MotorsportKönig předal helmu prezidentovi Pavlovi. Miluje motorky jako já, těší jezdce

König předal helmu prezidentovi Pavlovi. Miluje motorky jako já, těší jezdce

Pořádně prestižní audienci má za sebou Oliver König. Jezdce z elitní třídy superbiků si pozval prezident republiky Petr Pavel na Pražský hrad. Agenda byla jasná – probrat spolu motorky. Při té příležitosti mu talentovaný jezdec předal speciální závodní helmu. „Měl z ní velkou radost, byly na ní iniciály PP a můj podpis. S prezidentem jsme mluvili celou dobu o motorkách, bylo vidět, že tomu fakt rozumí,“ uvedl König z týmu Orelac Racing Movisio.

Splnilo se mu přání, které měl po letošních závodech v Mostě. Oliver König v nich sice nedojel do cíle, ale před startem Superpole race mu přišel popřát štěstí právě prezident Petr Pavel. „Bohužel jsme spolu neprohodili ani větu. Ctil, že se musím na startu spíše soustředit než mluvit. Rád bych s ním o motorkách promluvil ale jindy. Měl jsem pro něj připravenou závodní helmu, k předání ale nedošlo, protože jsme ji plánovali dát až při startu druhého závodu,“ říkal tehdy smutně König, který dostal pozvání na Pražský hrad v tomto týdnu.

Setkání pomohl zařídit Königův známý, který se s prezidentem dlouhodobě zná a jezdí s ním pravidelně na motorky. Společně s ním dorazil také Miloš Čihák, jezdcův manažer. „Byl to zážitek se s ním potkat a probírat motorky. Najede na nich prý hodně kilometrů za rok. A když prší, tak to vůbec nic neznamená. Pokud řekne, že jede, tak prostě nasedne na stroj a jede,“ líčil dojmy ze setkání Čihák.

Speciální závodní helmu se už Königovi předat prezidentovi povedlo. Měl z ní velkou radost. I když ji patrně nevyužije… „On upřednostňuje cestovní motorky do běžného provozu. Závodní stroje moc ne. Ale helmu si dá na své výstavní místo, hodně se mu líbila,“ tvrdil König, který s prezidentem probíral různé další motorkářské záležitosti. „Tvrdil mi, že nejezdí s motorkou vůbec po dálnici. Preferuje silnice nižších tříd, jezdí nejraději oklikou, aby si mohl užívat zatáček. A že má spíše raději motorky staré školy a upřednostňuje starší vyklápěcí helmy. Je to správný chlap, co má rád adrenalin,doplnil König.

Na českého závodníka čekají závody superbiků až začátkem září ve Francii. Do té doby plně trénuje a připravuje se na druhou polovinu sezony. „Štěstí do ní mi popřál také prezident. Jsem moc rád, že hlava našeho státu má stejnou vášeň pro motorky jako já a lidi kolem mě,“ dodal český závodník.

Nejčtenější tento týden

Pogačar ovládl Alpe d’Huez a přidal páté etapové vítězství na Tour

Tadej Pogačar znovu potvrdil roli největší hvězdy letošní Tour de France. Slovinský cyklista vyhrál devatenáctou etapu s cílem na legendárním Alpe d'Huez, navýšil svůj náskok v celkovém pořadí a navíc překonal více než třicet let starý rekord slavného stoupání. Po strhujícím výkonu si připsal už páté etapové vítězství v letošním ročníku.

Valentová oplatila Bouzkové loňské vyřazení, Krejčíková pokračuje bez ztráty setu

Tereza Valentová zvládla na Livesport Prague Open jeden z největších zápasů dosavadní kariéry. Ve čtvrtfinále otočila souboj s obhájkyní titulu Marií Bouzkovou, zvítězila po dramatickém průběhu 2:6, 6:4, 7:6 a oplatila jí loňské semifinálové vyřazení. Česká tenistka navíc dohrávala utkání se zdravotními potížemi, přesto si vybojovala postup mezi nejlepší čtyřku.

George Russell je nadšený. Mercedes prý vyřešil všechny technické potíže

George Russell věří, že Mercedes před Velkou cenou Maďarska odstranil problémy s pohonnou jednotkou, které ho připravily o konkurenceschopnost v Belgii. Britský pilot zároveň přiznal, že letošní sezona pro něj představuje dosud nejnáročnější psychickou zkoušku.

Luke Littler děsí soupeře. V Blackpoolu předvádí výkony jako z jiné planety

Luke Littler pokračuje na World Matchplay v Blackpoolu v mimořádných výkonech. Obhájce titulu bez větších problémů postoupil do semifinále přes Joshe Rocka a podle expertů hraje šipky, na které momentálně nikdo nestačí.

Krejčíková a Bejlek jsou ve čtvrtfinále Prague Open, Bartůňkovou zastavilo bolestivé drama

Barbora Krejčíková a Sára Bejlek potvrdily na domácím turnaji v Praze roli favoritek a postoupily mezi osm nejlepších. Krejčíková zvládla české derby s Lucií Havlíčkovou, Bejlek jasně přehrála Marii Timofejevovou. Naopak Nikola Bartůňková nevyužila ve třetím setu vedení 5:1 ani čtyři mečboly a po více než tříhodinové bitvě skončila.

Carapaz ovládl horskou etapu Tour de France a Vacek byl vidět v úniku

Richard Carapaz se dočkal druhého etapového triumfu na Tour de France. Ekvádorský cyklista rozhodl osmnáctou etapu únikem v závěrečném stoupání do střediska Orciéres Merlette. Žlutý trikot bez problémů uhájil Tadej Pogačar, který dál míří za celkovým vítězstvím. V průběhu etapy na sebe upozornil také český reprezentant Mathias Vacek, jenž dlouho figuroval v úniku.

Tyson Fury výrazně zhubl. Před zápasem v Thajsku bude čelit nejtěžšímu soupeři kariéry

Tyson Fury absolvoval oficiální vážení před pátečním duelem s polským obrem Mariuszem Wachem. Přestože britský boxer pokračuje ve zlepšování kondice, na váze byl proti svému soupeři výrazně lehčí. Zápas v Thajsku má být poslední prověrkou před očekávaným střetem s Anthonym Joshuou.

Gerwyn Price míří za titulem. World Matchplay ale poznamenal kolaps Menziese

Gerwyn Price potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů World Matchplay a po přesvědčivém vítězství nad Robem Crossem postoupil do čtvrtfinále. Večer v Blackpoolu však poznamenal kolaps Camerona Menziese, který musel svůj zápas kvůli zdravotním problémům předčasně ukončit.

Miami omylem zveřejnilo video naznačující možný návrat LeBrona Jamese

Miami Heat rozvířilo spekulace o budoucnosti LeBrona Jamese. Klub na YouTube omylem zveřejnil odkaz na tiskovou konferenci, která měla představit jeho návrat. Video rychle zmizelo, ale fanoušci si ho všimli a začali řešit, zda se slavný basketbalista chystá zpět na Floridu.

Tereza Valentová otočila těžký zápas a Šalková zářila bleskovým postupem

České tenistky prožily na turnaji Livesport Prague Open mimořádně povedený den. Tereza Valentová po nepovedeném vstupu otočila duel proti Maya Joint a vybojovala čtvrtfinále. Dominika Šalková naopak nedala Océane Dodin žádnou šanci a po dominantním výkonu zvítězila za pouhých 49 minut. Obě hráčky po zápase neskrývaly spokojenost a už vyhlížejí další výzvy.

Philipsen vyhrál 17. etapu a zdramatizoval boj o zelený trikot

Jasper Philipsen se konečně dočkal prvního etapového triumfu na letošní Tour de France. Belgický sprinter zvládl hromadný dojezd vedoucí skupiny po náročné a velmi živé etapě z Chambéry do Voironu. Díky vítězství navíc výrazně snížil ztrátu na Madse Pedersena v boji o zelený trikot.

Luke Littler předvedl neskutečný výkon. Devítišipkovým legem okouzlil Blackpool, Van Gerwen končí

Luke Littler znovu potvrdil, proč je považován za největší hvězdu současných šipek. Angličan vstoupil do osmifinále World Matchplay devítišipkovým legem a po fantastickém výkonu porazil Nathana Aspinalla 11:8. Na turnaji naopak překvapivě končí Michael van Gerwen, kterého vyřadil krajan Dirk van Duijvenbode.

Marie Bouzková postoupila na Štvanici do čtvrtfinále

Obhájkyně titulu Marie Bouzková zvládla i druhý zápas na turnaji v Praze. S americkou kvalifikantkou Carol Lee sice dlouho bojovala a v obou setech musela otáčet nepříznivý vývoj, nakonec ale zvítězila 7:5 a 6:4. Ve čtvrtfinále ji může čekat české derby s Terezou Valentovou.

Red Bull registruje zájem dalších jezdců. Verstappen ale zůstává prioritou, tvrdí šéf stáje

Budoucnost Maxe Verstappena je i nadále jedním z největších témat formule 1. Šéf stáje Red Bull Laurent Mekies přiznal, že stáj kontaktují i další špičkoví jezdci, zároveň je ale přesvědčený, že zlepšující se forma monopostu udrží čtyřnásobného mistra světa v týmu.

Všichni zbývající jezdci Tour de France podstoupili antidopingové krevní testy

Všech 166 cyklistů, kteří zůstávají na letošní Tour de France, muselo během volného dne odevzdat krevní vzorek. Mezinárodní testovací agentura tím rozšířila kontroly biologického pasu. Pozornost ale dál budí hlavně noční testování, které některým jezdcům narušilo spánek a regeneraci.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama