Více
  14 C
  Czech
  Neděle 14. dubna 2024

  Kluby z Premier League chtějí pro City nejpřísnější trest. Tituly by ale nechaly

  V pondělí zasáhla fotbalový svět kauza kolem Manchesteru City, který je obviněn z více než stovky porušení finančního fair play. Aktuálně mu tak hrozí vysoké pokuty, odebrání titulů a bodů, případně až vyloučení z Premier League. Soupeři z „velké šestky“ požadují pro tým Pepa Guardioly co nejpřísnější trest, ale tituly by mi nechali.

  Celky z „velké šestky“, do které patří mimo Manchester City ještě Arsenal, Chelsea, Tottenham, Liverpool a Manchester United, chtějí podle webu Sky Sports, aby Citizens byli potrestáni co nejpřísněji, pokud se všechna obvinění potvrdí. Podle nich nemá absolutně žádný význam, pokud by byly týmu z Etihad Stadium odebrány tituly, případně by celek dostal jakoukoliv finanční pokutu. Manchester City, který vlastní šejk Mansúr ze Spojených arabských emirátů díky němu nemá o finance absolutně žádnou nouzi.

  Co by však soupeři City chtěli, tak jo je jednoznačné vyřazení z celé Premier League. A to vše za předpokladu, že se potvrdí více než stovka obvinění v rámci finanční fair play. V prohlášení ligy se píše, že k porušování docházelo od září 2009 až do sezony 2017/2018. Vše nyní bude zkoumat nezávislá komise, ale na samotný výsledek se může čekat i několik let.

  Liga prohlásila, že City od roku 2018 pořádně nespolupracuje a nepředalo přesné informace o finanční situaci v klubu. Konkrétně jde o celkové příjmy, odměny manažerů a hráčů a porušeny byly také předpisy UEFA.

  K celému případu se vyjádřil i samotný klub. „Manchester City FC je překvapen vydáním těchto údajných porušení pravidel Premier League, zejména s ohledem na rozsáhlou angažovanost a velké množství podrobných materiálů, které byly lize poskytnuty. Klub vítá přezkoumání této záležitosti nezávislou komisí, která nestranně posoudí rozsáhlý soubor důkazů, jež existují na podporu jeho stanoviska. Proto se těšíme, že tato záležitost bude jednou provždy vyřešena,“ píše se v prohlášení celku z Manchesteru.

  Manchester City, který v posledních jedenácti letech vyhrál šestkrát Premier League, byl kvůli porušení finančního fair play v únoru 2020 vyloučen z Ligy mistrů a dostal pokutu 25 milionů liber (666 milionů korun). Sportovní arbitrážní soud ale trest zrušil a pokutu snížil na 9 milionů liber (239 milionů korun).

  Sledujte nás na sítích

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.

  Verstappen sice vede, nedělejme ale brzké závěry

  Max Verstappen, závodník Red Bullu, vedl šampionát F1 o 13 bodů před svým týmovým kolegou Sergiem Perezem po dalším vystoupení v Japonsku. Mezi hodně diskutovanými tématy je i forma Lewise Hamiltona a právě dominance Maxe Verstappena.