Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Krásná pohádka o Claytonovi pokračuje, Velšan letos ovládl již třetí šipkařský major

  The Masters, Premier League a nyní i World Grand Prix. To je výčet turnajů, které v roce 2021 vyhrál doslova rozjetý Jonny Clayton. Ve strhujícím finálovém souboji World Grand Prix dokázal rozdrtit svého krajana a úřadujícího mistra světa Gerwyna Price poměrem 5:1 na sety. Clayton tak poskočil v žebříčku PDC už na 7. místo.

  Cesta turnajem však nebyla pro Jonnyho vůbec jednoduchá. V úvodním kole si sice ještě hladce poradil s talentovaným Callanem Rydzem z Anglie, nicméně v osmifinále na něj čekal skvěle hrající José de Sousa. Diváky tak čekala pomyslná odveta finále Premier League. Velšan však potvrdil formu a výtečného Portugalce, podobně jako ve zmíněném finále, porazil.

  Čtvrtfinálový vítr zavál Claytona k duelu se semifinalistou letošního Matchplaye a hvězdou polských šipek Krzysztofovi Ratajskimu. „The Ferret“ prohrával s Polákem už 2:1 na sety, nicméně díky fantastickým náhozům dokázal zápas otočit a postoupit do semifinále. A následovalo velmi zajímavé klání.

  Vynikající výkony na šampionátu předváděl, možná překvapivě, třiadvacátý hráč žebříčku Danny Noppert. Nizozemec si dokázal poradit s legendárním Michaelem van Gerwenem, Vincentem Van den Voortem či Ianem Whitem a rázem se octl v semifinále mezi čtyřmi nejlepšími. Perfektně hrající Clayton však moc šancí Dannymu nedal a v pěti setech dokázal zvítězit. Noppert mohl i tak odjíždět se zdviženou hlavou.

  Ikonické finále dvou Velšanů v režii Claytona

  Samotné finále tohoto šipkařského podniku nabídlo vysoce zajímavou podívanou. Proti Claytonovi se dle očekávání postavil jeho krajan a úřadující mistr světa Gerwyn Price, jenž dokázal v semifinále postoupit přes výborného Stevena Buntinga.

  Večer sliboval na první pohled vyrovnanou bitvu až do samotného konce, nicméně došlo na pravý opak. Letošní vítěz Premier League i The Masters předváděl nadpozemské šipky a na doublech byl téměř neomylný. A když už se Gerwyn snažil Jonnyho zastavit pokusem o vysoké zavření 148, netrefil šipku na D20 a Clayton kontroval ukázkovým zavřením 152.

  Do Walesu tak zaslouženě putuje další pohár a Clayton svou formou nepřestává překvapovat. Jen tímto turnajem vydělal necelých 3,5 milionů korun a letos mu na účet přišlo více než 20 milionů korun vydělaných jen a pouze šipkami. A další prize money může přidat již velmi brzy, konkrétně 14. října na European Championship Darts.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.