Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Krok od EURA. O všechno s Moldavany, pomohlo chabé Polsko

  Předposlední zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy odehrála včera v Doosan aréně v Plzni česká fotbalová reprezentace. Utkání s Faerskými ostrovy mělo představovat jasnou záležitost, Češi se ale nadřeli. O výsledku rozhodl jeden jediný gól, navíc z pokutového kopu. Přesto má Česko našlápnuto na EURO.

  Po blamáži s Albánií si chtěla česká fotbalová reprezentace napravit reputaci. Na předposledním srazu letošního kalendářního roku i celé kvalifikace o evropský šampionát, který se bude hrát příští rok v Německu, vyzvala doma Faerské ostrovy. Hrálo se o hodně, kromě bodů také o to, jestli na lavičce setrvá kouč Jaroslav Šilhavý.

  Scénářů bylo víc. Kdyby se prohrálo, trenér nejspíše ihned skončí, pokud by se vyhrálo rozdílem třídy, setrvá. A co když se Češi k triumfu protrápí? Budoucnost české lavičky se bude ještě řešit. Právě to se stalo, hromadu šancí čeští fotbalisté využít nedokázali, a i proto se v úterý sejde vedení reprezentace a projedná další kroky.

  Co po zápase řekl sám Šilhavý? „Jestli výkonný výbor usoudí, že mužstvu nemám co dát, tak jsem na tuto situaci připravený. Samozřejmě příjemné to není, ale nechtěl bych házet s pozicí, kterou zastávám. Je to nejvíc, co v českém fotbale jde. V momentě, kdy výkonný výbor rozhodne, že odcházím, tak prostě odejdu,“ řekl po zápase bývalý kouč Slavie nebo českobudějovického Dynama.

  Polská pomoc!

  Ale zpět k fotbalu. Česku se podařilo po nezdarech, dvakrát orazítkovalo v prvním poločase tyč a neproměnilo i další šance, udeřit v druhé půli. Pokutový kop po ruce jednoho z hráčů soupeře si postavil balon kapitán Tomáš Souček a proměnil. Jeho branka ze 76. minuty se nakonec ukázala jako rozhodující.

  Po zápase ale panovaly na tvářích hráčů České republiky spíše negativní výrazy. Věděly, že i kvůli prohře s Albánií jsou šance na postup stále ne zrovna nadějné. Jenomže pak vystřídala smutek dobrá nálada. To všechno díky tomu, že Polsko nedokázalo doma porazit Moldavsko a ve skupině mu patří třetí místo.

  Navíc, Polsko má velice nevýhodnou pozici. Ve svém posledním zápase sice může porazit Česko, ani to ale stačit nemusí. Češi mají všechno ve svých rukou a jejich mise zní: porazit doma v posledním zápase kvalifikace Moldavsko. V tom případě by si zajistili místenku na mistrovství Evropy.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.