8.6 C
    Úterý 14. května 2024

Kelímek piva do hlavy gólmana Nice? Slovácko by mělo za řádění svých fans pykat

Třetí utkání Evropské konferenční ligy mají za sebou české týmy. Pražská Slavia doma hostila Kluž, Slovácko doma přivítalo Nice. V obou případech byl k vidění pouze jeden gól, v obou případech do domácích branek. Slovácko ale kromě prohry 0:1 řeší také další nepříjemnost. Fanoušci trefili brankáře Francouzů pivem.

Když Slovácko postupovalo do Evropské konferenční ligy, fanoušci věděli, že jde o senzaci. Jenomže místo toho, aby se při sledování zápasů s giganty chovali zodpovědně a pokorně, v zápase s Nice tomu bylo právě naopak. Slovácko od 59. minuty prohrávalo o gól a manko už nedohnalo. A ještě navíc si uřízlo ostudu.

Fanoušci popoháněli k odkopu, který trval více než minutu, Marcina Bulku. Polský brankář ve službách Nice, který dostal přednost před Kasperem Schmeichelem, téměř celý zápas slýchal nadávky typu „polská ku*vo“ a ohlušující pískot. Všechno pak vyvrcholilo tím, že jeden z fanoušků hodil po brankáři plný kelímek piva. A trefil ho. Na video se můžete podívat zde.

Už teď je jasné, že se bude celým případem zabývat UEFA. Slovácku dokonce hrozí, že bude mít v následujícím domácím zápase zavřený stadion. „Doufám, že postih nebude v takovém měřítku, abychom měli na příští zápas zavřený stadion,“ doufá Ondřej Mihálik, který do klubu z Uherského Hradiště přestoupil letos v létě.

Jde o zdraví, tuší Nguyen

Brankář byl v hlavní roli také na druhé straně. Slovácko prohrálo s Nice po chybě gólmana Filipa Nguyena, která ho bude strašit ještě nějaký čas. Možná podobně jako vedení Slovácka kauza s fanoušky.

„Hned jsme se snažili fanouškům říct, ať se uklidní. Naštěstí to nebylo sklo, ale pořád byl kelímek plný,“ pokračoval Mihálik. „Hodně nepříjemné, stávat by se to nemělo. Jde o zdraví. Je mi líto jejich gólmana. Samozřejmě nevím, jak moc to bolelo, ale fanoušci by na hřiště nic házet neměli,“ doplnil Filip Nguyen.

Ať tak, či onak, Slovácko má po třech zápasech skupiny D v Evropské konferenční lize jeden bod za remízu 3:3 s Partizanem Bělehrad. Ten skupinu s pěti body vede, stejný zisk vykázal také Kolín nad Rýnem, Nice má čtyři body a je třetí.

Švédové porazili Poláky. Outsider jim to ale zadarmo nedal

Švédsko vstupovalo na Mistrovství světa v hokeji IIHF 2024 jako jeden z týmů s největšími ambicemi na medaile. Naopak Polsko jakožto nováček po více než dvaceti letech absence na turnaj přijelo hlavně okusit atmosféru. Ovšem výkon, který mohli ten den fanoušci sledovat, rozhodně stál za to.

Předčasný odchod Novaka Djokoviče z Italian Open vyvolává obavy z následků zranění hlavy

Předčasné vypadnutí Novaka Djokoviče z 32. kola Italian Open vyvolalo obavy ohledně možného dopadu nedávného zranění hlavy. Po náhodném úderu lahví s vodou do hlavy měl Djokovič během zápasu s Alejandrem Tabilem problémy s rovnováhou a koordinací.

Norsko – Česko 3:6. Nečekaně dramatický zápas Češi rozhodli v posledních minutách

Český národní tým na mistrovství světa v sobotu otočil zápas proti Norsku a připsal si druhé vítězství. Po dramatické první třetině, kdy Češi čelili nepříznivému stavu 1:3, se jim podařilo vývoj zvrátit a porazit norský tým poměrem 6:3. Kapitán Roman Červenka sehrál klíčovou roli, když ve svém dvoustém reprezentačním zápase skóroval hned dvakrát.

Český tým si na úvod mistrovství světa připsal vítězství. Finy porazil až v nájezdech

Český tým v pátek zahájil mistrovství světa v hokeji zápasem proti Finsku. Po vyrovnaném utkání a prodloužení se Češi nakonec radovali z vítězství 1:0 až po nájezdech. Hlavní roli sehráli brankář Lukáš Dostál a kapitán Roman Červenka, který proměnil rozhodující nájezd.