůli zranění nedohrál utkání Anaheimu s Chicagem. Ducks přišli o rychlé vedení 3:0 a prohráli 3:5. Connor Bedard z Chicaga nasbíral čtyři body. Mrázka navíc trápí zdravotní potíže podobně jako klubového kolegu Lukáše Dostála.

Obavy se vyplnily. Tom Aspinall bojuje s vážným zraněním očí

Britský šampion těžké váhy UFC Tom Aspinall čelí vážným zdravotním komplikacím. Při obhajobě titulu na turnaji UFC 321 jej soupeř Ciryl Gane trefil do očí. Incident se odehrál v závěru prvního kola 25. října a vedl k okamžitému ukončení souboje bez výsledku. Aspinall si tak titul udržel, od té doby nicméně řeší mnohem závažnější problém, a to zda ještě bude moci vůbec pokračovat v kariéře.

Česká smíšená štafeta dojela na Světovém poháru v Östersundu pátá

Čeští biatlonisté vstoupili do nové sezony solidně, i když na stupně vítězů nedosáhli. Smíšená štafeta ve složení Vítězslav Hornig, Michal Krčmář, Tereza Voborníková a Markéta Davidová dojela v úvodním kole Světového poháru v Östersundu pátá. V závodě smíšených dvojic obsadili Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová třinácté místo.

Verstappen vítězí v Kataru a dramatizuje boj o titul

Max Verstappen ovládl Velkou cenu Kataru a před finále sezony stáhl náskok Landa Norrise na 12 bodů. Oscar Piastri dojel druhý a drží se ve hře se ztrátou 16 bodů. Závod přinesl napínavý vývoj, chyby McLarenu i silný finiš favorizovaného Nizozemce, který využil lepší strategie a opět oživil souboj o titul.

Češi v singl mixu v Östersundu skončili třináctí

Čeští biatlonisté Mikuláš Karlík a Lucie Charvátová obsadili ve smíšené štafetě dvojic v Östersundu třinácté místo. Výrazně je zpomalila střelba, která přinesla jedno trestné kolo a sedmnáct dobíjení. Vítězství před domácím publikem slavili Sebastian Samuelsson a Ella Halvarsson.

TKV šokoval Clarka a získal britský titul těžké váhy

Jeamie „TKV“ Tshikeva se postaral o překvapení, které otřáslo britskou boxerskou těžkou vahou. V Derby porazil domácího hrdinu Frazera Clarka těsným výsledkem na split decision a stal se novým britským šampionem v nejtěžší váhové kategorii. Šlo o historický večer i z jiného důvodu. Profesionální box se po dvaceti letech vrátil na obrazovky BBC v přímém přenosu.

Nečas zapsal tři asistence při demolici Montrealu, Hertl dvakrát skóroval za Vegas

Martin Nečas prožil další výrazný večer v NHL a třemi asistencemi pomohl Coloradu k drtivé výhře nad Montrealem 7:2. Tomáš Hertl zářil ve Vegas, kde dvakrát skóroval a nasměroval Golden Knights k triumfu 4:3 nad San Jose. Daniel Vladař přidal desátou výhru v sezoně a drží vysoký standard mezi nejlepšími gólmany soutěže.

Piastri ovládl sprint v Kataru a stáhl ztrátu na Norrise

Oscar Piastri vyhrál sprint na okruhu v Lusailu a přiblížil se Landu Norrisovi v boji o titul na 22 bodů. Australan předvedl sebevědomý výkon a držel první místo od startu až do cíle. Jeho týmový kolega skončil třetí a udržel průběžné vedení v šampionátu. Brit si může zajistit titul už v nedělním závodě, pokud navýší náskok na 26 bodů.

České biatlonistky zahájily Světový pohár bronzem ve štafetě

České biatlonistky vstoupily do nové sezony Světového poháru třetím místem ve štafetě v Östersundu. Čtveřice Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Tereza Voborníková a Markéta Davidová získala první štafetovou medaili od ledna 2019, kdy dojela třetí v Oberhofu. Závod vyhrála Francie před Itálií.

Palát řídil výhru Devils, Hronek opět bodoval

Ondřej Palát znovu potvrdil formu a dvěma asistencemi dovedl New Jersey k jasnému vítězství v Buffalu. Bodoval i Filip Hronek, jehož Vancouver ale těsně padl v San Jose. Naopak David Pastrňák a Pavel Zacha do hry nezasáhli kvůli zranění a Boston bez své klíčové dvojice utrpěl debakl s Rangers.

Ogier získal devátý titul mistra světa

Sébatien Ogier se vrátil na vrchol. Francouz dotáhl sezonu v Saúdské Arábii třetím místem a znovu ovládl světový šampionát v rallye. Devátým titulem srovnal bilanci legendárního Sébatiena Loeba a po čtyřech letech se znovu posadil na trůn.

Menšík čelí kritice za start na Next Gen Finals

Jakub Menšík míří na Turnaj mistrů pro hráče do dvaceti let. Splnil všechna kritéria, vede žebříček své věkové kategorie a drží se v nejlepší dvacítce světa. Přesto část fanoušků i novinářů zpochybňuje, zda má tak zkušený hráč na akci tohoto typu ještě jezdit.

Lando Norris je před šancí získat svůj první titul zcela klidný 

Lando Norris stojí před největší příležitostí své kariéry. Velká cena Kataru může rozhodnout o tom, zda se britský pilot McLarenu stane poprvé mistrem světa Formule 1. Do závěrečného víkendu vstupuje s náskokem 24 bodů na týmového kolegu Oscara Piastriho a Maxe Verstappena z Red Bullu. K titulu mu stačí získat o dva body více než oba soupeři.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama