11.3 C
    Čtvrtek 25. dubna 2024

Klokani lámou rekordy, po Liberci vydrancovali také Plzeň. Pardubice utíkají ze dna

Svěřenci kouče Jaroslava Veselého zaskočili plzeňskou Viktorii a v dramatickém utkání v Doosan Areně zvítězili 2:1. Vyrovnali tak historický rekord v počtu získaných bodů na hřištích soupeřů, na západě Čech navíc vyhráli poprvé v tomto tisíciletí. Ze dna ligy utíkají Pardubice, na svém novém stadionu porazily Teplice.

FORTUNA:LIGA dostala ve 24. kole zajímavou zápletku v boji o titul. Po triumfu Sparty nad Hradcem Králové a remíze Slavie pod Ještědem mají obě pražská „S“ na čele shodný počet bodů. Proto Viktoria, chtěla-li snížit náskok obou mužstev na dva body, musela doma porazit Bohemians.

A začala skvěle. Jan Sýkora namazal po úniku do rozhozené obrany hostí Matěji Vydrovi a muž, jenž hrál českou nejvyšší fotbalovou soutěž naposledy v sezoně 2009/2010, otevřel rychlou střelou skóre.

Ovšem klokani se nedali a v 53. minutě srovnali. Po rohovém kopu došlo ke skrumáži těl ve vápně a balon se střelou Kadlece dostal k Hejdovi. Zdálo se, že je nebezpečí zažehnáno, avšak kapitán domácích ve snaze merunu odkopnout trefil jen Chorého a od něj se balon smolně dostal do sítě.

Dlouho vyrovnané klání pak mohla rozhodnout situace z 81. minuty, Adam Kadlec zatáhl za záchranou brzdu, podrazil unikajícího Klimenta a obdržel červenou kartu. Bohemce tato situace ale překvapivě výrazně neuškodila, ba naopak.

V 85. minutě kopali klokani přímý volný kop, po kterém centr Kovaříka propadl až na Köstla. Wingbek z Vršovic jej před Staňkem doklepl do sítě a začala zelenobílá euforie. Bohemians vedení ubránili až do konce, a tak mají již nyní na kontě 25 bodů z venkovních zápasů. V tabulce jsou čtvrtí, nicméně Slovácko má utkání k dobru.

Radoslav Kováč táhne perníkáře vzhůru

Pardubice utekly ze dna. Díky výhře 3:1 nad trápícími se Teplicemi vyskočily na 14. příčku, góly obstarali Michal Hlavatý, Dominik Janošek a Kamil Vacek. Nádherná trefa teplického Kučery po rohovém kopu body neznamenala.

Zlín řeší problém Martina Filla. Sedmatřicetiletý obránce Trinity dostal v utkání se Spartou červenou kartu po čtyřech minutách pobytu na hřišti. Odpykal si dvouzápasový trest, na Slovácku se na pažit vrátil. A po čtyřech minutách dostal opět červenou, nyní za nechutně likvidační zákrok na stojnou nohu Stanislava Hofmanna. Klub bude budoucnost hráče řešit.

Fanoušky Liverpoolu naštvala reakce Darwina Núñeze na porážku v zápase proti Evertonu

Fanoušci Liverpoolu vyjádřili svůj hněv nad „malichernou“ reakcí Darwina Núñeze na rozhodčí po závěrečném hvizdu zápasu Premier League proti Evertonu. Reds utrpěli výrazný neúspěch v boji o titul, když se svým městským rivalem prohráli 0:2.

Trenér Nurmagomedova na adresu McGregora: Nemám ho rád, ale je to hvězda

V době, kdy se Conor McGregor připravuje na svůj návrat do Ultimate Fighting Championship (UFC), bývalý trenér Chabiba Nurmagomedova Javier Mendez uznal Irův hvězdný potenciál. McGregor, který se v poslední době soustředí na svou začínající hereckou kariéru, se má na konci června vrátit na zápas UFC 303 v Las Vegas. Bude to jeho první zápas po téměř třech letech, jeho poslední vystoupení v oktagonu v červenci 2021 skončilo porážkou s Dustinem Poirierem kvůli zlomenému kotníku.

Arteta poslal vzkaz Pochettinovi po zdrcující porážce Chelsea

Arsenal v úterý večer drtivě porazil Chelsea 5:0, čímž zvýšil tlak na trenéra Chelsea Mauricia Pochettina. Vítězství vyneslo Arsenal do čela tabulky Premier League a Chelsea na něj ztrácí neuvěřitelných 30 bodů.

Jakub Vrána dostal šanci na reprezentaci. Věří, že má potenciál

Česko potvrdilo, že se do jeho předturnajového kempu před mistrovstvím světa v hokeji zapojí hráč z NHL Jakub Vrána. Zatím však není jasné, zda se dostane do týmu. Věří však, že má na to Českou republiku reprezentovat.