Více
  14.7 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Krize v Rusku. Více než sto hokejistů míří do karantény, KHL je pozastavena

  Snažili se, ale nevyšlo to. Pokus o pokračování v jedné z nejlepších hokejových lig světa se nesetkal s úspěchem. KHL si musí dát pauzu. Důvod? Koronavirus úřaduje! Pozitivní test mělo přes 120 hokejistů a dalších 50 členů realizačních týmů napříč soutěží. Mužstva míří do karantény, hrát se nebude.

  Začal nový týden, přináší nám nové dosti negativní informace. Respektive „pozitivní“ informace. Každým dnem hlásí kluby KHL více a více nakažených covidem-19 a snaží se odkládat své zápasy. Dočasná snaha o plynulost ročníku krachuje. Vedení KHL nejprve tvrdí, že se bude hrát, po smršti alarmujících čísel o počtu pozitivních hráčů je však nuceno celou soutěž zastavit.

  Kdyby pokračovaly v zápasech jen některé týmy a jen s některými hráči, regulérnost by byla jednoznačně narušena. Do karantény v minulých dnech putoval Jekatěrinburg, Dinamo Riga, Ufa, CSKA Moskva a Magnitogorsk, nyní se k nim přidal i Spartak Moskva a Nižnij Novgorod. A to není zrovna málo.

  Už to bylo neúnosné, prvotní snahy o odložení jen některých klání narazily na kámen. Vedení ligy ihned uvedlo dobu, po kterou bude liga zastavena: „Vzhledem k rychlému nárůstu počtu případů v klubech, vysoké nakažlivosti viru se KHL rozhodla posunout hrací dny 15., 17., 19. a 21. ledna na jiné termíny, které budou oznámeny později.“

  Zdraví je na prvním místě, tvrdí prezident Morozov

  K situaci se pochopitelně bezprostředně vyjádřil i prezident celé KHL Alexej Morozov: „Naším hlavním cílem v době pandemie je zdraví hráčů a fanoušků. Na tom se nic nezměnilo. Epidemiologická situace se rychle vyvíjí, jen za posledních 24 hodin v Lize onemocnělo 60 lidí a příznaky onemocnění se objevily v řadě klubů. KHL bude hrát zápasy následující tři dny za účasti těch klubů, v nichž se epidemiologická situace nezhorší.“ 

  „Rychlost šíření nákazy i operativní informace o epidemiologické situaci v tuzemsku i ve světě naznačují, že v následujících třech dnech se počet registrovaných případů koronaviru mnohonásobně zvýší. Proto bylo rozhodnuto odložit čtyři hrací dny, kdy se většina zápasů stejně kvůli karanténě v týmech neodehraje,“ dodal šéf Morozov.

  Odložené zápasy by se mohly odehrát během olympijského turnaje v Pekingu, neboť KHL má v tu dobu již od minulého roku naplánovanou měsíční přestávku. A pořadatelé OH s dohráním nemají problém.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.