Více
  18.8 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Kouzelník s lapačkou Vejmelka vyčaroval lavinu úžasných zákroků a tahá Arizonu ze dna ligy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  To byla show! Neskutečná show! Český brankář Karel Vejmelka v nočním souboji jeho Arizony s Torontem předváděl na brankovišti neuvěřitelný výkon. Pochytal téměř padesát střel soupeře, inkasoval jen jedenkrát a dotáhl svůj tým k důležité výhře. Mrázek v brance soupeře jen nevěřícně kroutil hlavou.

  Arizona Coyotes hostila Toronto Maple Leafs. Hosté stáli v pozici favoritů, donedávna ještě poslední tým soutěže by přeci nemělo být problém porazit. Teoreticky nemělo. Prakticky? Stojí-li proti vám namlsaný Karel Vejmelka, úplná procházka růžovým sadem na váš mančaft nečeká.

  Toronto v utkání s „Kojoty“ aktivněji začalo, jen během první části vyslalo na českého šikulu v brankovišti enormní množství tvrdých střel. A zní to možná neuvěřitelně, ale na českém benjamínkovi si vylámali zuby i takoví borci jako Tavares, Nylander nebo Matthews.

  Bývalý brankář brněnské Komety vychytal důležitou výhru. Jen pak přišel o třešničku na dortu v podobě čistého konta kvůli jednomu ze zmíněných protihráčů. Z šestatřicáté střely „Javorových listů“ na branku dokázal rozvlnit síť Auston Matthews, a Vejmelka svůj obdivuhodný výkon tak nulou nekorunoval. Nicméně cena pro první hvězdu utkání mířila, velice pochopitelně a zaslouženě, do jeho rukou.

  Ještě je potřeba zmínit, že na druhé straně kluziště stál mezi třemi tyčemi další Čech, konkrétně Petr Mrázek. Bohužel pro něj, Vejmelka jej v daném zápase výrazně přetlačil. Reflexy, pohotovost, přesnost, organizace a pohyblivost. Nejednou smrští zákroků Karel Petra v tomto duelu převyšoval. Navíc zatímco golman Arizony dostal jediný gól z pětačtyřiceti střel, Mrázek čelil jen šestnácti pokusům a góly dostal dva.

  Sedlo mi to, culil se hrdina

  Hvězda duelu nejprve v rozhovoru po zápase reagovala na enormní množství střel Maple Leafs: „Jsem vždycky raději, když jsem od začátku pod střeleckým náporem. Dneska mě hráči Toronta dostali tam, kde jsem se cítil opravdu dobře,“ řekl golman.

  Vejmelka ale chválil i spoluhráče: „Nebylo to ale pouze o mně, tým mi hodně pomohl a můžeme slavit výhru nad velkým mužstvem,“ poznamenal šikovný brankář.

  Kvality českého strážce arizonské svatyně vyzdvihl na tiskové konferenci i Vejmelkův spoluhráč a dvougólový střelec Ryan Dzingel: „Dal jsem sice dva góly, ale bez Vejjiho (Karla Vejmelky – pozn. red.) bychom dnes nebodovali. Předvedl výborný výkon a byl odměněn za práci, kterou odvádí na trénincích. Na nováčka je neuvěřitelně připravený.“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS