4.3 C
Czech
Úterý 31. března 2026
FotbalKonec ve 34 letech. Kanonýr Higuaín dá po sezoně fotbalu sbohem

Konec ve 34 letech. Kanonýr Higuaín dá po sezoně fotbalu sbohem

Dohraji sezonu a končím. Argentinský fotbalový útočník Gonzalo Higuaín se rozhodl, že už v kariéře pokračovat nebude. Je mu přitom teprve 34 let a ještě by mohl hrát několik let.

Hvězdná kariéra. Jinak počínání vousatého Argentince popsat nelze. Stačí si jen projít výčet největších úspěchů. Odehrál více než 700 utkání na té nejvyšší světové úrovni, když nastupoval v anglické, španělské či italské lize.

Hrával za Juventus Turín, Real Madrid, Chelsea či Neapol a se všemi celky sbíral řadu trofejí. S Juventusem vyhrál třikrát italskou ligu, to samé zopakoval ve Španělsku s Realem. S Chelsea zase opanoval Evropskou ligu a nechyběly ani úspěchy v poháru.

Zároveň střílel krásné a důležité góly. A že s nimi nešetřil. Se 36 trefami v sezoně 2015/16 ovládl pořadí střelců italské Serie A. Celkový počet branek v soutěžních zápasech v kariéře: 333.

Před dvěma lety zamířil Higuaín z Juventusu jako nejdražší hráč italské ligy do Major League Soccer. Teď ho zde v klubu Inter Miami čekají poslední souboje.

Přišel čas říct fotbalu sbohem. Všechny krásné chvíle si navždy uchovám v srdci i hlavě,“ uvedl útočník na pozápasové tiskové konferenci po posledním duelu. Jeho celek má před sebou dva zápasy, které rozhodnou o postupu do play off.

Gratulace ke kariéře se okamžitě začaly sypat z celého světa. „Děkujeme za vše, co jsi udělal pro Real Madrid a celý fotbal. Vždy budeš součástí historie klubu. Přejeme jen to nejlepší do nové etapy života,“ vzkázal španělský klub na sociálních sítích.

Higuaín také pravidelně reprezentoval. Druhá místa posbíral s Argentinci na mistrovství světa a také dvakrát na Jihoamerickém šampionátu. Před třemi lety ale i kvůli kritice fanoušků se národního dresu vzdal. Za mužstvo nastřílel 35 gólů ve více než 70 zápasech.

Loučím se s fotbalem, profesí, která mi dala pocit privilegovanosti. Když se za mě Bianconeri (Juventus) rozhodli zaplatit klauzuli, bylo to neuvěřitelné, stal jsem se nejlépe placeným argentinským hráčem v historii. V AC Milán a Chelsea jsem působil krátce, ale bylo mi ctí oblékat jejich dres. Na závěr bych chtěl poděkovat Interu Miami za důvěru, hezké chvíle, podporu v těžkých chvílích včetně smrti mé matky a za to, že mi dal příležitost hrát s mým bratrem,“ dodal už se slzami v očích.

Nejčtenější tento týden

Zacha zařídil velký obrat Bostonu, Dobeš znovu podržel Montreal

Pavel Zacha prožil v NHL mimořádný večer. Dvěma góly a jednou asistencí režíroval obrat Bostonu z 0:3 na 4:3 po nájezdech v Columbusu. Výrazně se ukázal také Jakub Dobeš, který 34 zákroky dovedl Montreal k výhře 3:1 na ledě Caroliny a stal se první hvězdou zápasu.

Max Verstappen ztrácí chuť závodit a zvažuje odchod z Formule 1

Čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen otevřeně zapochyboval o své budoucnosti ve Formuli 1. Nová pravidla a změna filozofie monopostů mu podle jeho slov berou radost z jízdy, což je pro něj zásadní problém.

Pyfer umlátil Adesanyu na zemi a uštědřil mu další porážku

Israel Adesanya chtěl po dlouhé pauze zastavit sérii porážek a vrátit se mezi největší hvězdy střední váhy UFC. V hlavním zápase turnaje v Seattlu ale narazil. Joe Pyfer s ním svedl tvrdou bitvu v postoji, pak duel strhl na zem a ve druhém kole ho ukončil technickým knockoutem. Bývalý šampion tak prohrál počtvrté za sebou.

Moses Itauma rozdrtil Franklina. Brutální KO v Manchesteru volá po titulové šanci

Naprostá demonstrace síly. Moses Itauma v Manchesteru zničil dosud nezdolného Jermainea Franklina a jako první ho ukončil před limitem. Dominantní výkon mladého Brita znovu potvrzuje, že boj o světový titul už není otázkou „jestli“, ale „kdy“.

Antonelli v Japonsku zvítězil a stal se nejmladším lídrem šampionátu

Kimi Antonelli ovládl Velkou cenu Japonska a ve 19 letech se stal nejmladším lídrem šampionátu formule 1 v historii. Ital v Suzuce vytěžil maximum ze safety caru po tvrdé havárii Olivera Bearmana, navázal na triumf z Číny a upevnil silný vstup Mercedesu do nové sezony. Druhý dojel Oscar Piastri, třetí skončil Charles Leclerc.

Sabalenka se po triumfu v Miami omluvila divačce

Aryna Sabalenka po vítězném finále v Miami neřešila jen trofej a zisk prestižního Sunshine Doublu. Po zápase se vrátila také k momentu, který vzbudil pozornost během rozhodujícího setu. Běloruská tenistka se omluvila divačce, na niž během vypjaté chvíle ostře reagovala.

Pražské mistrovství světa v krasobruslení sklidilo velkou chválu

Pražské mistrovství světa v krasobruslení se zařadilo mezi akce, na které se jen tak nezapomíná. Nadšení neskrývali závodníci, pořadatelé ani prezident Mezinárodní bruslařské federace Kim Če-jol. Vyprodaná O2 arena, silná atmosféra a mimořádný zájem fanoušků ukázaly, že se šampionát do české metropole nevrátil jen jako velká sportovní událost. Proměnil se i v jasný signál, že Praha zvládne akci nejvyšší úrovně.

Siniaková může v Miami získat Sunshine Double

Kateřina Siniaková stojí v Miami před dalším velkým zápisem do tenisové historie. Společně s Taylor Townsend může ovládnout i druhou velkou březnovou tisícovku v USA a doplnit tak vzácný Sunshine Double. Po triumfu v Indian Wells jí k tomu chybí už jen poslední výhra.

Jágr kariéru oficiálně ještě neukončil

Jaromír Jágr ještě nevyslovil definitivní konec, ale zároveň dává jasně najevo, že další start už se rychle neblíží. V 54 letech už nechce podřizovat hokeji tolik času, energie a každodenní přípravy jako dřív. Hra ho stále baví, jenže poměr mezi obětí a tím, co mu dnes zápasy dávají, se podle něj změnil.

Růžička odehrál v extralize tisící zápas

Martin Růžička si v Hradci Králové připsal další mimořádný milník. Kapitán Třince nastoupil k tisícímu extraligovému utkání a hned v úvodu večera posunul i rekord produktivity v play off. Jeho tým navíc vyhrál 3:2 ve druhém prodloužení a po pátém čtvrtfinále slaví postup do semifinále.

Antonelli ovládl kvalifikaci v Japonsku před Russellem a Piastrim

Mercedes potvrdil v Suzuce velkou formu a obsadil první dvě místa na startu. Pole position získal Andrea Kimi Antonelli, který porazil George Russella o 298 tisícin sekundy. Třetí skončil Oscar Piastri, do závěrečné části se naopak nedostal Max Verstappen.

Jiří Lehečka si v Miami zahraje o největší titul kariéry

Český tenista Jiří Lehečka dál prožívá skvělý turnaj v Miami. V semifinále smetl Arthura Filse 6:2 a 6:2, znovu si podržel servis v celém zápase a poprvé v kariéře postoupil do finále podniku Masters 1000. O titul si zahraje s Jannikem Sinnerem, který v druhém semifinále přehrál Alexandera Zvereva.

Chmelař asistoval, Sýkora dal první gól v NHL

New York Rangers po šesti porážkách zabrali a doma smetli Chicago 6:1. Do povedeného večera výrazně promluvili i mladíci z farmy. Jaroslav Chmelař zapsal první asistenci v NHL, Adam Sýkora zase premiérový gól. Detroit mezitím vyhrál v Buffalu 5:2 a český brankář Michal Postava zůstal na střídačce jako náhradník.

Letná se plní, finále baráže s Dánskem táhne fanoušky

Úterní zápas českých fotbalistů proti Dánsku se blíží vyprodání. Na Letné už zbývají jen desítky vstupenek, hlavně v rohových sektorech. Reprezentace tak může v klíčovém duelu o mistrovství světa čekat mimořádně silnou kulisu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama