10.8 C
    Pondělí 29. dubna 2024

Klokaní obrat dokonal Matoušek. Severská přestřelka i „bůra“ Vrbovi

Sobotní program české nejvyšší fotbalové soutěže načal demolicí Zlína ostravský Baník. Hapalovi svěřenci zvítězili 5:1. Šest branek padlo i v Liberci, Teplice remizovaly se Slovanem 3:3. V dalších zápasech pak Mladá Boleslav vyloupila České Budějovice a Slovácko porazilo Karvinou. Bohemians předvedli smrtící obrat proti Sigmě Olomouc, v Ďolíčku vyhráli díky raketě Jana Matouška 3:2.

Ve FORTUNA:LIZE se rozběhlo deváté kolo, které spěje k jedinému okamžiku. K derby. Souboj pražských „S“ bude k vidění v neděli od 18:00, předtím dojde na bitvy Hradce Králové s Jabloncem a Plzně s Pardubicemi.

Sobotní část nastartovala Ostrava. Zlín inkasoval v minulém kole sedm gólů od Viktorie a zdemolován byl i nyní. Baník nastřílel do sítě ševců hned pět branek, dvě z nich zařídil Kubala. Ačkoli tým Pavla Vrby skóroval, prohře nezabránil.  Ostravští zvítězili 5:1, žlutomodří tak nyní mají na posledním místě tabulky skóre 7:24.

Gólové bylo i odpoledne na severu Čech, do Liberce přijely Teplice. A už v 11. minutě vedly 2:0, prosadili se Knapík a Havelka. Jenže Slovan záhy srovnal, nejprve si dali hosté vlastní gól a ve 27. minutě srovnal Doumbia. Csaplárovu past ještě před přestávkou završil Varfolomeev a euforie modrobílých byla na světě.

Jenže zkraje druhé pětačtyřicetiminutovky byla nařízena penalta pro hostující celek, kterou proměnil Fila. A i přesto, že Petr Hronek dostal v 73. minutě druhou žlutou kartu a Liberec dohrával duel v přesile, skončilo klání poměrem 3:3.

Matoušek prolomil trápení

Pěkný fotbalový večer byl k vidění ve vršovickém Ďolíčku. Bohemians přivítali rozjetou a třetí místo okupující Sigmu. Svěřenci kouče Jílka svou formu ukázali hned v úvodu, do vedení šli po neuvěřitelně přesné a krásné ráně Zorvana. Klokani sice srovnali po dlouhém tlaku Prekopem, avšak Olomouc si ještě do pauzy stihla vzít vedení zpátky. Hlavou se trefil Vodháněl.

Jenže ve druhé půli pustil kouč Veselý na hřiště Davida Puškáče, jemuž se povedlo vyrovnat po pěti minutách pobytu na hřišti. Jan Kovařík, jenž asistoval i u první branky, naservíroval balon zleva přímo na hlavu střelce Bohemky a ten zavěsil. Definitivní tečku na obrat pak dal Jan Matoušek, který po nádherné kombinaci vypálil do vrchního růžku Digaňovy svatyně, a prolomil tak své ofenzivní trápení.

Bob a Bobek se vrátí na led. Králíci letos obléknou modré dresy

Ikoničtí maskoti Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze a Ostravě se po devíti letech vracejí na scénu. Fanoušky opět rozveselí dvojice králíků Bob a Bobek s čísly 20 a 24 na dresech. Společně představují ročník MS IIHF 2024.