1.6 C
Czech
Sobota 14. února 2026
FotbalKlenot Slavie krůček od změny dresu. Stancia láká čínské město, které světu...

Klenot Slavie krůček od změny dresu. Stancia láká čínské město, které světu představilo covid

Reklama

Nejlepší český tým posledních let se bude muset v jarní části sezony obejít bez svého drahokamu. Rumunský špílmachr má podle posledních zpráv namířeno pryč z klubu, navíc celkem daleko. Nicolae Stanciu by měl v následujících hodinách projít zdravotní prohlídkou v čínském Wu-chanu. Ano, tom Wu-chanu, ze kterého se do světa rozšířil koronavirus.

Příznivci pražské Slavie se rozdělili na dva tábory. Jedni přejí hodně štěstí, ti druzí smutní. Důvod je celkem jednoduchý, v následujících hodinách či dnech by měl mistra loňského ročníku české nejvyšší soutěže opustit Nicolae Stanciu. Rumun, který měl lví podíl na vzestupu vršovického klubu.

Mluvilo se o tom vloni v zimě i v létě. Stanciu se ocitl v hledáčku arabských, amerických či tureckých týmů, z nichž jeden poslal do Prahy celkem velkorysou nabídku. Ani 120 milionů korun od Galatasaraye ale tehdy vedení Slavie nepřesvědčilo. Teď by mělo být milionů o 20 méně.

Kam záložník půjde? Nově by měl spojit své jméno s Wu-chanem, který hraje nejvyšší čínskou soutěž. Světu je tenhle tým moc dobře známý, i když ne zrovna pro sportovní úspěchy. Právě odsud se v roce 2019 začala do světa šířit nemoc s názvem covid-19.

„Smlouvu má platnou ještě rok a půl. Opravdu nevím, co bude dál, ale vím, že si mě tady lidé váží a mám skvělý vztah s trenérem. Otázkou je, co se stane, když dostanu nabídku. To ale až tak nezáleží na mě,“ řekl Stanciu nedávno rumunskému deníku AS. Zdá se, že nabídka přišla.

Co měl splnit, splnil

Když Slavia v roce 2019 Stancia přiváděla, strhla zejména v Praze vlnu nevole. Borec, který přišel do Vršovic ze Saudské Arábie, totiž dříve hájil znak ústředního rivala ze Sparty. Ti mu teď nemohou v žádném případě přijít na jméno. Ještě navíc, když Stanciu se Slavií vyhrál, co se dalo.

Rumun v červenobílém dresu dvakrát slavil mistrovský titul, jednou ovládl pohár, navíc si během 112 utkání za Slavii kopl i Ligu mistrů proti Barceloně, Dortmundu nebo Interu Milán. Jeho vrcholem, stejně jako tím slávistickým, byl zřejmě loňský postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

Slavii by mělo za Stancia přitéct do klubové kapsy zhruba 100 milionů korun, což je ta samá částka, za kterou ho před třemi lety přiváděla. Po Janu Kuchtovi, který zmizel do Lokomotivu Moskva, bude drobný středopolař z Rumunska druhou výraznou zimní ztrátou.

Reklama
Reklama

Nejčtenější tento týden

Krejčí zazářil na palubovce Utahu a Portland bere cennou výhru

Vít Krejčí v posledním zápase Portlandu před pauzou pro Utkání hvězd znovu ukázal, že si v novém působišti rychle našel místo. Proti Utahu dal 11 bodů, přidal pět doskoků a dvě asistence a pomohl k vítězství 135:119. V noci se psala i historie v Los Angeles, kde LeBron James posunul rekordy díky triple double.

Max Verstappen cítí rozpaky ohledně nové éry F1. Lando Norris má opačný názor

Úřadující čtyřnásobný mistr světa Max Verstappen vstupuje do nové sezony formule 1 s odhodláním, zároveň však otevřeně přiznává, že změny technických pravidel mu zatím příliš nesedly. Během testů v Bahrajnu nizozemský jezdec uvedl, že nové monoposty podle něj ztrácejí část charakteru tradiční F1. Jeho rival Lando Norris však reagoval s úsměvem a zdůraznil, že právě odlišnost nové generace vozů považuje za zábavnou výzvu.

Gerwyn Price ovládl Premier League v Belgii. Van Gerwenovi ukončil vítěznou sérii

Antverpy zažily premiérový večer šipkařské Premier League a fanoušci v zaplněném AFAS Dome rozhodně nelitovali. Hlavní roli si tentokrát přivlastnil Gerwyn Price, který ve finále druhého hracího večera porazil Michaela van Gerwena 6:3 a připsal si cenný triumf.

Tyson Fury míří zpět do ringu. Sní o trilogii s Usykem

Bývalý dvojnásobný mistr světa v těžké váze Tyson Fury se vrací mezi provazy s jasným cílem, a to znovu útočit na světové tituly. Podle promotéra Franka Warrena má britský obr po comebackovém zápase v hledáčku starého rivala Oleksandra Usyka, s nímž v roce 2024 dvakrát prohrál.

Nová rivalita v Premier League Darts. Gian van Veen se Littlera nebojí

Gian van Veen vstoupil do nové sezony Premier League Darts sebevědomě a hned na úvod ukázal, že se světové jedničky Luka Littlera nebojí. Nizozemský talent po cenné výhře otevřeně mluví o rostoucí rivalitě i nutnosti vracet soupeři psychologické výpady. Druhý večer v Antverpách tak slibuje nejen špičkové výkony, ale i další kapitolu napjatého souboje nové generace šipek.

Thomas Frank věří, že udrží lavičku Tottenhamu. Po porážce s Newcastlem ale sílí tlak fanoušků i kritika výsledků

Trenér Tottenhamu Thomas Frank je přesvědčen, že navzdory rostoucí nespokojenosti fanoušků zůstane ve funkci hlavního kouče i pro další zápasy. Londýnský celek totiž utrpěl domácí porážku 1:2 s Newcastlem a připsal si už patnáctou ligovou prohru pod vedením dánského trenéra, který má nyní nejhorší procentuální úspěšnost vítězství ze všech manažerů Spurs v éře Premier League.

McLaren ukázal MCL40. Úřadující mistři světa vsadili na osvědčený vzhled

Tým McLaren oficiálně odhalil závodní lakování monopostu MCL40, s nímž bude v sezoně 2026 obhajovat mistrovské tituly ve formuli 1. Představení proběhlo v Bahrajnu těsně před začátkem předsezonních testů a potvrdilo, že britská stáj se i v nové éře technických pravidel drží osvědčené vizuální identity.

Aston Martin konečně představil podobu nového monopostu. I tak je ale cítit napětí

Tým Aston Martin oficiálně představil lakování monopostu AMR26, prvního vozu navrženého pod vedením Adriana Neweyho. Slavnostní odhalení proběhlo v Saúdské Arábii a potvrdilo, že britská stáj zůstává věrná tradiční závodní zelené barvě, kterou používá od návratu do formule 1 v roce 2021. Pozornost se ovšem soustředí především na technickou stránku vozu a ambice týmu v éře nových pravidel.

Serena Williams se může vrátit už 22. února

Americká tenisová legenda Serena Williams bude moci od neděle 22. února znovu nastoupit do soutěžního tenisu. Zda se však skutečně vrátí na kurty, zůstává i nadále nejasné. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka oficiální comeback dosud neoznámila a kolem její budoucnosti panuje řada otazníků.

Cadillac odhalil první zbarvení monopostu formule 1 během Super Bowlu

Nový tým formule 1 Cadillac na sebe výrazně upozornil ještě před svým oficiálním vstupem do šampionátu. Premiéra vůbec prvního zbarvení jeho monopostu pro sezonu 2026 proběhla netradičně během reklamního bloku Super Bowlu, tedy nejsledovanější sportovní události ve Spojených státech. Americká stáj tak využila finále ligy NFL jako globální pódium pro představení své identity.

Krejčí dal deset bodů a Portland znovu přetlačil Memphis

Vít Krejčí odehrál v dresu Portlandu zatím nejlepší zápas. Proti Memphisu dal 10 bodů, přidal čtyři asistence a tři doskoky a pomohl k výhře 122:115. Trail Blazers uspěli nad stejným soupeřem už podruhé během dvou dnů, tentokrát doma otočili zápas v poslední čtvrtině.

Bejlek vyhrála v Abú Zabí první titul WTA

Sára Bejlek si v Abú Zabí došla pro premiérový titul na okruhu WTA. Ve finále turnaje kategorie WTA 500 porazila Ekaterinu Alexandrovou 7:6, 6:1. Dvacetiletá Češka zvládla celý týden včetně kvalifikace bez ztráty jediného zápasu.

Emma Raducanu pokračuje suverénně, po výhře nad Chwalinskou je v semifinále Transylvania Open

Emma Raducanu si na turnaji Transylvania Open zajistila postup do semifinále po přesvědčivém vítězství 6:0 a 6:4 nad Polkou Majou Chwalinskou. Britská jednička a turnajová nasazená jednička potvrdila roli favoritky a na rumunských kurtech znovu předvedla velmi vyspělý výkon.

Michael Van Gerwen ovládl úvodní noc Premier League 2026. Littler skončil už ve čtvrtfinále

Michael van Gerwen vstoupil do Premier League Darts 2026 ve velkém stylu. Vítězstvím 6:4 nad krajanem Gianem van Veenem ve finále úvodního večera v Newcastlu potvrdil roli jednoho z hlavních favoritů soutěže a připsal si maximální bodový zisk i prémii 10 000 liber.

Vladař zářil, ale Flyers padli v prodloužení, Hertl pomohl Vegas k výhře

Poslední hrací den před olympijskou přestávkou přinesl výraznou stopu českých hokejistů. Brankář Dan Vladař zapsal 25 zákroků a stal se druhou hvězdou zápasu, Philadelphia ale doma podlehla Ottawě 1:2 po prodloužení. Tomáš Hertl zase přihrál v přesilovce na gól a Vegas porazilo Los Angeles 4:1, tři body nasbíral Mark Stone. V noci uspěli i NY Islanders s Ondřejem Palátem, naopak Floridu potkal tvrdý derby večer, do kterého naskočil i debutant Mikuláš Hovorka.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama