Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  König se chce v Mostě ukázat. Trénink dokončil v top 20, v závodě by rád zrychlil

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud by se o některé události českého motorismu dalo mluvit jako o té nejzásadnější za celý rok, bude to bezpochyby mistrovství světa superbiků v Mostě. Velkolepý program odstartoval dnešními tréninky, do kterých se zapojil také český zástupce z týmu Orelac Racing Oliver König. Před domácími fandy chce ukázat, že na to má.

  Dost možná ten vůbec nejatraktivnější závod má před sebou český zástupce mistrovství světa superbiků Oliver König. Po Portugalsku, Itálii nebo Anglii se konečně představí před svými krajany na okruhu v Mostě. Trať, kterou zná jako své vlastní boty, chce zajet v co možná nejlepším čase a vylepšit sezónní maximum.

  Za sebou už má mladý český závodník úvodní trénink, ve kterém obsadil 19. místo. „Vyjedu do tréninku a vím, kde brzdit. Na ostatních okruzích se v superbicích vždycky hledám a musím brzdné body na nejsilnější motorce najít sám, to v Mostě takovým slepcem nebudu,“ říkal ještě před prvním výjezdem na trať na severozápadě Čech.

  Nejlepší letošní výsledek představují dvě 18. místa ve druhých závodech v Aragonu a Assenu, König i jeho tým doufají, že se povede na tyto výkony minimálně navázat. Königa si podle slov bosse Movisio Racing Miloše Čiháka pochvaluje také španělský tým Orelac Racing. Mezi obří konkurencí a hvězdnými jmény si prý vede slušně.

  „Pochvalují si, že nedělá chyby a postupně zrychluje. Samozřejmě žádný tým nechce, aby se jeho jezdec pohyboval vzadu. Ale moc dobře si uvědomují, s jakou konkurencí a tlakem se musí Oliver vypořádat,“ prohlásil.

  Startuje se už zítra

  První ze dvou víkendových závodů mistrovství světa superbiků v Mostě je na programu v sobotu od 14 hodin, v neděli v ten samý čas se pojede znovu. König sice nemá dostatek zkušeností, věří si ale a spolu s týmem střádají plány.

  „On ví moc dobře, kde ztrácí oproti ostatním. Také bychom potřebovali, aby měl rychlý začátek. Proto máme nápad, který zkusíme aplikovat v Mostě. Most je trať, kde na velké motorce už seděl. Určitě se hecne. Výsledek si netroufnu odhadnout. Já očekávám, že by mohl jet se ztrátou pod jednu minutu na vítěze,“ zakončil Čihák.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS