TenisKrejčíková dřela na kurtu přes 3 hodiny. Na French Open si zahraje...

Krejčíková dřela na kurtu přes 3 hodiny. Na French Open si zahraje finále, gratuloval i Jágr

Více než tříhodinovou bitvu svedla česká tenistka Barbora Krejčíková v semifinále s Řekyní Mariou Sakkariovou. Po neuvěřitelně dramatickém závěru zápasu využila až pátý mečbol a po výhře 2:1 postoupila do finále, kde se utká s Pavljučenkovovou.  

Paradoxní situace nastala v semifinále French Open. Mezi čtyři nejlepší hráčky se dostaly tenistky, ze kterých ani jedna nikdy nepostoupila na grandslamu do semifinále.   

Jednou z finalistek se nakonec stala Češka Barbora Krejčíková, která v dlouhé a nervy drásající bitvě porazila Mariu Sakkariovou a slavila velkolepý triumf. V klíčovém třetím setu byla na pokraji vyřazení, ale z těžkých situací se vždy dokázala zvednout a díky preciznímu výkonu oslavila postup do boje o titul.  

V samém závěru utkání si vypracovala několik mečbolů, ale využila až ten pátý. Před tím se musela vypořádat s pořádnou křivdou. Po dlouhém úderu Řekyně skončil míč za základní čárou a Češka začala slavit. Jenže sudí ukázal na stopu jiného míčku a nechal výměnu opakovat. Chybu hlavního sudího ověřilo i jestřábí oko, které je však z těžko pochopitelných důvodů dostupné jenom pro diváky v televizi.  

Ani to však pětadvacetiletou bojovnici nevyvedlo z míry a v rozhodující sadě nakonec slavila vítězství 9:7. Gratulace se hrnou ze všech stran a několik slov si prostřednictvím Instagramu připravil i hokejista Jaromír Jágr. „Ty jsi zamotala hlavu všem mentálním koučům, kteří tvrdí, že bez víry v sám sebe nemůžeš vyhrát,“ začal „Džegr“.

„Věřím, že tenhle příběh ještě neskončil,“ dodal. A v to doufáme i my.

Ruska Pavljučenkovová poprvé ve finále

Životní turnaj prožívá také Ruska Anastasia Pavljučenkovová. Poprvé v kariéře se probojovala do grandslamového finále, kam postoupila díky výhře 7:5 a 6:3 nad Tamarou Zidanšekovou. Navíc si tím zajistila do TOP 20 hráček světového žebříčku. „Samozřejmě jsem ohromně šťastná. Věděla jsem, co mám hrát, ale nebylo to ode mne úplně dobré,“ hodnotila po utkání vítězka.

Rodačka z Ruska se na francouzský turnaj skvěle připravila a v úvodních dvou kolech neztratila ani set. V další fázi turnaje se nadřela, ale ve všech třech třísetových bitvách uspěla a dostala se až mezi nejlepší čtyři.

Slovinka Zidanšeková patřila mezi největší překvapení Rolland Garros. Až 85. tenistka na okruhu WTA cestou do semifinále vyřadila několik favoritek, hned v prvním kole vyřadila grandslamovou vítězku z US Open Biancu Adreescuovou. Na její raketě skončila ve třetím kole také Kateřina Siniaková.

Nejčtenější tento týden

Lewis Hamilton se brání kritikům. Ferrari sází na šampiona minimálně do roku 2027

Lewis Hamilton rázně odmítl spekulace o možném konci kariéry a zároveň poprvé naznačil délku své smlouvy s Ferrari. Sedminásobný mistr světa uvedl, že s italskou stájí počítá minimálně do konce roku 2027. Před Velkou cenou Kanady navíc ostře reagoval na kritiky, kteří podle něj neustále řeší jeho odchod z formule 1.

Montreal udeřil ve velkém stylu, Carolina schytala první porážku

Montreal vstoupil do finále Východní konference NHL ve velkém stylu. Na ledě Caroliny vyhrál 6:2 a připravil domácím první porážku v letošním play off. Český brankář Jakub Dobeš pomohl Canadiens 25 zákroky, hlavní hvězdou zápasu se stal Juraj Slafkovský.

Stephen Bunting ovládl Sheffield. Premier League míří do velkého finále

Stephen Bunting zakončil základní část Premier League Darts ve velkém stylu. V bouřlivé atmosféře v Sheffieldu přehrál obhájce titulu Luka Humphriese 6:3 a připsal si druhý večerní triumf sezony. Přestože Humphries ve finále padl, díky postupu do rozhodujícího zápasu si zajistil třetí místo v tabulce a v londýnském finálovém večeru se vyhne světovému šampionovi Luku Littlerovi.

Princ William slavil s pivem v ruce. Aston Villa po 44 letech ovládla Evropu

Emoce, pivo v šatně a historický triumf po více než čtyřech dekádách. Aston Villa porazila ve finále Evropské ligy Freiburg 3:0 a ukončila dlouhé čekání na významnou trofej. Mezi nejšťastnějšími fanoušky nechyběl ani princ William, který triumf prožíval přímo v Istanbulu a po zápase slavil společně s hráči.

Třetí pokus o sesazení krále? Daniel Dubois údajně dozrál na Usyka

Dvakrát narazil na nepřekonatelnou překážku jménem Oleksandr Usyk. Přesto se Daniel Dubois znovu vrací do hry o absolutní vrchol těžké váhy. Po dramatické bitvě s Fabiem Wardleym a zisku titulu WBO věří jeho tým, že britský ranař konečně psychicky dospěl k tomu, aby mohl neporaženého Ukrajince porazit.

Montreal s Mlýnkovou získal premiérový titul v PWHL

Česká útočnice Natálie Mlýnková slaví největší úspěch kariéry. Hokejistky Montrealu ovládly finále zámořské PWHL, když ve čtvrtém zápase porazily Ottawu jasně 4:0 a sérii ukončily poměrem 3:1. Walter Cup získal poprvé kanadský tým.

Hertl pomohl Vegas k první výhře nad Coloradem

Tomáš Hertl vstoupil do finále Západní konference NHL bodově. Český útočník si připsal asistenci u vítězství Vegas 4:2 na ledě Colorada a prodloužil svou bodovou sérii v play off už na čtyři zápasy. Martin Nečas za Avalanche nebodoval.

Luke Littler převzal od prince Williama vyznamenání MBE

Ještě před dvěma lety ho znal jen úzký okruh fanoušků šipek. Dnes Luke Littler přebírá jedno z nejprestižnějších britských vyznamenání přímo z rukou prince Williama. Devatenáctiletý fenomén světových šipek dostal titul MBE za mimořádný přínos svému sportu a jeho neuvěřitelný příběh dál přepisuje historii.

Osobní válka v ringu. Ryan García se postaví Conoru Bennovi

Z původně obyčejného sportovního střetu se stává osobní vendeta. Americký šampion Ryan García oznámil, že v září nastoupí v Las Vegas proti britskému ranaři Conoru Bennovi. Oba boxeři mají za sebou kontroverzní období spojené s dopingovými kauzami a oba věří, že právě tento duel může definitivně potvrdit jejich návrat mezi největší hvězdy světového boxu.

Dvojnásobný vítěz Alcaraz kvůli zranění vynechá Wimbledon

Carlos Alcaraz letos titul ve Wimbledonu neobhájí. Španělský tenista oznámil, že stále není připravený po zranění pravého zápěstí a vynechá celou travnatou část sezony včetně turnaje v Queen’s Clubu.

Neymar je zpět. Brazílie odhalila nominaci na mistrovství světa

Brazilská reprezentace vyráží na letošní mistrovství světa i s největší domácí hvězdou poslední dekády. Trenér Carlo Ancelotti zařadil do konečné šestadvacetičlenné nominace zkušenou legendu. Neymar se po dlouhém období zdravotních problémů vrací do národního týmu. Pro slavného útočníka půjde už o čtvrtý světový šampionát v kariéře.

Luke Humphries znovu ukázal svou sílu. V Leicesteru ovládl Players Championship a vyslal jasný vzkaz konkurenci

Luke Humphries potvrdil, že i v roce 2026 patří mezi absolutní světovou elitu. Na turnaji Players Championship 17 předváděl po celý den mimořádně přesvědčivé výkony a ve finále si poradil s Nizozemcem Jermainem Wattimenou 8:4. Pro Angličana jde už o druhý triumf na ProTour v letošní sezoně a zároveň důkaz, že po několika nevyrovnaných týdnech znovu ukázal svou nejlepší formu.

Dobeš pomohl Montrealu do konferenčního finále NHL

Jakub Dobeš zvládl jeden z nejtěžších večerů kariéry. Český brankář pochytal 37 střel Buffala a výrazně pomohl Montrealu k výhře 3:2 po prodloužení v sedmém utkání druhého kola play off NHL. Canadiens tak slaví postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže, kde je čeká Carolina.

Jannik Sinner přepsal tenisovou historii. Triumf v Římě ho zařadil po bok Djokoviče

Jannik Sinner dál potvrzuje, že současný mužský tenis má nového vládce. Italský fenomén ovládl domácí turnaj v Římě a ve 24 letech dosáhl mety, kterou před ním pokořil pouze Novak Djokovič. Po triumfu na Italian Open zkompletoval všech devět turnajů série Masters 1000 a stále hlasitěji se mluví o tom, zda právě nezačíná nová éra světového tenisu.

Max Verstappen přišel o triumf na Nürburgringu jen chvíli před cílem. Senzaci překazila technická závada

Max Verstappen měl při své premiéře ve čtyřiadvacetihodinovce na Nürburgringu nakročeno k senzaci. Šampion Formule 1 vedl se svým týmem slavný vytrvalostní závod ještě necelé čtyři hodiny před cílem, pak ale přišel krutý zlom. Porucha hnací hřídele připravila nizozemského pilota o šanci na vítězství a připomněla, proč je Nürburgring považován za jeden z nejtěžších závodů světa.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama