Více
  9.9 C
  Czech
  Pátek, 15 října, 2021

  Krásná pohádka o Claytonovi pokračuje, Velšan letos ovládl již třetí šipkařský major

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  The Masters, Premier League a nyní i World Grand Prix. To je výčet turnajů, které v roce 2021 vyhrál doslova rozjetý Jonny Clayton. Ve strhujícím finálovém souboji World Grand Prix dokázal rozdrtit svého krajana a úřadujícího mistra světa Gerwyna Price poměrem 5:1 na sety. Clayton tak poskočil v žebříčku PDC už na 7. místo.

  Cesta turnajem však nebyla pro Jonnyho vůbec jednoduchá. V úvodním kole si sice ještě hladce poradil s talentovaným Callanem Rydzem z Anglie, nicméně v osmifinále na něj čekal skvěle hrající José de Sousa. Diváky tak čekala pomyslná odveta finále Premier League. Velšan však potvrdil formu a výtečného Portugalce, podobně jako ve zmíněném finále, porazil.

  Čtvrtfinálový vítr zavál Claytona k duelu se semifinalistou letošního Matchplaye a hvězdou polských šipek Krzysztofovi Ratajskimu. „The Ferret“ prohrával s Polákem už 2:1 na sety, nicméně díky fantastickým náhozům dokázal zápas otočit a postoupit do semifinále. A následovalo velmi zajímavé klání.

  Vynikající výkony na šampionátu předváděl, možná překvapivě, třiadvacátý hráč žebříčku Danny Noppert. Nizozemec si dokázal poradit s legendárním Michaelem van Gerwenem, Vincentem Van den Voortem či Ianem Whitem a rázem se octl v semifinále mezi čtyřmi nejlepšími. Perfektně hrající Clayton však moc šancí Dannymu nedal a v pěti setech dokázal zvítězit. Noppert mohl i tak odjíždět se zdviženou hlavou.

  Ikonické finále dvou Velšanů v režii Claytona

  Samotné finále tohoto šipkařského podniku nabídlo vysoce zajímavou podívanou. Proti Claytonovi se dle očekávání postavil jeho krajan a úřadující mistr světa Gerwyn Price, jenž dokázal v semifinále postoupit přes výborného Stevena Buntinga.

  Večer sliboval na první pohled vyrovnanou bitvu až do samotného konce, nicméně došlo na pravý opak. Letošní vítěz Premier League i The Masters předváděl nadpozemské šipky a na doublech byl téměř neomylný. A když už se Gerwyn snažil Jonnyho zastavit pokusem o vysoké zavření 148, netrefil šipku na D20 a Clayton kontroval ukázkovým zavřením 152.

  Do Walesu tak zaslouženě putuje další pohár a Clayton svou formou nepřestává překvapovat. Jen tímto turnajem vydělal necelých 3,5 milionů korun a letos mu na účet přišlo více než 20 milionů korun vydělaných jen a pouze šipkami. A další prize money může přidat již velmi brzy, konkrétně 14. října na European Championship Darts.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Peter Wright

  Dnes startuje šipkařské mistrovství Evropy. Titul obhajuje Wright, uspět chce i Gawlas

  Šipkařská sezona je rozjetá na plné obrátky a ještě před koncem roku čeká světovou elitu několik velkých podniků. Jedním z nich je i mistrovství Evropy, na kterém už se dnes večer představí ty největší hvězdy. Mezi nimi se objeví i český šipkař Adama Gawlas, který bude pokukovat po úspěchu.
  Danny Noppert

  Šipkařské World Grand Prix se chýlí ke konci. Noppert kosí favority, formu má i Price

  Už jen pár zápasů dělí šipkařský svět od toho, aby poznal vítěze prestižního turnaje World Grand Prix. Hala v Leicesteru zatím sedí zejména Dannymu Noppertovi z Nizozemska, který už vyřadil většinu favoritů. Do skvělé provozní teploty se dostala i světová jednička Gerwyn Price. Ten touží po obhajobě.

  Začal šipkařský turnaj World Grand Prix, titul obhajuje světová jednička Gerwyn Price

  V anglickém Leicesteru bude v následujících dnech pěkně živo, Morningside Arena totiž hostí tradiční turnaj World Grand Prix v šipkách. Pozornost fanoušků pochopitelně směřuje k nejjasnější hvězdě šipkového nebe, kterou je nyní Gerwyn Price. Na pódiu se však představí i legendární Peter Wright či Michael van Gerwen.
  Fallon Sherrocková

  Šipkařka z Anglie přepsala dějiny. Kráska se probila do finále, v něm trápila šampiona

  Sport se ve velké většině rozděluje do několika kategorií a jen málokdy se stane, že by spolu soupeřili muži a ženy dohromady. Organizace PDC ale hlásá, že šipky by se takto dělit neměly. A to občas může přinést dechberoucí podívanou. Třeba jako v Dánsku, kdy se do finále probila Fallon Sherrocková.
  World Cup of Darts

  World Cup of Darts v režii Skotů. Ve finále přehráli Rakousko, Češi vypadli brzy

  Prestižní šipkařský podnik World Cup of Darts poznal během včerejšího večera vítěze. Trofej si z německé Jeny odváží reprezentanti Skotska, kteří ve finále předčili Rakušany. Česká dvojice se neprobojovala ani do druhého kola, nad duem Sedláček a Gawlas vyzráli hned v úvodu Poláci.
  Adam Gawlas

  Dnes začíná World Cup of Darts. Šipkaři už žhaví nástroje, Češi jdou na Poláky

  Komunita sledující dění těch nejlepších šipkařů planety upíná své zraky na Německo. Jaký k tomu mají důvod? Už dnes totiž v Jeně startuje prestižní turnaj World Cup of Darts. Síly bude měřit celkem 32 dvojic ze 32 zemí světa. Mezi vybranou společností nechybí ani Češi, které čekají na úvod Poláci.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama