11.3 C
    Sobota 11. května 2024

Katar a mistrovství světa? Byla to chyba, přiznal někdejší boss FIFA Blatter

Jedenáct dní. Tak dlouho schází fotbalovému světu ke startu mistrovství světa v Kataru. Týmy pomalu zveřejňují nominace, zanedlouho budou ladit formy a chystat se na cestu na Blízký východ. Právě pořádání šampionátu Katarem se v minulosti stalo velkým tématem. A vášně neutichají. Na téma se teď vyjádřil také bývalý šéf FIFA Sepp Blatter.

Nejlepší národní týmy z nejlepších už na konci následujícího týdne nastartují největší fotbalovou akci planety. Bitvou mezi Katarem a Ekvádorem odstartuje 20. listopadu mistrovství světa, které letos netradičně rozzáří předvánoční čas. Důvod? Hrát se bude na Blízkém východě, kde jsou podmínky během léta, kdy se obvykle hraje, přímo šílené.

Proto se vedení FIFA rozhodlo pro přesun tradičního termínu na ten velice netradiční. Jak už ale bylo řečeno, už jen nad samotnou volbou kroutí fotbalový svět hlavou. Katar je všechno možné, jen ne fotbalová země, kvůli šampionátu se navíc musela vystavět nová infrastruktura. U volby FIFA seděl v roce 2010 také Sepp Blatter. Tehdejší prezident federace teď rozhodnutí zpětně lituje.

„Vybrat Katar byla chyba. Ve výkonném výboru jsme se tehdy shodli, že by MS mělo v roce 2018 dostat Rusko a 2022 pak USA. Bylo by to gesto míru mezi dvěma dlouholetými politickými soupeři, kdyby pořádali turnaj po sobě. Katar je příliš malá země. Fotbal a mistrovství světa jsou pro něj příliš velké,“ řekl Švýcar v rozhovoru pro deník Tages-Anzeiger.

Za všechno může Platini

V souvislosti s mocnářem, který ve FIFA pracoval od roku 1975 až do své rezignace v roce 2015, se mluví v souvislosti s korupcí. Prsty v ní měl mít Blatter spolu s Michelem Platinim, dalším bafuňářem a bývalým šéfem UEFA. Švýcar už před několik lety uvedl, že právě bývalý francouzský fotbalista měl mít v tom, že padla volba na Katar, obrovské slovo.

Ať tak, či onak, mistrovství v Kataru bude. A nezmění se na tom už vůbec nic. Ani řeči bývalého prezidenta FIFA, který si v současné době kroutí trest v podobě zákazu působení ve federaci na šest let. Mistrovství startuje za jedenáct dní.

Boj o Ostravu. Přehled skupiny B na Mistrovství světa v hokeji

Skupina B se na Mistrovství světa v hokeji 2024 řídí stejným pravidlem jako A. Po úvodu postoupí do play-off čtvrtfinále čtyři nejlepší týmy. Zbylé tři celky si pak zahrají o konečné umístění a poslední tým sestoupí do Divize I-A pro rok 2025. Pojďme se podívat na bližší analýzu všech osmi účastníků ostravské skupiny.

Čtvrté noční vítězství: Luke Humphries triumfoval nad Michaelem van Gerwenem v Premier League Darts

V napínavém nočním zápase Premier League Darts 9. května 2024 zvítězil Luke Humphries nad Michaelem van Gerwenem a připsal si tak čtvrté noční vítězství v turnaji. Na akci, která se konala v Leedsu, byl v semifinále vyřazen také Luke Littler.

Kyren Wilson po vítězství na snookerovém šampionátu prozradil svůj další cíl

Dvaatřicetiletý snookerový šampion Kyren Wilson si po nedávném vítězství ve finále turnaje v Crucible dělá zálusk na post světové jedničky. Wilson, který porazil Jakea Jonese a získal ikonickou trofej a hlavní výhru 500 000 liber, se nyní ve světovém žebříčku vyšplhal na třetí místo.

Mbappého rozloučení s PSG a zklamání v Lize mistrů

Kylian Mbappé si jistě vysnil zakončení svého působení v Paris Saint-Germain zvednutím trofeje Ligy mistrů. Realita však byla úplně jiná. Zklamán není jen on, ale také fanoušci po celém světě. Takový závěr čekal jen málokdo.