Více
  11.6 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Kompletní sbírka. Krejčíková a Siniaková už mají konečně titul také z US Open

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tituly ze všech grandslamů, jako bonus olympijské zlato. Tenisové deblistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou mají po uplynulém týdnu kompletní sbírku titulů ze všech majorů, kariérní Grand Slam dovršily v New Yorku.   

  Bilance Barbory Krejčíkové a Kateřiny Siniakové na grandslamových turnajích ve čtyřhře v letošní sezoně? Osmnáct výher, žádná porážka. Naprosto dominantním způsobem si český pár počíná na velkých turnajích.

  Speciální pro ně byl především triumf ve Flushing Meadows. Proč? V Americe se jim totiž povedlo zkompletovat kariérní Grand Slam. Důležitý krok k němu udělaly už na začátku sezony, kdy poprvé opanovaly také Australian Open.

  Přemožitelky nenašly ani ve Wimbledonu a suverénně si počínaly i v New Yorku. Kvůli zranění Barbory Krejčíkové sice nemohly nastoupit na French Open, ale moc mrzet je to nemusí. Po vyhraném US Open se navíc vrátily na první dvě pozice deblového žebříčku.

  „Zapsaly jsme se do historie, to už nám nikdo nevezme. Neztrácíme motivaci, nesmírně si vážíme, čeho jsme dosáhly,“ shodly se české hrdinky po vítězném finále nad americkou dvojicí McNallyová – Townsendová.

  Nahodila motory a zase vítězí

  V ženské dvouhře na žádné velké překvapení nedošlo. Pro třetí grandslamový titul si dokráčela Iga Swiateková, která se po slabším výsledkovém období dokázala vrátit do dřívější formy a na turnaji se prezentovala výborným způsobem.  

  Do větších potíží se dostala jenom dvakrát, když musela otáčet svá utkání v osmifinále a semifinále. Jinak grandslamem prošla s velkým přehledem. „Celý turnaj byl velmi náročný a potřebovala jsem být koncentrovaná. Tady v New Yorku je to vždy hlasité a šílené. Jsem hrdá, že jsem to psychicky ustála,“ řekla na kurtu.

  V novém vydání žebříčku WTA se samozřejmě nachází na první pozici, ze které jen tak nespadne. Na druhou Ons Jabeurovou, která se posunula o tři místa díky finálové účasti na US Open, má náskok více než pěti tisíc bodů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno