8 C
    Středa 24. dubna 2024

Krejčí a jeho Oklahoma u rekordu. Memphis se postaral o největší výprask v historii NBA

Basketbal patří mezi sporty, kde se jen zřídka stane, že by oba týmy nastřílely ve čtyřech čtvrtinách stejně bodů. Většinou končí zápasy rozdílem pár míčů a rozhodují maličkosti. V případě souboje Memphisu a Oklahomy ale šlo o nevídanou věc. Větší bodový rozdíl nebyl nikdy v historii NBA k vidění. Konečné skóre? 152:79.

Nejlepší basketbalová liga planety nabídla v noci ze čtvrtka na pátek několik zajímavých soubojů, jeden z nich ale poutal větší pozornost než všechny ostatní. Na palubovce Memphis Grizzlies se psala historie, nikdy v dějinách NBA nebyla k vidění výhra větším bodovým rozdílem.

Dosavadní rekord drželo Miami, které v roce 1991 zničilo Cleveland v poměru 148:80. Teď? Maximum bylo překonáno o celých 5 bodů. Memphis roznesl na kopytech Oklahomu City Thunder, za kterou hraje i český basketbalista Vít Krejčí. Naštěstí pro něj však tentokrát seděl na lavici.

I když se Čech po blamáž nepodepsal, jeho Oklahoma se stala terčem posměchu. Po poločase prohrávala už 36 bodů, v celém zápase měla úspěšnost střelby pouhých 33 procent. Memphis nakonec zvítězil o neuvěřitelných 73 bodů. Na zápas se tak bude ještě dlouho vzpomínat.

„Je to skvělé. Zapsali jsme se do historických kronik, ještě navíc před domácím publikem. Každý se snažil, všichni jsme do toho dali všechno,“ hlásil po zápase s úsměvem od ucha k uchu memphiský rozehrávač De’Anthony Melton.

Poslední výhra v půlce listopadu

Oklahoma prochází příšernou sérií. Od 15. listopadu odehrála celkem 11 zápasů, z nichž vyhrála pouze jeden jediný. Až doteď sice prohrávala o pár bodů, na to se však historie vůbec neptá. Tým nevyhrál od 18. listopadu a na nějaký zvrat to teď nevypadá.

„Dnešní zápas rozhodně neukázal, jakým týmem jsme. To jsme předvedli spíše v těch předchozích,“ myslí si kouč Oklahomy Mark Daigneault. Jeho družina nedokázala zastavit zejména Jarena Jacksona, který byl s 27 body nejlepším hráčem utkání.

Dařilo se ale i jiným. Slušných 19 bodů posbíral Melton, double double zaznamenal v zápase španělský křídelník Santi Aldama. Nejproduktivnějším hráčem Oklahomy byl s 15 body Luguentz Dort.

• Memphis vs. Oklahoma 152:79 (31:16, 41:20, 41:26, 39:17)

Nelly Korda potřebuje pauzu. Vynechává kvůli tomu turnaje

Nelly Korda, světová jednička ženského golfu, nedávno oznámila, že se rozhodla vynechat nadcházející událost LPGA Tour, aby si mohla odpočinout. Toto rozhodnutí přichází poté, co nedávno získala svůj druhý titul na Chevron Championship. Její vítězství v této prestižní soitěži bylo již pátým triumfem v řadě během posledních pěti startů.

Těsný únik Manchesteru United v semifinále FA Cupu zvyšuje tlak na Erika ten Haga

Manchester United se v nedělním semifinále FA Cupu jen těsně vyhnul šokující porážce s Coventry City. Zajistil si tak účast ve finále proti Manchesteru City. Přestože United v zápase zpočátku dominovali, inkasovali během dvaceti minut tři góly a dotlačili zápas na stadionu ve Wembley do prodloužení.

Velká cena Číny: Verstappen zvítězil, Perez viní safety car

Sergio Perez z Red Bullu vyjádřil po Velké ceně Číny svou frustraci a obviňuje safety car . Perez, který startoval do závodu z druhého místa za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem, nakonec skončil třetí poté, co Lando Norris z McLarenu využil safety car předjel ho.