Více
  27.7 C
  Czech
  Pondělí, 15 srpna, 2022

  Klaplo to i bez trojek Curryho. Warriors mají po klíčovém pátém zápase výhodu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Finálová série NBA dnes v noci pokračovala pátým zápasem. Tím, který byl pro oba týmy, které se rvou o mistrovskou trofej, klíčový. Spokojenější mohou být basketbalisté Goldenu State Warriors, kteří se sice tentokrát nemohli spolehnout na trápícího se Curryho, ostatní ale zářili. Na půdě Bostonu bude chtít v dalším zápase finále ukončit.

  Už jen jedna výhra dělí zástupce Goldenu State od zisku dalšího mistrovského titulu. Přesněji prvního od roku 2018 a celkově sedmého v klubové historii. Po pátém zápase totiž vedou nad vítězem Východní konference z Bostonu 3:2. Warriors dokonale využili domácího prostředí a vyhráli jasně 104:94.

  Tentokrát jim scházel „efekt Curry“, dokázali si ale poradit i bez něj. Hvězdný trojkař zapsal jen 16 bodů, k nim přidal 3 doskoky a 8 asistencí, zastoupil ho ale Wiggins. Ten byl s 26 body druhým nejlepším hráčem pátého utkání a jako jeden z mála se dokázal měřit s bostonským Tatumem, hlavním tahounem hostů.

  „Andrew ukázal, že nebyl v zahajovací sestavě Utkání hvězd náhodou. Čím větší před něj postavíme výzvu, tím hlasitěji odpovídá. Každý chce mít takového hráče, který čím je důležitější zápas, tím hraje lépe. A to přesně on dělá,“ pěl ódy na svého týmového kolegu Wigginse Draymond Green.

  Boston se nehodlá vzdát

  Necelé tři dny. Tolik času mají oba týmy na přesun na východní pobřeží Spojených států amerických a státu Massachusetts. Tam se bude buď slavit, nebo vyrovnávat. Boston tuší, že je v úzkých, jeho hráči ale tvrdí, že kapitulovat rozhodně nechtějí. Myšlenky na 18. mistrovský titul v historii jsou silnější.

  „Teď jsme dotlačeni zády ke zdi a je na nás, abychom ukázali, co je v nás. Rozhodně nic nevzdáváme,“ pronesl bostonský pivot Al Horford. Jeho tým bude chtít jako ve dvou případech, kdy vyhrál, ze silné obrany, ale také domácích fanoušků. Ti by měli sehrát v aréně Bostonu klíčovou roli. Zda se jim to povede, bude svět vědět v noci ze čtvrtka na pátek.

  Finále play off NBA – 5. zápas:

  • Golden State vs. Boston 104:94 (27:16, 51:39, 75:74)

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS