Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Kříž v Teplicích, Slavii nestačily dvě penalty. Řezníček nakrájel Baník

  V rámci 20. kola FORTUNA:LIGY přijela do Teplic Slavia. Ačkoli kopala dvě penalty a sudí jí pomohl svou chybou, kdy neodpískal pokutový kop pro domácí, skončila bitva na severu Čech nerozhodně 1:1. Zbrojovka doma porazila Baník, Mladá Boleslav „venku“ Hradec Králové.

  Sobotní program české nejvyšší soutěže odstartoval Baník Ostrava v Brně. Chachaři dorazili tradičně ve velmi početné výpravě, jejich miláčkům se ale na pažitu druhého největšího města naší země příliš nedařilo.

  Po skvělé souhře Alliho s Řezníčkem otevíral skóre utkání druhý zmíněný dorážkou před Laštůvkou. Momentálně nejlepší střelec ligy se prosadil do půle ještě jednou, nicméně jeho trefa nebyla kvůli ofsajdu uznána.

  Avšak Jakub Řezníček dal druhou branku i tak. V 65. minutě byl ve správnou chvíli na správném místě, využil totiž nepřesvědčivého zákroku hostujícího brankáře a doklepl míč tvrdou ránou do sítě. Ostrava sice Šínem vyrovnala, pro mladíka, jenž nedávno ustál svůj těžký boj s rakovinou, to navíc byla první trefa v lize, na body ale nestačila…

  Šok na severu

  Tahákem sobotního programu 20. kola soutěže byl bezesporu duel mezi Teplicemi a Slavií. Trápící se skláři prohráli na jaře s Bohemians, Ostravou i se Zlínem a před duelem s vedoucím týmem ligy vypisovaly sázkové kanceláře na jejich výhru astronomické kurzy. Remíza se pohybovala mezi sedmi a osmi celými.

  A ten, kdo vsadil kříž, se mohl radovat. Teplice totiž doma remízu uhrály a pomohl jim k tomu brzký gól Vachouška. Syn současného sportovního ředitele severočeského celku se dostal do úniku a na bližší tyči překonal Koláře.

  Sudí Klíma v zápase pískl dvě penalty. Obě pro hosty. Tu první, v 60. minutě, van Burenovi bravurně vychytal Grigar a skláři sahali po překvapivé výhře. V 74. se ale po zákroku na Hronka pískala další a tu už proměnil Stanislav Tecl.

  SK Slavia Praha remizovala s Teplicemi 1:1, záhadou však zůstává, proč hlavní rozhodčí Tomáš Klíma nenařídil také penaltu pro domácí po evidentní a jasné ruce Ogbua ve vápně.

  První polovinu zápasů 20. kola FORTUNA:LIGY doplnila Sigma Olomouc, která remizovala v Liberci 2:2, a také fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří „venku“ v Lokotrans Areně přetlačili Koubkův Hradec Králové poměrem 1:0.  

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.