Více
  16.9 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Kouč Itálie prostřídal minutu před koncem gólmany. Neuvěříte, co za tím bylo

  Včerejší duel mezi Itálií a Walesem poznamenala v závěru zajímavá situace. Italský trenér Mancini poslal do hry minutu před koncem náhradního brankáře. Stál za rošádou v bráně vtip či výsměch soupeři? Ani náhodou, lodivod zavzpomínal na svou hráčkou kariéru.

  Italové měli jistý postup už po předposledním zápase skupiny, od osmifinále na EURU je ale ještě dělila povinná bitva s Walesem. Kouč Mancini nechal odpočívat základ, ani náhradníci se ale neukázali ve špatném světle. A zvítězili.

  A to o jeden gól k nule. Ono čisté konto znamenalo, že Itálie nedostala gól už neskutečných 1000 minut, což se jen tak někomu nepodaří. „Je důležité, že identita týmu zůstává stejná. Několik změn by nemělo hrát žádnou roli. Všichni ví, co mají dělat, a produkt se nemění,“ prohlásil.

  Ke statistice přispěl svou měrou také druhý brankář Sirigu. Ten nahradil minutku před koncem první volbu – „Gigiho“ Donnarummu. Nedotkl se balonu, neměl takřka žádnou práci, důležité ale bylo, že si na hřišti svou porci minut zažil.

  Co za tím stálo?

  Možná se budete divit, kouč Mancini ale při střídání vzpomínal na svou vlastní fotbalovou kariéru. V roce 1990 byl Mancini ještě jako hráč členem týmu, který hrál na mistrovství světa. Italové tehdy skončili třetí a prožili bezvadný turnaj, on sám ale nevstoupil na hřiště ani na vteřinu.

  Zkušený trenér, který v minulosti vedl Inter Milán, Lazio Řím nebo Manchester City, to doteď považuje za největší chybu své kariéry. To, že byl součástí týmu, ale nikdy se na plac nedostal, lituje až do současnosti.

  Právě proto chtěl podobné věci zamezit. A tak se rozhodl o poněkud netradiční krok, tedy střídání gólmanů jednu minutu před koncem základní hrací doby. Jeho Itálie slaví postup, v kabině navíc panuje úžasná atmosféra.

  Favorit turnaje?

  „Dneska kluci ukázali, že jsou všichni hráči základní sestavy. Chtěli zvítězit, i když jsme to úplně nepotřebovali, ale byla to otázka mentality. Nemáme žádný A tým nebo B tým, pouze jedenáctku, která je zrovna na hřišti,“ dodal Mancini po zápase.

  Jeho výběr narazí v osmifinále na Rakousko, které dnes oslavilo výhrou nad Ukrajinou historický postup.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  1 komentář

  1. Šašek trenér, když měli postup jistý, tak mohl hrát gólman rovnou od začátku, co má z minuty zápasu? Komedie

  Comments are closed.