ŠipkyKonflikt s Andersonem, úžasné šipky a smutný van Gerwen. Rotterdam vyloupil Joe...

Konflikt s Andersonem, úžasné šipky a smutný van Gerwen. Rotterdam vyloupil Joe Cullen

Sedmý večer Premier League patří nováčkovi. Joe Cullen ovládl celý turnaj v nizozemském Rotterdamu, to když postupně vyřadil Andersona, Wrighta a nakonec i domácí hvězdu Michaela Van Gerwena. Cullen ale neměl večer úplně nejjednodušší, pohádal se totiž se zmíněným Andersonem.

Všechny čtvrtfinálové bitvy byly v letošní Premier League poprvé nejnapínavější, jak to jen vůbec jde. Ve všech se totiž hrálo celkem jedenáct možných legů, všechny rozhodl až tzv. „decider“. Večer začal Peter Wright, jenž se svými klasickými zlatými šipkami s černými letkami porazil Angličana Jamese Wadea 6:5. Toto skóre se následně na světelné tabuli objevilo ještě mnohokrát…

Druhé klání znamenalo emoce. Nesmírné emoce. Gary Anderson svedl spektakulární souboj s Joem Cullenem. Skot vedl v zápase i 5:3, nicméně Joe utkání nezabalil, trefil v klíčový moment důležité doubly a skóre otočil. Joe vyhrál 6:5, zakřičel si, nicméně následnou radost mu Gary nepatrně pokazil. Osočil jej z podvodu…

Cullen se okamžitě začal hájit a hádka na pódiu vyvrcholila odchodem Garyho do zákulisí. Sám Joe poté v rozhovoru řekl: „Gary mě obvinil z toho, že jsem podváděl. Měl spoustu řečí, ale to, co mu vadilo nebo to, co jsem údajně provedl, mi neřekl. Já mám svědomí čisté, nikdy jsem nepodváděl, nijak nesportovně se nechoval a vůbec nevím, o co mu šlo. Samozřejmě jej uznávám jako skvělého hráče, ale dnešní prohru neustál.“

Následovala velšská válka. Price versus Clayton. Šťastnějším z obou šipkařů byl nakonec Jonny Clayton, jemuž se podařilo proměnit několikátou match dart a ukončit toto derby. Price měl sice také šipku na výhru, ta ale double 20 o drát minula. Poslední čtvrtfinálový, tudíž čtvrtý zápas v pořadí pak zvládl v souboji dvou Michaelů ten domácí, tedy van Gerwen.

Semifinále i finále nabídlo super show

Do bojů o výhru celého večera se tedy dostal Wright s Cullenem a Clayton s Van Gerwenem. První jmenovaní svedli nepříliš pohlednou, o to dramatičtější bitvu. Boj číslo dvě naopak přinesl obrovské množství kvality, na druhou stranu ne tolik nervů. Nicméně do finále se podívali Joe Cullen, jenž zastavil Petera Wrighta po výhře 6:4 a Van Gerwen rozebral Claytona poměrem 6:3.

Strhující show si pak přichystal „The Rockstar“ s „Mighty Mikem“ ve finálovém boji. Střídaly se stoosmdesátky, padaly luxusní závěry a hráči si kradli podání. Šťastnější byl nakonec Cullen, jenž začal rozhodující leg dvěma maximálními náhozy a útočil na devítku. Michael se sice dotáhl ve skóre, Joe ale včas zavřel a mohl slavit svou první výhru turnaje Premier League.

Nejčtenější tento týden

PSG obhájilo Superpohár UEFA, Aston Villu sestřelil Doué

Fotbalisté Paris Saint Germain dál sbírají trofeje. V Salcburku porazili Aston Villu 2:1 a podruhé za sebou ovládli Superpohár UEFA. Chviča Kvaracchelija otevřel skóre, sedmnáctiletý Brian Madjo ještě před přestávkou vyrovnal. O vítězství úřadujícího šampiona Ligy mistrů nakonec rozhodl Désiré Doué.

Čejkovi unikla medaile o 48 setin, Seemanová ovládla semifinále dvoustovky

Čeští plavci se na mistrovství Evropy v Paříži znovu výrazně připomněli. Jan Čejka obsadil ve finále závodu na 200 metrů znak páté místo a od bronzu ho dělilo 48 setin sekundy. Barbora Seemanová naopak jasně ovládla semifinále kraulařské dvoustovky. Ve čtvrtek tak může zaútočit na obhajobu evropského titulu.

Messi po smrti otce pochybuje o pokračování kariéry

Lionel Messi prožívá jedno z nejtěžších období svého života. Po smrti otce Jorgeho zveřejnil emotivní dopis, ve kterém se s dlouholetou oporou rozloučil. Devětatřicetiletý Argentinec zároveň připustil, že nyní pochybuje o své další fotbalové kariéře.

Max Verstappen zkritizoval novou F1, vedení mu odpovědělo. Domenicali připomněl, že sport je větší než kterýkoliv jezdec

Nová technická pravidla Formule 1 dál rozdělují paddock. Mezi jejich nejhlasitější kritiky patří Max Verstappen, kterému vadí především charakter závodění a výraznější role elektrické energie. Šéf F1 Stefano Domenicali jeho názor respektuje, zároveň ale zdůraznil, že budoucnost šampionátu nemůže stát na jediném jezdci.

Gian van Veen dorazil na Nový Zéland bez šipek. Před turnajem prosí aerolinky o pomoc

Gian van Veen má před startem New Zealand Darts Masters nečekané starosti. Zatímco nizozemský šipkař už dorazil do Aucklandu, jeho zavazadla zůstala tisíce kilometrů daleko v Paříži. Nová světová dvojka se proto obrátila přímo na aerolinky a žádá o rychlou pomoc.

Menšík na Sheltona nestačil a v Montrealu končí ve čtvrtfinále

Jakub Menšík se na turnaji Masters v Montrealu mezi nejlepší čtyři nedostal. Český tenista ve čtvrtfinále narazil na výborně hrajícího Bena Sheltona a za 73 minut prohrál 3:6, 1:6. Americký obhájce titulu předvedl téměř bezchybný výkon a Menšíkovi nenabídl jediný brejkbol.

Jeff Bezos chce Liverpool. Zakladatel Amazonu chce získat třetinu slavného klubu

Liverpool může brzy získat jednoho z nejbohatších investorů na světě. Zakladatel Amazonu Jeff Bezos je podle dostupných informací blízko dohody o koupi zhruba třetinového podílu v anglickém velkoklubu. Hodnota celé transakce může Liverpool ocenit na přibližně 4,4 miliardy liber.

Donald Trump se zastal Infantina. Jeho odvolání by podle prezidenta bylo „hroznou chybou“

Donald Trump se veřejně postavil za šéfa FIFA Gianniho Infantina. Americký prezident tvrdí, že jeho případné odvolání by bylo zásadním omylem a že pod Infantinovým vedením zažila FIFA nejúspěšnější mistrovství světa ve své historii.

Siniaková v Torontu září a útočí na šestý titul sezony

Kateřina Siniaková pokračuje ve skvělé deblové sezoně. Světová jednička postoupila společně s Čang Šuaj do semifinále turnaje v Torontu. Ve čtvrtfinále si poradily se Storm Hunter a Desirae Krawczyk 6:4 a 6:3. Česká tenistka tak zůstává ve hře o šestou letošní trofej.

Rada v Eugene ovládl 400 metrů překážek a získal světové zlato

Český atlet Michal Rada v neděli zazářil na juniorském mistrovství světa v Eugene. Devatenáctiletý překážkář vybojoval zlato na 400 metrů překážek a časem 48,59 sekundy vytvořil nový evropský juniorský rekord. Navázal tak na loňský evropský titul a zároveň vylepšil stříbro z předchozího světového šampionátu v Limě.

Menšík zvládl další překážku a v Montrealu vyzve Sheltona

Jakub Menšík pokračuje na Masters v Montrealu mezi nejlepší osmičkou. Dvacetiletý český tenista porazil ve čtvrtém kole zkušeného Nizozemce Botice van de Zandschulpa 6:4, 7:5. V boji o semifinále ho čeká Ben Shelton. Proti americké světové desítce má Menšík pozitivní vzájemnou bilanci.

Conor Benn slibuje tvrdou válku. Proti Ryanu Garciovi chce získat titul, který kdysi držel jeho otec

Conor Benn má před sebou největší zápas kariéry. Britský boxer se 12. září v Las Vegas utká s Ryanem Garciou o titul WBC ve welterové váze a před očekávaným soubojem neskrývá ambice. Chce Američana zastavit a odnést si pás, který v minulosti patřil jeho otci Nigelu Bennovi.

Vollering podruhé ovládla ženskou Tour de France, Nosková po pádu odstoupila

Demi Vollering završila Tour de France Femmes dominantním výkonem. Nizozemská cyklistka vyhrála závěrečnou etapu v Nice a podruhé v kariéře slaví celkový triumf. Jediná česká účastnice Nikola Nosková naopak závod nedokončila. Po sobotním pádu sice nastoupila do poslední etapy, krátce po startu ale odstoupila.

Salač slaví životní vítězství, v Británii poprvé ovládl Moto2

Filip Salač dosáhl největšího úspěchu své dosavadní kariéry. Čtyřiadvacetiletý český motocyklový jezdec ovládl závod Moto2 ve Velké ceně Velké Británie v Silverstonu. Na nejvyšší stupeň se v této kategorii postavil poprvé. Zároveň ukončil šestnáctileté čekání na české vítězství, naposledy se radoval Karel Abraham v roce 2010.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama