Více
  1.8 C
  Czech
  Úterý, 30 listopadu, 2021

  Kriketový zápas na Novém Zélandu ukončil neobvyklý narušitel. Na hráče zaútočily včely

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud se mluví o nejoblíbenějších sportech v Asii a Oceánii, kriket mezi nimi rozhodně figuruje. Velké popularitě se těší také na Novém Zélandu, víkendový svátek ve městě Wellington se ale bohužel pro diváky nedohrál. Důvod? Na hlavní aktéry zápasu zaútočil roj včel.

  Kdybychom se měli zamyslet nad tím, co by dokázalo ukončit sportovní odpoledne, je toho až, až. Bouřka, silný déšť či vítr. To jsou ty hlavní důvody, proč by se měli hráči odebrat zpět do svých kabin. Na stadionu v hlavním městě Nového Zélandu se ale museli vypořádat s neobvyklým narušitelem.

  Báječné počasí, sluníčko svítilo. Diváci na stadionu ve Wellingtonu by mohli takové podmínky popsat jako krásné nedělní odpoledne. Po pár minutách se ale pohádka změnila v drama. Kriketový zápas mezi Canterbury a Wellingtonem na stadionu Plunket Field narušil roj včel.

  „Pro mě to bylo něco, co jsem viděl úplně poprvé,“ prozradil serveru The Guardian wellingtonský kouč Glenn Pocknall. „Byl jsem na druhé straně hřiště a viděl jsem, jak všichni padají. Vůbec jsem si nebyl jistý, co se děje,“ pokračoval.

  „Po třiceti nebo čtyřiceti vteřinách mi to ale došlo. Okolo nás poletují nějaké včely. Nic takového jsem tady nikdy neviděl. Bylo to celkem bizarní,“ doplnil. Fotky z incidentu ukazují hráče i oficíry, jak polehávají na trávníku a snaží se ubránit.

  Marně, zápas musel být ukončen.

  Nestalo se to poprvé

  Možná si říkáte, že něco podobného je tak ojedinělé, že tomu někteří až nechtějí ani věřit. Pravdou však je, že podobná věc už se v historii kriketu stala. Celkem dvakrát, naneštěstí pro hráče však dvěma totožným týmům. Nejprve v roce 2017, pak o dva roky později.

  Na kriketovém světovém šampionátu před čtyřmi lety se proti sobě postavily výběry Srí Lanky a Jihoafrické republiky. Zápas se tehdy dohrával až druhý den, na hřiště totiž vlétly včely, několik hráčů pobodaly a ti pak museli z hřiště rychle uprchnout.

  O dva roky později se dvojice reprezentací potkala znovu. A opět se hrála ta samá písnička. Pouze s tím rozdílem, že se tentokrát hrálo místo v Johannesburgu v anglickém Durhamu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Florbal ženy

  Porazily Švýcarky, přehrály i Polky. Českým florbalistkám se vstup do šampionátu vydařil

  Do světového šampionátu ve švédském univerzitním městě Uppsala vstoupily české florbalistky velmi dobře. Na úvod dokázaly přehrát silné Švýcarky a následně si poradily také s Polkami. V základní skupině je čeká ještě jedno utkání.
  Mark Williams

  Vůbec jsem nevěděl, která bije. Mistr světa řeší ostudu, během zápasu si zdříml

  Hanba, trapas, ostuda. Takhle nějak píší na Ostrovech o zápase Marka Williamse, trojnásobného mistra světa ve snookeru. Ten prodělal v minulých měsících covid, ze kterého se stále ne a ne vzpamatovat. Legendární borec usnul přímo během zápasu, který nakonec ke své smůle i prohrál.
  Tom Daley

  Zlatý olympionik vydává svoji kolekci pleteného oblečení. Každý si ji však musí uplést sám

  Zlatý olympionik Tom Daley, který se proslavil díky pletení na olympijských hrách v Tokiu posílá na trh svoji kolekci pleteného oblečení. Těšit se můžete na čepice, vesty, deky, vánočních punčochy a dokonce i vycpaného plameňáka. Vše má však jeden malý háček, věci si musí každý uplést sám.
  Kevin Sinfield

  Krásné gesto někdejšího ragbisty Anglie. Během 24 hodin uběhl 163 kilometrů pro charitu

  O kráse sportu by se dalo mluvit v souvislosti v počinem, který měl na svědomí bývalý anglický ragbista Kevin Sinfield. Jeho někdejší týmový kolega trpí nemocí motorického neuronu a potřebuje zaplatit drahou léčbu. Stejně jako řada dalších. Ragbista se tak rozhodl, že vše vezme do svých rukou. Nebo spíš nohou. Díky charitativním běhům už dokázal vybrat přes 4 miliony liber.
  Tom Williams

  Od velkého ragbyového skandálu uteklo 12 let. Výhru měla zajistit umělá krev

  V první polovině dubna roku 2009 se konalo čtvrtfinále Heineken Cupu mezi Harlequins a výběrem Leinster. Zbývalo 5 minut do konce zápasu, když mladý ragbista odcházel na lavičku s krví na obličeji. To, že byla krev umělá a měla týmu zajistit pouze zdržení času, v tu chvíli nikdo nevěděl.
  Usain Bolt

  Dieta podle Usaina Bolta. Během olympiády spořádal přes 1 000 kuřecích nugetek

  Nejslavnější běžec všech dob Usain Bolt, držitel několika světových rekordů. Jamajský fenomén ukončil svoji kariéru v roce 2017 na světovém šampionátu v Londýně, dnešní zajímavost se však netýká tratě, ale jídla. Bolt na Olympijských hrách v roce 2008 v Pekingu dokázal sníst přes 100 kuřecích nugetek za den.
  Reklama
  Reklama
  Reklama