Více
  21 C
  Czech
  Středa, 29 června, 2022

  Kousek od karambolu. Zmatený cyklista se rozjel proti soupeřům, málem zavinil nehodu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cyklistická veřejnost včera sledovala už 110. ročník slavného závodu zvaného Scheldeprijs. Jel je jako už tradičně v Belgii, zasáhlo do něj spousta vynikajících jezdců, z nichž se nejvíce radoval norský jezdec Alexander Kristoff. Podobně jako jeho triumf se ale řeší nepříjemnost, kterou způsobil domácí Tim Merlier. Měl velké štěstí, že nezavinil hromadnou nehodu.

  Třicítka jezdců se včera postavila na start belgického závodu Scheldeprijs. Mezi nimi se objevil třeba také český závodník Zdeněk Štybar. Spolu se svými soupeři se rval o vítězství na trati dlouhé téměř 200 kilometrů, bohužel pro něj se ale plány v praxi nepřenesly. Čech dojel až na předposledním místě.

  Akci ovládl norský rychlík Alexander Kristoff ze stáje Intermarche-Wanty-Gobert Materiaux. Utvořil si bezmála půlminutový náskok, který nedokázali smazat ani druhý van Poppel z Nizozemska a třetí Australan Welsford. Nebyly to ale jen výsledky, které poutaly pozornost diváckých očí.

  K nehodě chyběl kousek

  Povyk způsobil svým chováním belgický jezdec Tim Merlier. Člen stáje Alpecin-Fenix protnul cílovou pásku 29 vteřin za vítězem, těšil se z umístění v top desítce, právě to ho ale zřejmě naprosto vykolejilo. Nenapadlo ho nic lepšího, než po pár minutkách za cílovou branou odjet zpátky na parkoviště. Cesta ale vedla přes trať.

  Merlier nasedl na kolo, hnal se opačným směrem cílovou rovinkou, pak ale pár desítek metrů před sebou viděl spurtovat své soky. Naštěstí pro něj i pro ostatní stihl sesednout z kola a zamířit za bariéru. Svým neprofesionálním jednáním ale málem způsobil velké neštěstí. I proto mu pořadatelé nařídili zaplatit pokutu 200 eur, asi 5 tisíc korun.

  „Když jsem projel cílovou čárou, chtěl jsem se vrátit na týmové parkoviště a upřímně jsem si myslel, že dorazili všichni jezdci, protože jsem nebyl zastaven a v závodě za námi byla jen jedna skupina. V žádném případě jsem neměl v úmyslu nikoho ohrozit a rád bych se omluvil,“ kaje se Merlier.

  Vše se nakonec obešlo bez zranění, všichni jezdci závod dokončili v pořádku. Příště by si ale Belgičan, který mimo jiné v roce 2019 ovládl cyklistické republikové mistrovství, měl dávat o něco větší pozor. Celá situace mohla skončit hodně špatně. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ