FotbalKonec nadějí. Plzeň podlehla Interu Milán rozdílem třídy, srazil ji Džeko. Hrozí...

Konec nadějí. Plzeň podlehla Interu Milán rozdílem třídy, srazil ji Džeko. Hrozí ostuda

Nepříjemný zážitek, další nepovedený duel. Viktoriáni neodjíždí z ikonického San Sira s tou nejlepší náladou. Nejenže prohráli 0:4, svěřenci kouče Bílka dokonce ani jednou nevystřelili na branku a definitivně přišli o možnost postupu ze 3. místa do Evropské ligy. A to není vše, západočeský tým atakuje hrozivý rekord…

Ačkoli může výsledek vypadat zcela jasně, Plzeň se na Apeninském poloostrově nevzdala bez boje. První půlhodinu dokonce byla Interu rovnocenným soupeřem. Bassey ale nevyužil svých úniků, následná snaha Viktoriánů poté vždy ztroskotala na defenzivě italského výběru.

A přišel trest. Na hlavičku si na zadní části malého vápna naskočil zcela precizně Mkhitaryan a poslal modročerné do vedení. Pár chvil před odchodem do šaten se navíc San Siro otřáslo radostí znovu, pohotovou přihrávku zavěsil výborně postavený Džeko a Inter vedl 2:0.

Ani poločasová přestávka Plzni nepomohla, hned v 56. minutě trefil autor první branky tyčku. Soutěž ve střelbě na cíl, tudíž na svatyni Jindřicha Staňka, pokračovala, o deset minut později se ze své druhé branky v utkání mohl radovat muž utkání a ex-teplický snajpr Edin Džeko.

Na samém konci plzeňského pohřbu potěšila Internazionale jedna milá zpráva. Po dvou měsících léčby zranění vyběhl na fotbalové hřiště do ostrého zápasu Romelu Lukaku. A ihned po nástupu na plochu navíc skóroval.

Inter vyhrál 4:0, Plzeň nemá v LM stále ani bod.

Bude Plzeň nejhorší v historii?

Prohra na Camp Nou 1:5, ve Štruncových sadech 0:2 s Interem. Následný debakl 0:5 na Bayernu Mnichov a domácí odveta s mírnějším průběhem, stále však bezbodovým koncem. Tedy výsledek 2:4. Nyní? Páté kolo a tvrdý pád na zem, Plzeň si z Milána veze domů čtyři branky a celkové skóre -17, podíváme-li se na poměr vstřelených a inkasovaných gólů.

Doposud nejhorší bylo ve zmíněné statistice Dinamo Záhřeb, kterému nevyšla sezona 2011/12 a skupinu LM končilo s bilancí -19 branek. Tu mohou Západočeši v klidu dohnat. Záleží, jak se poperou s náročnou Barcelonou.

Do karet může hrát Plzni to, že Lewandowski a spol. padli s Bayernem Mnichov, vědí, že jdou do Evropské ligy, a tak nebudou mít v řádech určité teorie „o co hrát“… Vše je otevřené, o titul mužstva s nejhorší gólovou bilancí si Plzeň zasoutěží s Rangers. Ti jsou nyní na -18 trefách.

I šesté kolo LM bude nesmírně zajímavé, utkání Viktorie s Barcelonou vypukne 1. listopadu ve 21:00.

Nejčtenější tento týden

Deset milionů za zápas proti pěti soupeřům? Novotný označil Muradovův plán za hloupost

Makhmud Muradov se stal jednou z hlavních tváří nové organizace GMMA. Největší pozornost však nevzbuzuje jeho angažmá samotné, ale plánovaný souboj proti pěti soupeřům najednou. Právě ten vyvolal ostrou reakci spolumajitele Oktagonu Ondřeje Novotného, který podobný formát považuje za velmi nebezpečný a nesmyslný.

Lewis Hamilton znovu ožívá. Ferrari je blízko prvnímu triumfu a legenda Formule 1 znovu útočí

Lewis Hamilton po náročném prvním roce ve Ferrari konečně nachází formu, kterou od něj fanoušci očekávali. Sedminásobný mistr světa vybojoval druhé místo v Kanadě i Monaku a v průběžném pořadí šampionátu se posunul na druhou příčku. Britská legenda věří, že premiérové vítězství v červených barvách je už velmi blízko.

Serena Williams je zpět. Legendární šampionka po čtyřech letech znovu okouzlila tenisový svět

Když Serena Williams vstoupila na travnatý kurt londýnského Queen’s Clubu, publikum okamžitě povstalo. Čtyřiačtyřicetiletá tenisová legenda odehrála svůj první profesionální zápas od US Open 2022 a návrat proměnila ve stylové vítězství. Po boku talentované Kanaďanky Victorie Mboko ukázala, že ani po letech mimo okruh neztratila nic ze své pověstné síly.

Carolina vyrovnala finále NHL, Hertl tentokrát nebodoval

Hokejisté Caroliny zvítězili ve čtvrtém finálovém utkání NHL na ledě Vegas 5:3 a srovnali stav série na 2:2. Hlavní postavou večera se stal kapitán Jordan Staal, který vstřelil dva góly včetně vítězné trefy ve třetí třetině. Český útočník Tomáš Hertl poprvé ve finálové sérii vyšel bodově naprázdno.

Charles Leclerc po havárii v Monaku zuří. Ferrari se dostalo do sporu s dodavatelem brzd

Charles Leclerc prožil v domácím Monaku jeden z nejhorších víkendů sezony. Pilot Ferrari po havárii otevřeně kritizoval chování svého vozu a rozpoutal nečekaný spor s výrobcem brzd Brembo, který jeho ostrá slova označilo za předčasná a nepodložená.

Kladno získalo švédského obránce Filipa Westerlunda

Hokejové Kladno dál rozšiřuje kádr pro novou extraligovou sezonu. Rytíři oznámili příchod švédského obránce Filipa Westerlunda, který naposledy působil ve finské KalPě Kuopio. Sedmadvacetiletý bek přichází jako šestá letní posila a do české nejvyšší soutěže zamíří poprvé v kariéře.

Christian Eriksen znovu vyděsil fotbalový svět. Dánská hvězda po kolapsu uklidnila fanoušky

Fotbalové Dánsko si znovu prošlo děsivými okamžiky. Christian Eriksen během reprezentačního utkání s Ukrajinou zkolaboval přímo na trávníku a zápas musel být předčasně ukončen. Podle týmových lékařů je však zkušený záložník v dobrém stavu a brzy by měl být propuštěn z nemocnice.

Brutální bitva o přežití. Chris Billam-Smith po sedmi kolech umlčel nebezpečného Rozického

Atmosféra jako při boxerských klasikách staré školy, krev, tvrdé výměny a bouřící hala. Chris Billam-Smith zvládl v Bournemouthu jeden z nejtěžších zápasů kariéry, když po sedmi kolech donutil Ryana Rozického odstoupit. Fanoušci sledovali brutální cruiserweight přestřelku, kterou mnozí okamžitě označili jako kandidáta na zápas roku.

Zverev po pětisetové bitvě získal premiérový titul z French Open

Alexander Zverev se na čtvrtý pokus dočkal vysněného grandslamového triumfu. Ve finále French Open porazil Itala Flavia Cobolliho po více než čtyřhodinové bitvě 6:1, 4:6, 6:4, 6:7 a 6:1. Německý tenista tak prolomil dlouholeté čekání na titul z turnajů velké čtyřky a uzavřel jednu z největších kapitol své kariéry.

Antonelli ovládl chaotickou Velkou cenu Monaka a zvýšil náskok v čele šampionátu

Andrea Kimi Antonelli potvrdil skvělou formu a vyhrál Velkou cenu Monaka 2026. Jezdec Mercedesu si připsal páté vítězství v řadě a výrazně navýšil svůj náskok v průběžném pořadí mistrovství světa. Náročný závod ovlivnily nehody, penalizace i červené vlajky. Na stupně vítězů se vedle Antonelliho postavili Lewis Hamilton a Isack Hadjar.

OKTAGON 89: Rasťo z Ruže ovládl Celebrity Series, hlavní duel skončil předčasně

Turnaj OKTAGON 89 v Bratislavě nabídl několik výrazných výkonů, rychlá ukončení i velká překvapení. Jedním z hlavních příběhů večera se stal Rastislav Zvara, známý z reality show Ruža pre nevestu, který svého soupeře tvrdě ukončil už v prvním kole. Galavečer ale uzavřel smolný závěr titulového souboje mezi Igorem Severinem a Žalgasem Žumagulovem.

Další grandslam pro sehrané duo! Siniaková s Townsend ovládly Paříž

Kateřina Siniaková znovu potvrdila postavení nejlepší deblistky světa. Na Roland Garros vyhrála po boku Američanky Taylor Townsend titul ve čtyřhře žen. Nasazené jedničky ve finále porazily dvojici Anna Danilina a Aleksandra Krunic 6:2, 7:5. Pro českou tenistku jde už o jedenáctý grandslamový triumf v ženském deblu a celkově dvanáctý grandslamový titul v kariéře.

Menšík v Paříži prorazil mezi grandslamovou elitu

Jakub Menšík odehrál na French Open turnaj, který může změnit pohled na jeho další kariéru. Do Paříže nepřijížděl jako jeden z hlavních favoritů, antukové jaro měl spíš nevýrazné a krátce před grandslamem schytal v Hamburku tvrdou porážku. Jenže v areálu Roland Garros se všechno otočilo.

Mirra Andreeva ovládla French Open a poděkovala i sama sobě

Mirra Andreeva završila v Paříži životní turnaj. Ve finále French Open porazila Maja Chwalinska 6:3, 6:2 a získala první grandslamový titul kariéry. Devatenáctiletá tenistka prošla pavoukem s jediným ztraceným setem a na cestě za trofejí využila i zaváhání největších favoritek.

Finálové šílenství v NHL. Vegas vedlo 4:0 a málem odešlo poražené

Hokejisté Vegas zvládli třetí finálový duel NHL a po výhře 5:4 ve druhém prodloužení vedou nad Carolinou 2:1 na zápasy. Golden Knights přitom promarnili náskok 4:0. Hlavními postavami večera byli Tomáš Hertl, který zaznamenal gól a asistenci, a Mitchell Marner, jenž hattrickem přepsal několik historických statistik. O vítězství domácích nakonec rozhodl obránce Shea Theodore.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama