20.8 C
    Pátek 26. července 2024

Kat Angličanů. Benzema dalším gólem pokořil Chelsea a Real je blíž postupu

Liga mistrů pokračovala dalšími dvěma duely. Velký šlágr se hrál ve Španělsku, kde se utkali dva poslední vítězové Ligy mistrů, konkrétně Real Madrid a Chelsea. Hrál se krásný fotbal a vyhrál favorizovaný bílý balet 2:0. Úspěšným střelcem byl mj. Karim Benzema, který má na anglické soupeře spadeno. Ve druhém zápase vyhrál AC Milán 1:0 nad Neapolí.

Ve 22. minutě nakopl balón za obranu obránce Carvajal. Brankář Chelsea Kepa lehce zaváhal, Vinícius přiťukl míč útočnému parťákovi a ten do opuštěné brány skóroval. A na internetu se začala rozjíždět hra čísel.

Kapitán Realu Madrid skóroval počtrnácté z posledních devíti zápasů Ligy mistrů. A posledních 11zářezů padlo pouze anglickým mančaftům! Odnesla to loni Chelsea ve čtvrtfinále, Manchester City v semifinále a letos Liverpool v osmifinále a opět Chelsea ve čtvrtfinále. Jediný zápas z posledních osmi, kdy gólově mlčel, bylo finále proti Liverpoolu. Které ale bylo vítězné, takže to Benzemu vůbec nemrzelo.

A to nás čeká příští úterý odveta v Londýně a v případném semifinále se rýsuje opět jako soupeř Manchester City. Dokonalé déjá vu! Na jakém čísle se nakonec aktuální vítěz Zlatého míče zastaví?

Přitom Chelsea nezačala zle, už ve 2. minutě uháněl sám na branku Joao Felix. Jenže se nechal dostihnout a střela neměla patřičnou razanci. Frank Lampard zažil obnovenou premiéru v Lize mistrů na postu kouče. A poté musel sledovat, jak začal s koncertem domácí Real. A přišla ona Benzemova trefa. Pod Carlem Ancelottim vstřelil Real potřicáté v Lize mistrů první gól. A pouze jednou nedovedl utkání ke třem bodům! A výjimka se nekonala ani ve středu večer.

Londýňanům ve 2. půli definitivně spadl domeček z karet. V 59. minutě zatáhl doslova za záchranou brzdou Ben Chilvell a šel si vyzvednout klíč od šatny. Chelsea tak začala v deseti lidech pouze bránit. Vydrželi do 74. minutě, kdy zvýšil skóre Marco Asensio. Zápas tak skončil 2:0.

Druhé čtvrtfinále bylo apeninské derby. Pokud jsou Real a Chelsea poslední dva vítězové soutěže, tak v této dvojici se sešly skromnější mančafty. AC Milán je mezi nejlepší osmičkou po 11 letech a senzace letošní sezony z Neapole vůbec poprvé. Neochvějný lídr Serie A se ale musel obejít bez nejlepšího střelce Victora Osimhena. A nakonec se tato ztráta ukázala jako osudná, Neapol nedala ani gól. Naopak Milánští ano a mají do odvety jednogólovou výhodu.

Kanadským ženským fotbalem otřásl skandál, trenérka na olympiádě končí

Trenérka kanadské ženské fotbalové reprezentace Beverly Priestman byla odvolána z funkce hlavní trenérky pro olympijské hry. Je také dočasně suspendována kanadskou fotbalovou federací. Důvodem je pokračující skandál kolem dronu, který v pondělí přeletěl nad tréninkem novozélandského týmu.

Murray se loučí s olympijským singlem, v deblu míří za medailí

Andy Murray se odhlásil z tenisového singlu na Olympijských hrách v Paříži, ale nastoupí v deblu. Pro legendárního Brita to bude poslední turnaj kariéry. Fanoušci se tak mohou těšit na čtyřhru, kde si on Andyho slibují skvělý výkon.

Francouzská olympijská závodnice nesmí na zahajovací ceremoniál. Důvodem je hidžáb

Francouzská vláda a představitelé olympijských her hledají kreativní řešení, které by umožnilo francouzské sprinterce Sounkambě Sylle mít hidžáb na zahajovacím ceremoniálu, a přitom stále dodržovat zákony země týkající se sekularismu.