Více
  21.9 C
  Czech
  Sobota 13. dubna 2024

  Komické vysvětlení dopingu v podání ruské krasobruslařky. Omylem jsem užila dědovy léky, kaje se Valijevová

  Dopingová kauza ruské krasobruslařky Kamily Valijevové stále není u konce. Naopak, Ruska se stále hájí a přes své právníky pustila do médií vysvětlení. To je celkem komické, mladá naděje, která v pondělí stanula před soudem, měla užít léky na srdce, které bere její dědeček.

  Čistý sport utrpěl obří ránu. Alespoň takhle píšou o případu dopingu mladé medailové naděje Kamily Valijevové v Rusku. Vítězka krasobruslařského klání družstev se postarala o první velký trabl, který hýbe olympijskými hrami. Pozitivní test na zakázanou látku měla mít už v prosinci.

  Tehdy se rvala o cenné kovy na mistrovství Ruska na mítinku v Petrohradu a stala se senzací. Jenomže testy teď potvrdily, že slovo „čisté“ v té době v jejím slovníku vůbec nefigurovalo. Pod pěti kruhy se Ruska představila nejprve v závodu družstev, ceremoniál se ale kvůli problémům s dopingem nekonal.

  Valijevová jako první v historii předvedla čtverný skok, cesta k němu ale měla vést před zakázanou látku. Ruska musela včera stanout přes arbitrážním soudem, který ji vpustil do dnešního individuálního závodu. Vše se ale bude ještě prošetřovat.

  „Okolo Kamilina případu je mnoho otázek a málo odpovědí,“ řekla její trenérka Tutberidzeová. „Ale o čem jsme naprosto přesvědčeni, je skutečnost, že Kamila je nevinná a čistá. Nachází v sobě nyní sílu právě proto, že ví, že je bez viny,“ doplnila pro ruský První kanál.

  Šest hodin před soudem kvůli dědovým lékům

  Celou věc řeší ruská antidopingová agentura, díky které se Valijevová vyhnula suspendaci, do hry se zapojuje i Mezinárodní olympijský výbor a Světová antidopingová agentura nebo bruslařská unie. Výsledek? Všechno ukáže až čas.

  Právníci ruské závodnice ale mají o dopingu jasno. Sama 15letá senzace jim měla sdělit, že se látky do jejího těla dostaly před dědovy léky, které si omylem vzala místo svých. „Její právníci přinesli několik důkazů, které vinu zpochybňují. Zakázaná látka se jí měla dostat do těla poté, co si omylem vzala dědovy léky na srdce,“ říká člen disciplinární komise výboru Denis Oswald.

  Konec kauzy je v nedohlednu. Věci se v současné době mají tak, že se Valijevová postaví na start individuálního krasobruslařského závodu. Něco by ale přeci jen mohlo na celé věci být. Při trénincích prý Ruska působí nejistě a padá i v těch nejsnazších skocích.

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  4 KOMENTÁŘE

  1. Já nevím co brala a nebrala ale vychází z toho že holka je bez léků psychicky labilní a není schopná zajezdit. Jen názor.

  2. Omylem jsem užila dědovy léky. A mohl bych je vidět? A toho dědu taky?

  3. Je to jen 15ti letá holka která, samozřejmě, umí fantasticky bruslit a krásně krasobruslit, ale ve všem co se týká sportu musí na slovo poslouchat svou extrémně ambiciózní a velice autoritářskou až diktátorskou trenérku, kterou zajímá jediné – výsledky, tj, vítězství a to téměř za jakoukoli cenu. Ty holky trénují do úmoru každý den, jakmile mají pár deka navíc proti optimální hmotnosti přestávají jíst, jsou ve všem naprosto podřízené E. Tutberidzeové.

   Představa že by jakákoli její svěřenkyně odmítla polknout prášek co jí trenérka nebo někdo z real. týmu přinese je absurdní a naivní a pro tu krasobruslařku by to znamenalo jediné, okamžitý konec v týmu a s velkou pravděpodobností i se sportem které ty holky, přes veškerou dřinu, milují. A tak to dopadá jak to dopadá, ve 14-16ti letech ty holky vyhrají MS nebo OH a v 17-18ti už jsou „vyřízené“, „ve sportovním důchodu“ a „neštěkne po nich ani pes“. Respektive pes ano, ale Eteri Tutberidzeová v žádném případě ne, ta už je dávno nahradila jinými 11-13ti letými dětmi které si vycepuje tak že jí zase, o dva-tři roky později, přinesou „nějaké to zlato“ aby jen o pár let taky skončily v propadlišti dějin.

   Vysmívat se patnáctileté holce za to že řekla tohle nebo tamto v situaci kdy je pod psychickým tlakem a v tréninkovém/závodním zatížení o kterém se 95-99% z nás ani nezdálo (natož abychom ho zvládli a ještě „se ctí“) je vrcholně ubohé, ostudné a trapné. Řekla zase jen a pouze to co jí nařídila trenérka, absolutně neexistuje že by v tréninkové skupině E. Tutberidzeové panovala demokracie a ty holky mohly veřejně říkat to co si opravdu myslí nebo chtějí.

  Comments are closed.